Niqab / Burqa giymek istiyorum?

Normalde dinime pek bağlı biriside değilim. zaten görüşlerim ve düşüncelerim hep farklı biriyimdir. Niqab'ı hem dinen daha uygun buluyorum dikkat çekmeyen bir renk , bol ve bedeni daraltmıyor , ayaklardan yüze kadar kapalı. bunu seviyorum ve dinen uygun buluyorum. Dediğim gibi aslında dinime pek bağlı değilim ancak tarz olarak buluyorum. Biliyorum tarz değil farz ama ben çok seviyorum niqab'ı (peçeli kara çarşaf) . yaklaşık 3 - 4 senedir niqab giyme isteğim var. gerçekten tarz ve güzel buluyorum. giymeye hevesim var. ve beni dinen giymediğim için yargılamayın lütfen. Her inanca saygım var. Çoğu kişi Niqab'ı sevmez ve eski görür ama ben güzel buluyorum gerçekten. din konusunda da kafam karışık örneğin tanrının var olması vb. yani inancım yok diyebilirim. ama gerçekten çok seviyorum. Lütfen yargılamayın arkadaşlar . herkese saygım sonsuz. ama babam izin vermez. sadece kapanmama izin verir. o da niqab'ı abartılı buluyor. ve hiç sevmiyor ailem. ne yapacağım. yaşım 19 ve niqab giymek istiyorum. örneğin yolda giderken , otobüste felan bir erkeğin veya bayanla dib dibe olunca rahatsız oluyorum. saçımın teline dokunsa bile bir erkek çok rahatsız oluyorum ve sinirlenirim. bana kalsa erkek ile kızların sınıflarını okulda ayırırım. ruhumda biraz dindarlık var aslında... ve niqab giyen , tesettürlü bayanlara çok yakın hissediyorum kendimi. çok iyiler ve hayatta boş yaşamıyorlar. sizce babama bu durumu nasıl anlatmalıyım? gerçi sinirden çıldırırlar ama benim kararım kesin. hatta yarın namaza bile başlarım kim bilir... ve nerede satılıyor? ailem ile nasıl konuşmalıyım? okula da niqab ile girilebiliyor mu?

Güncellemeler:
arkadaşlar sizce ne yapmalıyım?
guncel

0|0
0|3

Erkekler Ne Diyor 3

• içine bişey giymeden ya da güzel bir jartiyer kombinezonla giyersen bence çok gizemli olur.

1|0
    0|0
    • çözmüşüm dimi olayı

• ailemi nasıl ikna edicem onu düşünüyorum. bir de üniversitede niqab giymek serbest mi?

• bak, bence önce siyah uzun başörtüsüyle başla, alıştıra alıştıra sonra daha uzun bir çarşaf giyersin, uğraşamıyorum pardesüydü falan filan çok teferruatlı bu çarşafı giyip çıkıyorum dersin. sonra gözleri de kapadın mı tamamdır.

• Helal sana allah gönlüne göre versin

1|0
    0|0
    • Herkesin doğru bildiği senin yanlışın. Hiç kimseye uyma gerçek müslüman kadının yapacağı şey budur. Haklosınki müslümanlığı gerçek yaşamıyoruz. Çok doğru söylemişsin

• teşekkür ederim.

• Rica ederim. Gerçekleri söylemişsin. Tebrik ediyorum

• Kara çarşaf kadının diri diri gömülmesidir..

0|0
    0|0
    • kardeşim yargılayacaksan yürü git tepemin tasını attırma benim

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...