Ciddi Bir Durum? Detaya inin.. ?

Haberlerde olsun, internette olsun kadın cinayetleri bu sıralar bir hayli arttı.. kadına şiddet ve buna mütakip boşanmalar çok fazla.. bunlar çok üzücü şeyler.. ve bunların sizce artmasının sebebi nedir?

Güncellemeler:
ee bumu yani? bu kadarmı duyarlısınız?

0|0
2|2

En İyi Kız Görüşü

• Kadın cinayet haberlerinin ta kendisi. Haberler bazı şeyleri gözümüze normal göstermeye başladı. Bir şeye ne kadar maruz kalırsak ona alışırız. Haberler bizleri üzerken ve dehşete düşürürken, cinayet işlemeyi biraz olsun düşünen insanlara cesaret veriyor, teşvik ediyor. Birbirleriyle hiç tanımamış katiller resmen ortak bir toplum bilinci oluşturuyorlar.

Aynısına acil serviste şahit oldum. Son yıllarda sağlık çalışanlarına uygulanan şiddet olaylarına hepimiz tanık olduk. Bir kadın çocuğunu hastaneye getirmiş ve doktorlar müdahale ederken kızmaya bağırmaya başladı. Orada ona yardımcı olmaya çalışan doktorlara bağırdı. Sonra da şöyle dedi: "Sizi dövenler boşuna dövmüyormuş meğer, hak ediyormuşsunuz!" Bu kadın yüzünü bile görmediği bir sürü şiddet gösteren insandan destek aldı ve o cümle ile daha da cesaret buldu.

Kadın cinayetlerinde ve şiddet olaylarında da aynı şeyin geçerli olduğunu düşünüyorum. Haber yapmasak nasıl olacak bilmiyorum, haber yapınca da böyle oluyor.

0|1
    0|0
    • evet malesef, bizim medyamız bazı şeyleri alışılagelmiş olarak gösterip, daha çok cesaretlendiriyor bazı canavarları.. çok yazık.. :(

• Eskiden hayati tehlikesi olan meslek grupları toplum nezdinde askerlik, polislik gibi mesleklerdi. Artık doktor olmanın hayati tehlike taşıdığını hayal edebiliyor musunuz?

• hayal etmekten de öte. gerçek bile oldu..

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 1

• Kadın cinayetlerinin temel sebebi veya başka bir ifadeyle kadın cinayetlerinin sebeplerine zemin teşkil eden faktör ataerkil toplum düzenidir. Zira ataerkil toplum düzeni kadını adeta "ücretsiz evcil köle" haline getirmiştir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Benim görüşüm AllahCC'a yakışır kulluk yapmamaları çünkü islam dininde şiddet yoktur öldürmek hiç yoktur müslüman bir adam eğer gerçekten müslümansa başına ne gelirse gelsin aldatma vs vs bir bayana aşırı şiddet uygulamaz hukuki işleme başvurur.

1|1
    0|0
Yükleniyor...