Tevrat okuyan var mı aranızda?

Ben merak için google play den indirdim ve okumaya başladım Kuran an la neredeyse aynı gibi örnek ilk bölümde Adem ile Havva nın yaratılışını anlatırken Kuranla aynı ifadeleri kullanıyo sadece Adem ile Havva yı doğru yoldan şaşırtan şeytan olarak ifade edilirken Tevratta ise yılan olarak ifade ediliyor hatta bu yüzden yılanla ömrün boyunca hep karnının üzerine yürüyeceksin insanoğlu ve sen düşman olacaksın yeryüzünün en nefret edilesi hayvanı sen olacaksın insanlar seni gördüğünde başını ezicekler diye de anlatıyo çok mantıklı geldi siz ne düşünüyosunız Tevrat ve Kuran arasındaki bu benzerlıkden?

0|0
4|4

En İyi Kız Görüşü

• Tevratla Kuran ufak farklar dışında çok benzer. Zaten yahudiliği incelersen hemen hemen ayrı kuralları bulacaksın. Oruç tutulma şekli farklı olsa da onlarda da var, Sünnet, domuz eti yasağı falan. Bu da tevratın önceleri islami kurallar içerdiğini ancak daha sonra bir miktar değiştirildiğini gösteriyor. Kuran ve Tevrat eski ahit sayılır, incil ise değiştirilmiş yeni ahittir.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Arada benzerlik vardır evet hatta bazı mallar Kur'an'ın AllahCC tarafından inmediğine Tevrat dan kopya çekildiğine inanır AllahCC hidayet versin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• okumadım

0|0
    0|0
  • çok mantıksız bence

0|0
    0|0
    • Ney mantıksız geldi acaba?

• Kur'anın değişmediği, değiştirilemediği belli.

• Bence tevratta değişmedi sen değişti dersin ben değişmedi derim ama bence incil değişti incilde okudum bu arada

• dinle aram yok

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Bütün kutsal kitapların temeli aydır fakat kuran dan başka değiştirilmeyrn kitap olmadığı için net bir açıklama yapılamaz

0|0
    0|0
  • Benzerlikler bütün dinlerde var. Tevrat öğretileri çok farklı ama.

0|0
    0|0
  • Kuran bunu inkar etmiyor ki kardeş

0|0
    0|0
Yükleniyor...