Sizin "güzel" kavramınız nedir?

Güzellik göreceli bir kavram bunu biliyoruz. Peki, sizin için "güzel" nedir? Nasıl açıklarsınız bu kelimeyi?

1|2
12|46

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 45

• Kişiden kişiye renk, müzik beğenisi ya da estetik anlayışı değişebilir.
    Benim en sevdiğim renkler mavi ve yeşilken başkasına göre sarı ve pembe olabilir.
    Bu yüzen renkli göz hoşuma gider. Benim kaış açıma göre Renkli göz güzeldir.
    Bu soru fiziksel özellikten öte felsefeye girer. Üzerinde tartışılabilecek bir konudur.
    Kişiye göre estetik olan hemen hemen herşey göze hoş görünür.
    Açıklaması şu şekildedir..
    "Güzellik, bir canlının, somut bir nesnenin veya soyut bir kavramın algısal bir haz duyumsatan; hoşnutluk veren hususiyetidir"
    Kulak ve gözü eğitip bilgi dağarcığını arttırmak bakış açısının değişmesine sebep olur. Bu da güzellik kavramlarını etkiler..
    Altın orana uyan pek çok obje ve resim göze hoş gelmektedir. Eğitimli ya da eğitimsiz hiç farketmez ruhana hitap eden bir mizik güzeldir. Güzel müzik ruhu besler.

Bana göre:
    Renkli göze prüzsüz bir cilde ufak ve kıvrımlı bir burna sahip şişman olmayan bir bayan güzeldir. Klasik, jazz, blues, rock, funk ve türkü bana göre güzeldir.
    Ufak bir çocuğun babasıyla sokakta oyun oynaması, aç olan insanların karnının doyması, sevgilsine sarılmış mutlu bir çift, küçükken bayramlarda para bulup koşarak çikolata almaya gittiğimiz günler ve daha sayısız onlarce şeyden bana göre güzeldir...
    Peki sana göre güzel nedir?
    Güzel bir soru sormuşsun. Rica etsek sizin görüşlerinizide alabilirmiyiz hanımefendi

0|0
    0|0
    • :) çok güzel açıklamışsınız. sorumu beğendiğiniz için ayrıca teşekkür ederim. bana göre güzellik, göze ve kulağa hoş gelen şeyler, insanın içini ısıtabilen şeylerdir.. soyut veya somut :)

• Esere, kişiye ya da objeye güzeldir demek için ben onu beğendim manasına gelir.

Yerçekimi ayda dünyadakinden daha düşüktür dediğimde karşı tarafı ikna etmeye çalışırım.
      Bilimsel verileri kanıtları ortaya koyarak onu inanması için zorlarım. Bilimsel olarak ispatlarım.
      Bu nedenle bilimsel yargı objektiftir diyebiliriz. Herkes için her yerde geçerlidir. Güzellik söz konusu olduğunda insaları beğenmeye zorlayamam. Güzellik ispatlanamaz kişiden kişiye değiştiğinden dolayı sübjektif yani öznel bir yargıdır.

ilk yorumumda estetik değerlerden bahsetmiştim. Bir şeyin güzel olması için esteik olması gerektiğinden.. Estetik değerler, içinde bulundukları topluma ve kültüre bağlıdır. Bir felsefe kitabında okuduğum çok güzel bir örnek vardı. İspanyada yaşayan matador boğayı kanar içinde yere sermesi ispanyollar için harika karşılanabilir.

• . Müslüman bir ülkede kurban kesmek müslümanlar tarıfından güzel görülen bir davranıştır. Müslüman olmayan diğer toplumlara göre güzel olmayabilir. Bu sebeple güzellik görecelidir.
      Anthony Little’a göre
      “Açlığın gerçek bir tehlike olduğu toplumlarda muhtemelen daha dayanıklı olacağı için daha kilolu kişiler eş olarak tercih edilecektir. Fakat aynı şekilde hastalık riskinin yüksek olduğu yerde yaşayan biri, simetrik yüz gibi sağlıklılık belirtisi olarak görülen bir özelliği başka yerlere oranla daha fazla tercih edebilir diyor.
      Yani güzellik çevresel koşulların ürünüdür.

• Nerede su oIursa, orada yeşiIIik oIur. Gözyaşı Hakk’ın rahmetine vesiIedir. NemIi gözIe bostan kuyusu doIabı gibi inIe ki, can meydanın yeşersin, orada bahar oIsun. Tövbe bineği, şaşıIacak bir binektir. Bir soIukta aşağıIık dünyadan göğe sıçrayiverir. :( :(

1|0
    0|0
  • bence kusurları olan kişi güzeldir..
    kusurlarıyla birlikte yaşamayı ögrenmiş takıntıları olmayan insana güzel diyebiliriz

1|0
    0|0
  • O kavram benim için çok karmaşık ya...
    Babamın bana kadınlar hakkında verdiği bir ders ile başlayabilirim.
    "Bir kadının güzel olup olmadığı uyurken anlaşılır."
    Tabi güzellik kavramını karşı cinse göre düşündüm direkt ama bu oluşmuş içimizde umarım sorunun cevabıdır.

1|0
    0|0
  • Bazılarıda güzel ama fiziksel olarak değil

1|0
    0|0
  • gizemli masum gözler hafif çatık kaşlar biraz tebessüm etmiş dudaklar doğal dalgalı saçlar çok az bir makyaj çok tatlı küçük bir burun bembeyaz dişler :)

1|0
    0|0
  • Sempatik & sadakatli

1|0
    0|0
  • benim için güzellik kavramı sensin abla :) açıklmaya gerek yok güzelliğin kavramı sende bitiyor nokta :D

1|0
    0|0
  • Guzel kizlar guzelse guzel baya guzel bir kelimedir. Cirkin kizlar guzel degildir

1|0
    0|0
  • Allah yaratmış güzeldir.
    Allah sahibine bağışlasın, güzelmiş.
    Çok güzelsin, hepsi senin mi?
    Şekillerinde değişmektedir.

1|0
    0|0
    • geniş bir kelime "güzel"

• İşte bunun standardı yoktur işte milyarlarca insan var hepsi farklı yorumlar güzelliği. Bunun kültür yaşam ekonomik refah dünya görüşü geleceğe bakışı dini anlayışı her şey olabilir güzellik bence ultra göreceli bir şey bir standardı yok yanı

• evet bunu belirttim zaten :)

• Jen seltere bak guzellij anlayisimi anlarsin

1|0
    0|0
  • Tip ve fizik

1|0
    0|0
  • "Ben güzele güzel demem güzel benim olmayınca felç derim" ^^

1|0
    0|0
  • Eli ayağı düzgün ve zeki insan

1|0
    0|0
  • bknz: zekaların sevişmesi, konuşmaktan zevk almak, anlaşabilmek görebilmeye sahip olmak zihnin duyguları görmesi.

1|0
    0|0
  • Önce gözüme sonra gönlüme hoş gelen her şey güzeldir...

1|0
    0|0
  • Guzel denilen insanin duygularini canlandiran gercekyen icinden gelerrk begendigi biseyi temsil eder

1|0
    0|0
  • gözüme güzel gelen şeye güzel derim gelmeyene demem

1|0
    0|0
  • akıl fikir görüşte anlaştımı en güzel onlardır

1|0
    0|0
  • Sengibi

1|0
    0|0
  • yazsam mı bilemedim :)

0|0
    0|0
    • önce ruh sonra göz olmasın :)

• :D yok bende önce göz sonra ruh :)

• Off sıkıldım bu sorudan kanks

0|0
    0|0
  • mutluluk

1|0
    0|0
  • Karakter

1|0
    0|0
  • At gibi 😄

1|0
    0|0
  • Bakımlı kişi güzeldir benim için

0|0
    0|0
  • nefes alsa yeterli, çıtayı yükseltmeye gerek yok

0|0
    0|0
  • Fizigi iyi olan yüzüse olcaktani dksk öyle iste

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    15

Kızlar Ne Diyor 11

• Güzellik bütünlük benim için. Keni güzel olup davranış ve karakterleri çirkinse gözümde hiç bir değeri yok. Kendimi bilemiyorum 😉

1|0
    0|0
  • İnce hatlar güzel akıllı bakan gözler burnu küçük düz dolgun dudaklar, uzun boylu açık tenli bayanlar daima güzel geliyor.

1|0
    0|0
  • Aslında hiç bir şey abartılacak kadar güzel değildir. Güzellik, Kişinin nasıl baktığına ve nasıl yorumladığına bağlı. Güzel İnsanları çirkin olarak görenler de çok. Yani kısa ve net, Güzellik bakış açısıdır. :)

1|0
    0|0
  • Beyaz ve pembe karışık tenli, siyah saç ve kaşlara sahip, düzgün dişleri ve uzun kirpikleri olan kadınlar güzeldir 😄😄 biraz fazla mı oldu ne.. ya kısacası sarışınları pek beğenmiyorum ben.

0|0
    0|0
  • iyi hoş olan

0|0
    0|0
  • hosuma gıden

1|0
    0|0
  • Bence dış görünüşten çok karakterdir.

1|0
    0|0
  • Sarisin, beyaz milkshake misali tene sahip, uzun boylu, ince belli, dolgun totolu.

0|0
    0|0
  • göz bebekleri isildiyorsa

0|0
    0|0
  • Sarisin mavi gözlü uzun boylu yakışıklı

0|0
    0|0
  • @mertnurr benim icin en guzel insan. Karakteri yeter.

0|0
    0|0
    • Doğru soyluyo yüzsüzüm mesela ben ama karakterim olduğu için seviyo yinede beni 😂

• @mertnurr Allah'a şükür.😊

• @mertnurr :D @Srmsklskdmısklsk

Yükleniyor...