Türk gençliği ve Ümmet-i Muhammed! İnterneti doğru kullanın ve çalışın! Ülkemizin geri kalmasını mı istiyorsunuz?

Arkadaşlar, burada olmamın sebebi kendimce farkındalık yaratmak. Elimden geldiğince yardım etmek istiyorum. Biliyorum, şimdi bir sürü negatif eleştiri gelecek. Ne olursa olsun, tavsiyem bardağın dolu tarafına bakmamız. Birbirimizi yermek, kırmak, üzmek yerine yapıcı eleştirilerde bulunup birbirimizin tavsiyelerine kulak verelim. Bildiğimiz şeyler olsa da olmasa da... Kibri ve ön yargıyı kenara koyup birbirimize saygı, sevgi ve hoşgörüyle yaklaşalım. Birbirimizi dinleyelim, istişare edelim; kavga etmeyelim. Ve en önemlisi çok çalışalım! Batı bizi değil, biz Batıyı geçelim. Kendi kültürümüzü yaşatalım, biz onları değil onlar bizi örnek alsın! Ama bu süreçte hiçbir zaman vicdanımızı ve ahlâkımızı da kaybetmeyelim. Allah'ın izniyle bu başarılı günlerimiz de gelecek...

Yazımı örnek aldığımız büyük insanların sözleriyle bitirmek istiyorum:

Türk gençliği ve Ümmet-i Muhammed! İnterneti doğru kullanın ve çalışın! Ülkemizin geri kalmasını mı istiyorsunuz?
Duasız çalışma, çalışmasız dua olmaz.

Herkese sevgiler ve başarılar...

0|0
5|4

En İyi Erkek Görüşü

• öncelikli olarak böyle bir paylaşımda bulundugun için seni canı gönülden tebrik ederim. İnternet doğru kullanıldıgında çok yararlı ama yanlış kullanıldıgındada bir o kadar zararlı bir platform bu anlamda insanlar çeşit çeşit haliyle burdada onu görebiliyoruz kimi cinsellik paylaşırken kimde senin gibi doğru paylaşımlarda bulunabiliyor. Allah hepimize beyin ve nefis vermiştir bunu ne kadar dogru kullanıyosa internetide o kadar kullanıyoruz malesef bu platformda görebildiğim bunu çokta dogru kullanamıyoruz ve kullanacagımız konusundada ümidim yok desem yeri ama ne kadar insan kurtarsak kar misali senin paylaşımınıda gördüğümde bir o kadar sevindim saolasın varolasın

1|0
    0|0
    • Aynen öyle... İnsan kazanmak çok önemli. Elimizden geldiğince faydalı olmaya çalışmalıyız. Allah razı olsun

• elbette böyle düşünmek çok hoş açıkcası böyle bir platformada senin gibi arkadaşları görmek çok güzel ve bölede devam etmelisin

• İnşaAllah

En İyi Kız Görüşü

• Çok güzel demişsin de buradakiler yine bir bit kemiği aramış

1|0
    0|0
    • Kardeşim ben adil davrandım, dünyadan bir sürü örnekler verdim. İşine gelmeyen istediği gibi anlayabilir, bu beni bağlamaz. Verdiğim güzel mesajı alamayanlar için sadece Allah'tan akıl ve hidayet dileyebilirim. Mevlâna'nın bir sözüyle de açıklamak isterim: "Neye nasıl bakarsan, o da sana öyle bakar." Gençlik çok ön yargılı ve sabit fikirli yetişiyor. Sabit fikirli olmakla görüşlerini savunmayı karıştırıyorlar. Maalesef cahilliğimizden kaynaklanıyor. Az okuyoruz, buralarda vakit öldürüyoruz.

Erkekler Ne Diyor 3

• sana yazılandan çok bana yazacaklar şimdi negatif yorumları ama bu ülke herşeyden önce islamı öğrenmeden ve toplum olarak ikinci plana itmeden bir arpa boyu yol almaz adam oruç tutmaz namaz kılmaz karşısındakine dinsiz der kuranda okuduğu hiçbişeyi anlamaz arapça okumak sevap der şu anda dini olarak yaşadığımız şey istanbulun fethinden önceki avrupanın durumu onlarda o zamanlar cennetten arsa satar cehennemin kapılarını kilitlerlerdi İstanbul ellerinden gidince baktılar dinin kişinin kendisinden başkasına hiçbir faydası yok ilime bilime teknoljiye yönelip ezdi geçtiler bizi kuranı türkçe okusak herşeyi çözecez ama olmuyo işte ATATÜRK ü bile bu yüzden dinsiz ediyo bu nankör millet kuranda yazan bir gecelik ilim bin gecelik ibadetten hayırlıdır lafını hiçbir alim söylemez çünki işlerine gelmez daha çok şey yazarımda...

1|0
    0|0
    • Bence bir çocuk okumaya başladığında ilk okuma kitabı Kur'an meali okumalı. Ailesi ona açıklayarak, onun yaşına uygun düzeyde örnekler vererek kavratmalı. Tabi bunun için önce aile öğrenmeli. Bunu yıllarca tekrar tekrar tekrar okumalı. Kur'an başucu kitabımız olmalı. Bir yandan da Arapçasını öğrenmeli, çünkü onu Türkçeye çevirecek bilgiye sahip olmalı. Ve tabiki ülkesindeki gelişmeleri ve dünyayı da aynı anda takip etmeli. Çocuk diyip geçmemeli, onların algıları ve hayal güçleri çok yüksek. İlk paylaştığım hadis-i şerifte de çok net bir şekilde görülüyor zaten

• din geçmişten bugüne çıkar aracı olaak kullanılmıştır bütün dinlerd ebu aynıdır değişmez

• Sabit fikirli olmayın derim. Gerçek İslamiyet'i öğretmekten yılarsak Müslüman olmanın sadece adı kalmaz mı?

• katılıyorum sana

1|0
    0|0
  • İslamın dirilişini yumuşak sakin huylu insanlar değil
    İsyankar ve şerefsizin yüzüne şerefsiz diyebilecek insanlar başarabilir

Hoş görü hoş görü zepevenk olduk artık

0|0
    0|0
    • Bu ne demek şimdi? Ne Kur'an'a, ne Hz. Muhammed'in sözlerine ne de Atatürk'ün görüşlerine uyuyor bu laf. O yüzden boş... İlim, din ve askeri, siyasi güç her zaman kazanır

• Yooook efendi yanlışa yanlış doğruya doğru diyeceksin

• Öyle tabi fakat önceliğimiz dinimizi öğrenip ilimde ilerlemek olsun da tarihe gömülmüş meseleler de elbet gün ışığına çıkar

Kızlar Ne Diyor 4

• Emredersin ! evet geri kalmasını istiyorum :D

0|0
    0|0
    • Emir değil, hitabettir bu. Türkçe derslerinde öğrendik. Ve ön yargıyla yaklaşmamanızı arzulamıştım...

• üslubu konuşmayı vs senden öğrenecek değilim çok önemsemediğim için geçiştiriyorum. çok daha iyisini bilsem de kibir değil sadece lütfedip yazma ihtiyacı duymuyorum

• Hay hay, herkes özgürdür. Yolun açık olsun

• Cok guzel demissin gizli :)

1|0
    0|0
  • ümmet anlayışı bütün kültürel değerlerimizi yok eden bir anlayış kesinlikle uzak durulması gerekir

0|1
    0|0
    • Katılıyorum +1

• Arap lafı ettim mi? Siz söz etmeye başladınız. Nasıl ki büyük önder Atatürk öldüğü halde hala örnek alınmaya devam ediliyor, Hz. Muhammed Kainatın Efendisi olarak hiçbir zaman unutulamaz. Allah'a şükretmeliyiz ki bize böyle insanları örnek almamız için yolladı...

• Konunun içeriğini okumanızı isterdim. Okumadan yorum yapmak ön yargıyla yaklaşmaya sebep olur. Derdim neymiş durup bir baksaydınız keşke...

• Teşekkürler
    Allah razı olsun

1|0
    0|0
Yükleniyor...