Edebiyat öğretmeniyim. Görev yaptığım okulda bayan bir edebiyat öğretmeni var ve bu kadınla ilgili bazı tuhaflıklar var?

Elazığ'da milli eğitime bağlı bir lisede edebiyat öğretmeniyim. Görev yaptığım okulda bir edebiyat öğretmeni var, branşdaşım. 30 yaşında. Bu kadın biraz tuhaf. Ailesi ile görüşmüyormuş, geçmişi ve çocukluğu ile ilgili bir konu açılınca hemen mevzuyu değiştiriyor. Ben, birkaç öğretmen arkadaşım, bazı öğrenciler ve müdür yardımcılarından bir tanesi bu öğretmenin cinsiyet değiştirmiş biri olduğundan şüpheleniyoruz. Yani kadının eskiden erkek olduğunu ancak daha sonra ameliyat ile kadın olduğunu düşünmekteyiz. Bu yalnızca bir şüpheden de ibaret değil aslında. Çünkü mezun olduğunu söylediği üniversitenin o bölümünden o yıl hem birinci öğretimimden hem de ikinci öğretiminden mezun olan arkadaşlarım var. Onlara sordum öyle birini tanımıyorlar. Ayrıca orada tanıdığım hocalara da sordum öyle bir öğrencimiz yoktu, tanımıyoruz, dediler. Hatta o üniversiteden bayan bir öğretim görevlisi o yıllarda dersine girdiği erkek bir öğrencinin kendisine eşcinsel olduğunu anlattığını ve kendisinden yardım istediğini bana söyledi. O erkek öğrencinin fiziksel özelliklerini anlattı bu fiziksel özellikler tutmakta. Hesapladım o yıllarda öğrenciymiş de zaten. Ayrıca bu kadın oldukça uzun boylu ve elleri ayakları çok fazla olmasa da büyük. Ama sesi gayet ince ve kibar. Bana cinsiyet değiştirmiş olabileceğini, diplomaya daha sonra kadın adını mahkeme kararıyla yazdırmış olabileceğini söylediler. Tespit ettiğim kadarıyla bu öğretmen yüzde seksen cinsiyet değiştirmiş. Size sorum bu öğretmene karşı tutumumuz nasıl olmalı bundan sonra, biz bayan öğretmenler kendi aramızda gün yaparız, o kadın da katılıyor, eğer durumu öyleyse onunla görüşmeyi keselim mi? Ya da cinsiyet değiştirdiği tamamen ortaya çıkarsa onu başka bir okula mı gönderirler? Ayrıca bu öğretmen dersinde çok uzman, çok bilgili ve çok idealist. Ne yapmalıyız, o öğretmene karşı nasıl davranmalıyız? Öğrenciler de şüpheleniyorlar?

Güncellemeler:
O trans kadın benim. Soruyu sormadan önce üye ismimi gözden kaçırmışım. Başka birisine mal ederek anlattıklarımı bizzat kendim yaşadım.

1|1
26|35

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Sen nasıl bir öğretmensin peki? Asıl senin gibi din dil ırk cinsel tercih, yönelim vs göre insan ayıranların okuldan uzaklaştırılması lazım. İnsanın kendine "bu beni ne kadar ilgilendiriyor" diye sorması lazım arkadasım

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 34

• Eğitim sen ve senin zihniyetin ellerine kaldı ise vah geleceğimize vah çocuklarımıza! Diyelim ki cinsiyet değiştirmiş bu eğitim verdiği öğrencileri eğitimden mahrum mu bırakıyor? Siz bayanlar gün yapıyorsunuz o beşeri ilişkidir orada kendi tutumunuzu sergileyebilirsiniz onda sıkıntı yok ama konu eğitim olunca iş değişir. Bir de diğer yönü var olmamış olması işte o zaman yüzünüzdeki ifadeyi görmeyi çok isterdim. Utanmadan sıkılmadan araştırma yapmışsınız kişilik haklarını hiçe sayarak insanın özeline girmişsiniz size sadece acıyorum yazık size yazıklar olsun size. Attırın onu okuldan ki gidip fuhuşa sürüklensin sizde kına yakarsınız edebi yerlerinize. Sayın edebiyat hocam.

4|1
    0|0
    • benim içimde kalmıştı bunlar sayenizde dinlendirmek kadar oldum. Teşekkürler

• Eğer kadın olduysa Afedersin Penis i yoksa sıkıntı olmamalı evet cinsiyet değiştirmek iyi bir şey değil ama kendi tercihi karışamayız...

1|0
    0|0

• (Kötülük etmeyin, ayıp araştırmayın! Kim bir müslümanın aybını araştırırsa, Allahü teâlâ da onun aybını ortaya çıkarır ve böyle bir kimse, en gizli bir yerde sığınsa bile, onu rezil eder.) [Tirmizi]

3|0
    0|0
  • Sen Bu Soruyu Yazdan Beri Kaç Defa Sordun?

2|1
    0|0
  • türkçe adı yapay oyun orjinal adı The Imitation Game adlı filim tam senin sorduğun soruyla alakalı bilgili ve konusunda uzman birisinin sizin gibiler yüzünden ne hale geldiğinin en büyük kanıtı o kişiden şüphelerin varsa görüşmek istemiyorsan mesafe koy onun siz ya da diğer öğrencilere karşı yanlış bir tutumu yoksa işini düzgün yapıyorsa özel hayatından size ne neden bu kadar ön yargılısınız

0|0
    0|0
  • size zararı yoksa sizin derdiniz neki zaten kadın gibi hissetmese kadın olmaz ayrıca hala şüphe duyuyosunuz

0|0
    0|0
  • Ses kaydı geldi hocam çok yanlış tutum.
    http://vocaroo.com/i/s0DtLOMBF5pr

0|0
    0|0
  • Belli ki kadincagıž bişeylerden kaçmak için oralara gelmiş. Siz niye deşifre etmeye çalışıyorsunuz ki? Sizin de hayatınızda keşke olmasaydı, keşke değiştirebilseydim dediğiniz şeyler yok mu? Bence özel hayatına karışmayın, ve çok fazla kurcalamayın.

0|0
    0|0
  • senin bu bayana karşı bir ilgin var sanırım. bu kadar kendine dert ettgne göre... bir kere lezbiyen ilişkiye sıcak bakyrsun demektr. e bu durmda cinsiyet değiştrmesni de garipsemen yanlış.

0|0
    0|0
  • normal kadınsın sorun olmaz

0|0
    0|0
  • Aslında en başta 20 yaşında nasıl öğretmen olduğunuzu merak ettim?
    + ek olarak insanları tercihleri yüzünden ön yargı duyulmaması gerektiğini bir öğretmen olarak sizin farkında olmanız gerekir diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • öğrencileri korkutmaya hakkı yok bence

0|0
    0|0
  • Bu soruyu daha önce de okudum ben.

0|0
    0|0
  • Bir öğretmen olarak bunları düşünmeniz, bu soruyu sormanız ne kadar vahim. Öyle olup olmaması neyi değiştiriyor? Davranış değişikliğini gerektircek, bunu gündeme getircek ne var yahu. Örümcek kafalısın

0|0
    0|0
    • O trans kadın benim. Soruyu sormadan önce üye ismimi gözden kaçırmışım. Başka birisine mal ederek anlattıklarımı bizzat kendim yaşadım.

• Anladım, hiç takma gerizekalıları nasıl mutluysan öyle yaşa :)

• şu diplomasız öğretmenlerden olmasın

0|0
    0|0
  • trans olsa ya da cinsiyet değiştirse 100 metreden direk anlardınız. olsa bile öğretmen olarak yanlış yoldasınız.

0|0
    0|0
  • Sonuçta çocuklara orasıyla öğretmenlik yapmıyor :)

0|0
    0|0
  • sanırım öğretmen arkadaşın lezbiyen ve bu senin için sorun mu bence sende de var birşeyler bisex olabilirsin

0|0
    0|0
  • bence ona diğer insanlara davrandığınızdan farklı davranmamalısınız. Can ciğer olun demiyorum. Ama bir eğitmen olarak insanları farklılıkları yüzünden dışlamak içinize siniyor mu cidden. ayrıca bu durum kesin de degil

0|0
    0|0
  • Eda hanim. ne olacak cinsiyet değişmiş bence çok ayıp okumuş öğretmen birisin insanların tercihine saygı duy özelden yazma şansı varsa yazabilirmisjn

0|0
    0|0
  • Muhtemelen toplumsal baskıdan zaten çok sıkıntı çekmiştir bir de siz dışlamayın bu insanı emin olun o da böyle olmak istemezdi. İnsansa ve işini iyi yapıyorsa ona güzel davranın size yakışan bu olur

0|0
    0|0
  • kadın olmuş sorun yok

0|0
    0|0
  • nasıl görünüyorsa oyle davranın

0|0
    0|0
  • Ne olmus degistirmisse ne var bunda saygiii yi hak ediyor

0|0
    0|0
  • kendini anlatmışsın sanki

0|0
    0|0
  • Seni ilgilendirmez falan diyrcektim sen olduğunu okudum sonra.

0|0
    0|0
  • İnsan gibi davranın yeter.. Kimseye zararı yoksa gerisi Allah ile onun arasında..

0|0
    0|0
  • İyi de cinsiyetini değiştirdigin için başta kendini yargılıyorsun

0|0
    0|0
  • Allah yardımcın olsun

0|0
    0|0
  • bu ansiklopediyi okuyan var mı?

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    4

Kızlar Ne Diyor 25

• Bir öğretmenin amacı, gelecek nesillere ışık tutmak, onlara bilgiden çok akılcı düşünmeyi öğretmektir. İşini layığıyla yapıyorsa, size karşı herhangi bir saygısızlığı olmadıysa, herkes gibi işine geliyor, işini yapıyor ve evine gidiyorsa, ne olduğu, kim olduğu bence sizi alakadar etmemeli. Okul dışında özel bir yakınlık, arkadaşlık kurmak isteyip istememek elbette kendi tercihiniz. Ama sırf bu sebepten dersinde uzman, çok bilgili ve idealist olduğunu söylediğiniz bir kimsenin kariyeriyle oynamamalısınız.

0|0
    0|0
  • sizene milletin özlelinden kimseyi yargılamamk gerek insan gibidavranın onada niye ayırasınızki bence sizin böyle düşünmenizyanlış hemde öğretmenler olarak, yeni nesil ne ellerde öyle. hala özel hayatından dolayı cinsiytyle ilgili vs ayırımın yapılmayacağını asıl sizin bilmesi lazım,

0|0
    0|0
  • kusura bakmazsanız , neden ona hastalıklı biri gibi bahsediyorsunuz? ya bunu okuyorsa? sizi veya bir başkasını ilgilendirmez ki onun cinsiyet değişimi veya cinsel yönelimi? kim öğrenirse öğrensin kimsenin onu işinden alı koymaya , rencide veya rezil etmeye hakkı yok. onu görevden almaları için birine zarar vermesi falan gerek bunuda yapacağını sanmıyorum zaten sindirmişsiniz bahsi geçen hanımefendiyi bırakın kendi haline insana sadece insan gibi muamele edin fark yok iyilik ve kötülük dışında bir fark yok o onun bedeni istediğini yapar kimseye zararı yoksa bu kimseyi ilgilendirmez. Öğrencilerinize de söyleyin okulda insanları yargılamayı mercek altına alıp rahatsız etmeyi değil , aydın ileri görüşlü olmayı öğrensinler!

0|0
    0|0
  • Ben 17 yasinda bir lise ogrencisiyken bile bu durumu olgunlukla karsilayabiliyorken ve saygi duyuyorken sizin bu yasta ustelik ogretmen oldugunuz halde bu olgunlugu gosterememeniz gercekten üzücü. Boyle bir egitim sisteminde ve boyle yobaz ve bagnaz ogretmenler tarafindan yetistirilen yeni nesilden bir şey beklemeyiniz.. yaziklar olsun

0|0
    0|0
  • Ne olmuş ki cinsiyet değiştirdiyse? Kadın gibi hissetmeseydi bunu yapmazdı herhalde.
    Ne yapmalıyım diye sorulacak bir şey göremiyorum. Hiçbir şey olmamış gibi gayet normal davranmaya devam etmeniz gerekiyor bence böyle bir durumda.

0|0
    0|0
  • siz ogretmensiniz ya, okumus bilgili insanlarsiniz boyle bisey icin insan dislanir mi? psikolojisini mi bozmak istiyosunuz? gunden cikarir cinsiyet degistirdigini soylerseniz herkese veliler sorun cikarir ve o insana verebileceginiz en buyuk zarari verirsiniz. size veya ogrencilere zarari var mi? yoksa sizi sadece dersteki tutumu ilgilendirir konuyu desmeyin ve ustunu kapatin bence bir insanin hayatiyla oynamayin.

0|0
    0|0
  • Keşke kadın sizi dava etse de, senin gibi iğrenç zihniyetler öğrencilere ders vermese.

0|0
    0|0
    • O trans kadın benim. Soruyu sormadan önce üye ismimi gözden kaçırmışım. Başka birisine mal ederek anlattıklarımı bizzat kendim yaşadım.

• Ne yapayım utandım kendi adıma anlatayım

• ooo sensen eğer millete bakma düşünme okadar. ama baya sasırdım savundum bildğn öğretmenlri ayırım yapıyo diye kızdım bide. ne diyim diyecek bşy yok yargılayamam hayat bu. herkes kendi mezarına gdecek hsbını kendi verecek.

• Bir öğretmenin zihniyeti böyle olmamalı.. görüşmeyi kesmeli miyim diye sorabiliyorsan bir daha sorgula kendini

1|0
    0|0
  • Kendimi tutucam. Cinsiyet Degistirdi diyelim. Ee noldu. Nolmus degistirmisse. siz kimsiniz. Hangi hakla o kisinin ozel haytini bu kadar didikliyorsunuz. Siz kimsiniz de bu kisiye karsi boylesine cephe alip okul degistirtmekten bahsediyosunuz. Boyle bir kisiyi okulunuzdan uzaklastirmakla kalirsiniz ama ben o kisinin yerinde olsam size ve diger herkese bunu odetirdim. Siz zararli cikarsiniz. Edebiyat ogretmeni olarak ve een basta bir insan olarak haddinizi bilin bence

0|0
    0|0
  • Bayanin ozgur iradesiyle yapmis oldug secim kendisini ilgilendirir. Bir bedene hapsolmus bir ruhu vardi belki ve onu kesfetti ve ruhunu ozgur birakmis belliki. Siz ve ogretmen arkadaslarinizin bu kadar takintili olmanizda bir sorun. Hayatiniza insan alacaksaniz bunu dogru bir sekilde yapabilirsiniz. Insanlari dislayarak degil. Gorusmek , konusmak istemiyorsaniz uzak durursunuz ama Allahin yaratmis oldugu bir cani ve ustelik bayanin durumu tipta bir hastalik olarak gecer bu sekilde yargilamamaniz gerekir. Kendinizi yerine koyarak empati yapmanizi dilerim.

0|0
    0|0
  • Cinsiyet değiştirerek kadın olmak istemiş olmuş. Demek ki kendini öyle rahat hissediyor. Sen bunu nefesini garip karşıladın anlamadım? Gün yapıyormuşsunuz yapın o da katılabilir normal bir şey. Sonuçta onun hayatı. Saygı duymaktan başka yapılacak bir şey yok

0|0
    0|0
  • Dersini güzel anlatıyorsa özel hayatı sizi ilgilendirmez.

0|0
    0|0
  • Size ne ki? Neden bu kadar arastirdiniz? Cinsiyet degistirmis olsa kotu biri mi olcak gozunuzde? Bir de sizin gibiler yeni nesillere egitim veriyo yazik

0|0
    0|0
  • İlgincmis gerçekten bence kimsenin hayatıyla ilgili değişiklikler yapması nedeniyle dışlanması doğru değil sonuçta bu konu tamamen onun tercihi bence belki de kendince haklı nedenleri vardır kimsenin gecmisini bilemezsiniz en azından ben boyle dusunuyorum saygılar hocam

0|0
    0|0
  • Niye kurcaliyosun insanların özel hayatını? Onun ne yaptığı seni zerre ilgilendirmez. Kimseyi ekmeginden etmeye hakkın yok

0|0
    0|0
  • Bu öğretmen sensin muhtemelen. Eğer öyle değil ise kızım sen hastasın. Sana ne ulan orosp. demenin tam yeri yani.

0|0
    0|0
  • Sen de mi trans kadınsın?

0|0
    0|0
    • Nickin ve soruların seni yalanlıyor. Ama beni ilgilendirmez. İnsanların mzelleri kendine kalmalı. Özel ilişki dışında insanların anlatmak istemedikleri şeyler irdelenmemeli.. Hele de çalışma ortamında bu durum dile getirilmemeli diye düşünüyorum.

• sizene baskasının hayatından istediğini yapar niye bu kadar kurcalıyosunuz yazcaktımki. güncellemeyi okudum

0|0
    0|0
  • owwwwwwww :o

0|0
    0|0
  • Neden dıslıcaksınız ki dıslamayın bence

0|0
    0|0
  • öyle olsa ne olacak ki olduğu gibi kabul edin insanları

0|1
    0|0
  • Bu kisinin kendi karari cinsiyet degistirmesinin sebebi de kendini erkek gibi hissetmemesi zaten eger cinsiyet degistirmis olsa bile bunu kimseye soylememelisin ve empati kurmaya calis ne kadar kotu hissederdin kendini ve buna gore hareket et lutfen!

0|0
    0|0
  • ne cinsiyette olduğunuz kimseyi ilgilendirmez

0|0
    0|0
  • Ulan sen nası hoca oldun be? İşin gücün kalmadı milletin uçkurunun tercihlerinin derdine mi düştün? Sanane neyse ne? Araştırmış bir de? Dışlayınca nolcak anlamadım neden çekiniyosun derdin ne? Bırak yapsın işini. Milleti ekmeğinden etme. Senin gibi zihniyetlerden nefret ediyorum. Bu kadar dar kafalı olmayın kimse kimsenin özel hayatına karışamaz. Kişiliğiyle yargıla onu ona göre arkadaşlık et.

0|0
    0|0
    • Güncellemeni sonradan gördüm. Tercihlerine saygı duyarım. Hayat senin hayatın dilediğin gibi yaşamakta özgürsün. Umarım mutlu olursun. İnsanların birbirini ötekileştirmesinden nefret ediyorum inşallah bu durumla karşılaşmasın hiç. Ve zor bir meslek seçmişsin bende öğretmenim okulun dedikoduları bitmek tükenmek bilmez Allah kolaylık versin

• O sen olmayasın sakın transkadın ayrıca bu soru daha önceden de vardı sitede

0|0
    0|0
Yükleniyor...