Lazlar hakkında?

Merhaba,

Rizeliyim aklıma takılan tek soru şu ben lazmıyım?

Köyümüzün eski tarihinde hep rumlar var, bunları nasıl öğrenebilirim?

0|0
2|4

En İyi Kız Görüşü

• Nüfus Müdürlüklerine bir dilekçe ile başvurursan onlar sana arşiv kayıtlarını açarlar. Ama 1923 ve sonrası kayıtlara ulaşabilirsin. Daha geriye gitmek istersen Osmanlıca, Farsça ya da ailen nereden geliyorsa oranın dilini bilmen gerekecektir.

0|1
    0|0
    • Yanıtınız için teşekkür ederim.

Köyüme mi dilekçe göndermem gerek yoksa yaşadağım yerdeki nüfüs müdürlüğünemi dilekçe göndermem gerek?

• Ya nasıl desem.

Bilirsiniz işte bu tür işlerde ne kadar ilgili olabilirler? gittiğimizde düşman gibi bakış atmasınlar?

• onları görevlerini yapmakla mükellef siz bir konuda araştırma yapacaksanız size yardımcı olmak zorundalar. düşman gözüyle falan bakmazlar bence. Soy araştırması yapacağınızı söylerseniz bununla ilgili sizi yönlendirirler mutlaka

Kızlar Ne Diyor 1

• Rize'de Rum yok ya trabzonda var diye biliyorum. Rize'de laz gürcü hemşinli turk var. Sen Rize'nin neresindensin onu söyle bi?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Arşivlerden araştır...

0|1
    0|0
    • Arşiv derken?

İnternette çok az kaynak var hepsini okudum nerdeyse.

• İlginiz için çok teşekkür ederim.

• Tarihçi olarak arşivleri söylemek görevimiz :D Rica ederim iyi akşamlar :)

• Bunu profesyonel şekilde yapan insanlar var, Onlardan yardım alabilirsin

1|1
    0|0
  • Araştırma ancak atatürkün bir sözü vardır. Kendini Turk hisseden herkes turktur der

0|1
    0|0
    • Allah'a şükürler olsun ki "Türk"üz.

Ama merak ettiğim şey "Lazlar" Eski bir tarih var ortada köklü bir tarih insan merak ediyor :)

• rizeliler lazdır gürcü veya rum kökenlide olanilirsin veya bunların karışımı

0|1
    0|0
    • Peki bunlara bakabilceğim bir kaynak varmı?

Ne biliyim devlet dairesi gibi birşey :)

• zaten bende rum çıkarsan eline silah al beni vur demedim sakin ol)

• Yavaş yavaş öğreneceğiz soyumuzu :)

Yükleniyor...