Diyet ve spor ile sağlıklı yaşama geçişimde motivasyonum kayboldu ne yapabilirim?

merhaba arkadaşlar bundan 1 ay önce buraya zayıflamaya başladığımı ve gerekli azim için son derece kararlı olarak sizlerden motivazyon istemiştim şimdi 30 günde 5.500 kilo verdim ve hala ısrarcıyım hedefe kadar yola devam lakin bugün çok mutsuz oldum aynanın karşısında oturup ağladım ben zayıflamayı başta sağlık için istedim şimdi görünüşte epey kafamı yordu ve bugün ilk kez dışarı çıkmak istediğimde aynanın karşısına geçip üstüme başıma baktığımda üstümdekileri hırsla çıkarıp yere yığılıp ağladım çok zor durum oldu ve evden çıkma isteğim tamamen bitti hepten toplumdan uzaklaşıyorum ve inanın şu yazıyı burada paylaşırken hala ağlamaktayım ve ezan okumakta ALLAH'ıma isyan etmiyorum ama doğuştan kilolu yaratılmak zoruma gidiyor hem sağlık açısından hem ruhsal kendimi iyi hissetmeme açısından çöküşteyim beni en çok üzen bir şey bu kiloda bebek sahibi olamamam ancak zayıflayınca daha uygun olduğunu söyledi doktorum zira ben kilolar yüzünden (pcos) hastasıyım kilom aşırı tetikliyor bu hastalığıma ve bebek sahibi olmamı engelliyor lütfen bana bir yol gösterin ben kendime güveniyorum hala kilo vermeye programlarıma sadık kalmaya yeminli ve devamlıyım lakin şu piskolojik durumdan nasıl kurtulacağım bazılarınız piskoloğu önerirsiniz ama ben gidip kendimi anlatamam çekinirim yapamam bunu lütfen piskolog dışında önerileriniz olsun rica ediyorum ve bu kadar uzun metni okuduğunuz derdime ortak olduğunuz için teşekkür ederim iyi akşamlar dilerim...

0|0
1|2

Erkekler Ne Diyor 2

• Motiv yoksa bosver ugrasma

0|0
    0|0
    • teşekkür ederim acımasız yorumunuz için.

• Başkan şu an vazgeçmek üzeresin. İçindeki sesi öldür başkan

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Nefes alıyorsak umut var demektir. Şu an benimde başka bir derdim var ve seni okuduğum da inan duygulandım. Ama İnsanız ve hayallerimizdir bizi ayakta tutan. Her şeyin güzel olacağına inan, kilo vermişsin ve kucağında bebeğin olduğunu hayal et kendine bununla motive bul. Yaptığın sporu iki katına çıkar yemekte sadece protein biraz karbonhidrat ve meyve olsun. Alışverişe çık, alacağın kıyafetler şimdi ki bedeninden bir beden küçüğü olsun bu daha çok hirslanmana sebep olur. Eminim yüzün çok güzel ve tatlıdır hafif makyajlar yaparak dikkati daha çok yüzüne çek. En önemli kural Özgüvenli ol özgüvenin birinci kuralı ise dik yürümektir. Unutma kimse mükemmel değil, herkes bir amaç uğruna yaşıyor umudunu kaybetmediğin her gün hayaline daha çok yaklaşırsın :)

0|0
    0|0
    • beni çok iyi anlamışsın teşekkür ederim bu samimiyetin için dediklerini harfiyen uyguladım zamanında hala uygulamaktayım makyaj demişken ben zaten bakımlı bayanım son derecede kendini bakım olarak bırakmayan biriyim lakin bunlar önemli değil önemli olan içime kapanmam bu süreçte.

• En kötü çık dışarıya h hiç tanımadığın biriyle konuş onu da mı yapamıyorsun al bir nesneyi koy karşına olmasını istediğin gibi onunla konuş ağla

• En kötü öyle zaten yapmadığım bir şey değil insan bu duruma düşüyor işte gerçekten yaşamayan bilmez.

Yükleniyor...