Türk kızları ve kezbanlık?

Neden her başka ülkenin kızları ile karşılaştırmada Türk kızları kezban olarak gösteriliyor? Ben Türk değilim fakat senelerdir Türkiye'de yaşıyorum kızlarına sürekli kezban denilmesini anlayamıyorum? Neden kezban?

0|0
10|14

En İyi Erkek Görüşü

• Sen kız olduğun için anlamıyor olabilir misin :D Gerçi erkek de olsan anlamazsın, bizim kızların yabancı hayranlığı yüzünden.

Kezbanlık özellikle belirli bir yaşa kadar gerçekte öyle pek de güzel olmayan kızların kendilerini çok güzel zannetmelerinden ileri gelen bir durum. Bu zamanla kendini daha çok beğenmeye ve kendisine gelen erkekleri git gide beğenmemeye dönüyor. Beğenmedikçe daha da çok büyüyor. Ego bir yerde yani. Tabi sorsan onlara "Türk erkekleri çok abaza" ama bu abazalığı doğuranların kendileri olduklarının farkında değiller. Kısır döngü aslında. Erkekler abaza kaldıkça çıtayı düşürüyor, kızlar da kendinden daha üst seviye biri geldiğinde çıtayı yükseltiyor. Ve ben artık korkuyorum, öyle kızlar var ki, ünlü biri gelse bile egolarından reddecekler. Türkiye'de buna tek istisna belki de İzmir'li kızlar ve erkekler. Gerçi orası da bozulmaya başladı sanıyorum göçler sağ olsun.. Keşke korunabilse, etrafına fanus falan geçirsek..

Kezbanlığın ilişki içindeki ortaya çıkışı da dar görüşlü olmaları ve bencilce düşünüp hareket etmelerinden; kendilerini mükemmel görüp olumlu ve yapıcı bile olsa değiştirmek istememelerinden kaynaklanıyor.

0|1
    0|0
    • Genel olarak kızlar bencil ve dar görüşlü olduğu için ve egoist oldukları için mi kezban diyorsunuz?

• Bence öncelik kırmamak olmalı yani tamam anladığım kadarıyla kezban dedikleriniz gerçekten hoş olmayan kişiler ama bana bile biri demiş baksana kezban diye üstelik tanımadan diyor

• Aslında herkes biraz kezbandır :P Çok takılma ya, olur öyle..

En İyi Kız Görüşü

• Anneleri İngiliz soyundan ya ondan Türk kızlarını kötülüyorlar

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Türk kızları genel olarak aşırı derecede kıskanç, bir kızın kendisinden güzel olduğunu kabul edemeyen, yollu diye arkasından laf atan, olumsuz eleştiriye asla tahammül edemeyen, aman yaa ben de sanki sana çok meraklıydım, sen ilk önce kendi tipine bak diye hakarete başlayan, 1.60lık boylarına bakmadan 175lik erkeği kısa bulan, erkek dediğin 185 olacak diyen, spor salonunun kapısından bir kere bile girmemiş olmasına rağmen erkekleri göbekli kaslı geniş omuzlu diye sınıflandıran, kendisi tembel olduğu halde erkek dediğin çalışkan olmalı diyen, paragöz olmadığını söyleyip bir o kadar da hesabı erkeğe ödettiren, ödemese bu da nasıl erkek diye tepki veren ve şu an da aklıma gelmeyen bir çok özelliğe sahip kızlardır.

1|2
    0|0
    • Bunu sadece Türk kızları mı yapıyor yani? Bence de erkek ödesin diye uğraşmak kötü birşey hâlden anlamak gerek. Ama bence bunun karakterle alakası var her türk kızı böyle değildir yani?

• Ama çoğunluk var.

• Sanırım kültürel yapımızla ilgili bir durum. Muhafazakarlıktan kaynaklanan bir nevi ne istediğini bilememe, isteyip de yapamama durumu gibi bir şey galiba :)) Tabi buna yetiştirilme tarzından tutun da tüm çevresel faktörler etki ediyor. Geniş bir yelpaze.. Hep baskı görmüş bir kadın da bunun sonucunda kezban olabiliyor, ya da el bebek gül bebek büyültülmüş kendini prenses sanan kızlarımız da kezban olabiliyor. Hoş bunun bir de karşı versiyonu biz erkekler için olan "Kamiller" mevcut :))

1|0
    0|0
  • bir avon bir nikon oldu size paris hilton :D

0|1
    0|0
  • sende kezbansın

0|0
    0|0
  • Kezban demek dinimize göre yasaktır! Kezban yalancı vs. demektir. Türk kızlarının da güzelliği ve asaleti tartışılamaz. Elin gavuruna bakacak kadar düşmedik henüz. Yaşasın Türkiye'min güzel bayanları. :)

0|0
    0|0
    • Gavur derken?

• Başka ülkelerden gelen insanlara neden gavur diyorsun ki o zaman sende onlara göre gavursun

• Aynen öyle bende onlara göre gavurum :)

• Kezban olmak için illa türk olmaya gerek yok mesela soruyu soruş şeklinden seninde bir kezban olduğun anlaşılıyor :D

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum söyleyenler çok üstün varlıklar sanırım.

0|0
    0|0
  • Maksat troll olsun

0|0
    0|0
  • kezban dememizin sebebi hep kendini yüksekte görmesi, kendini bilmemesi, kendine herşeyi istemesi, konuşmasını modern bir insandan çok modern cahil konuşması, bakımsız olması bakımlı kadını görünce kendini ondan daha güzel bulması :)

0|0
    0|0
  • Kezban diyenlerin anneleri rus ya ondandir..

0|0
    0|0
  • Toplum yapısı , yaşam tarzına bağlı olarak kezban olanlar çoğunlukta olsada normal olanlarda var :D

0|0
    0|0
  • Kılların ahenkle dans ettiği, çelimsiz ve hobbitsel organizmalara verdiğimiz genel ad.

0|0
    0|0
  • Çünkü burunları havada ve ergenler

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Ben de Türkiye türke değilim, bana da garip geliyor. İyi ki, bizim ülkede böyle bir "moda" yok.
    Bir arkadaş türk kızlarını tarif ederken "hesabı erkeklere ödetiyorlar" demiş, peki onları buna alıştıran "erkek adam yanındakı kadına hesap ödetmez" diyen erkekler değil mi?

0|0
    0|0
    • "Moda" derken mesela?

• bir şey moda olduğunda çoğu insan o modaya uyuyor, bir çoğu da özenti yapıyor. Kızlara "kezban" demeyi ben buna benzetiyorum.

• Ulaşılmayan ciğer hesabı 😀

0|0
    0|0
  • Kim dedi bunu ilk onun kökünü kurutalım kızlar :D

0|0
    0|0
  • Acikcasi bizik insanimiz kendisinden olani ezmeyi , kucuk gormeyi cok seviyor. anlamis degilim herkes 9 aylik ama hepsinin bir yabanci hayranligi kendi milleti ezme meraki var

0|0
    0|0
  • Bence sacmalik. bir de merak ediyorum. İsmi Kezban olanlar ne yapsın? Yazık degil mi?

0|0
    0|0
  • kendilerinin Türk olduğunu unutuyorlar çünkü beğenmemek onlara kalıyor. yabancılarla karşılaştırmaya kalksak solda sıfır kalır Türk erkekleri ama işte onlar gibi ağzımıza sakız yapmıyoruz. karakter meselesi

0|0
    0|0
  • Erkekler beğenmedikleri kızlara diyor işte

0|0
    0|0
  • Çünkü kedi ulaşamadığı ete mındar dermiş. Bunlarınki de aynı hesap.

0|0
    0|0
  • Anneleri birer kezbandi. Adı falan yani sevdiklerinden

0|0
    0|0
Yükleniyor...