Annem neden yobaz?

Anneme böyle bir lafı söylemek istemezdim ama şöyle bir olay oldu. Senede bir ya da iki kez içki içerim. Hem bünyemi o şekilde alıştırdım keşke içmesem hem de gevşeme oluyor. Geçen gün 20 liraya şarap alıp içtim. Ve haliyle bünyeme biraz ağır geldi çok üzgündüm kustum. Babam kızmıyor çünkü o da alkol almış zamanında annem çarpılırsın falan diye korkunç hikayeler anlattı. Yahu bilim diye birşeyden habersiz gibi. Bana ruh hastalarını anlatıp sen de öyle olursun diyor. Sinirlendim.

Güncellemeler:
Hurafelere inanan bir toplumuz. Okuduğunuzu bile idrak edemiyorsunuz. Sözde namus timsali karekteriniz size kalsın. İçki içtim diye kaşar diyen bile oldu. Biri illüminati gelip gençlerin burda ahlakını bozuyor diyor insanların işi gücü yok. işsiz güçsüz insanlarla uğraşacak. Yobaz dinde aşırı bağnaz demek bunu bile bilmeyen var. yazık size.

2|0
13|17

En İyi Erkek Görüşü

• yaa onu zamanında büyükleri öyle kandırmış oda seni öyle kandırmaya çalışıyor. sence normal degil mi

2|0
    0|0
    • ah ah
      Şu an iki baban yani dedenin babası sizi görseydiyde sizinle gurur duysaydı..

Erkekler Ne Diyor 16

• Bir kelime öğrenmişsiniz, içinde uzaktan yakından azıcık ucundan din geçen her durumda yobaz yaftasını yapıştırıyorsunuz. Yobazlığın tanımı, tam olarak senin yaptığındır, başkası değil.

Kendi paran ile alıp içiyorsan, buna kimsenin karışması söz konusu değildir. Anneni beğenmiyorsan, onun yanından uzaklaşacaksın. Ona bir şeyleri kabul ettiremezsin bu yaştan sonra. Kendi düzenini kurmadan, hayatını kendin kazanmadan, onun direktifleri dışına çıkamazsın, haddini bil önce.

2|1
    0|0
    • Zaten kendi paramla aldım. Neyine hava yapıyorsun?20 yaşında gidip onun bunun evinde mi yaşayayım, ev almak kolay mı? Kira da kalmak çocuk oyuncağı mı? Hurafelere inanan insanlara yobaz denir. Bilimde bunun gerçeklik payı var mı? Ayrıca parayı kendim kazansamda ailem bana karışabilir, parayla saygının alakası yok. Eğreti ruhla fetva vermeyin.

• Ailen sana, onların evini işgal ettiğin için karışabilirler. Baskı altında olamamayı, özgür olmayı seviyorsan, kimseye muhtaç olmadan yek başına yaşayacaksın. Hem pastam dursun, hem karnım doysun diye bir dünya yok. Maddi gücün yoksa, kır kıçını otur evinde, sesin de çıkmasın. Rütbeni bil, hududunu bil.

• He anladım. Bir insanın evladı o insan için fazlalık oluyor. Hem çocuğum üniversite okusun hem çalışsın hem de köle olsun öyle mi? Özgürlük benim için alkol almak değildir. Şükür bunları anlayacak yaştayım. Ama siz cahilsiniz , babam kızmıyor tepki göstermiyor kim fazlalık evde? Orda burda kötü yola düşen kızları hiç eleştirmeyin zira ailesi bir kızı fazlalık gibi görürse o insan her türlü pisliğe bulaşabilir. Kızınız olursa böyle yetiştirmeyin..

• bilim mi kuzum cık su amerıkan ruyasında bılım dedigin koca denizde bir sus damlasını anca cözebildi. annenin sözünü dinle carpılmazsın belki ama cok buyuk günah haberin ola hele ki içki sacma birsey sarhos olup kendını kaybetmenın nesı zevklı kı? içtin sızdın lan... haberin olmaz bunun için annene kıacagına oturda kendin düsün ki bilim ile bakarsan bile içki vicuda encok zarar veren seylerden elle tutulur hiçbirseyin yok sadece içmek istiyorum de iç bilimi dini bahane etme

1|0
    0|0
  • Yobaz hoş bir tabir değil bir ebeveyn için. Yaptığın şey ne kadar doğru ki, sen annenin doğrularını tartışıyorsun? Haklısın daha mantıklı şekilde kullanmamanı söyleyebilirdi. Ancak bizim insanlarımız herşeyi kulaktan dolma öğrendikleri için ve eğitim şuanki gibi olmadığı için böyle anlatıyor sana. Neticede o seni düşünen kişi. Emin ol seni burada alkışlayacak olan, yatıştıracak ve teselli verecek olandan çok seviyor. Anneni üzme!

1|0
    0|0
  • Bir çocuk annesine yobaz dersi hiç ne olursa olsun. Neden bu kadar nankörsünüz ey yeni nesil

3|1
    0|0
    • Kıyamet alametleri. Kimse onları değiştiremez.

• @crazyymann34 allah ıslah etsin

• bizim zamanımızda hiç böyle şeyler yoktu lise ve ünideyken 10 sene önce.
      inanmayan adamın bile saygısı vardı. Şu an yeni jenerasyon dine saygıyı geç, Allaha peygambere her türlü küfür havada uçuşuyor. Çok uçuk bir fark var bu jenerasyonda. İluminate işini güzel yapıyor bence. Şeytana hizmet edenlerin eseri bunlar.

• Troll soru. Yobaz olan sizin beyinleriniz

0|0
    0|0
  • Kadın aklı yettikce seni uzak tutmak istiyor işte neresini anlamadin

0|0
    0|0
  • Ilginc

Yaş kaç?

0|0
    0|0
    • Neresi ilginç beyfendi yaşım 20. Böyle bir şey olmayacağını düşünüyorum. Dünyada çok insan var alkol alan. Sadece bu kadar gelenekselci olmasından rahatsızım annemin o kadar. Hurafelere çok inanıyor.

• Sen bir kere hayirli evlat olsan anani kotude olsa sagda solda konusmazsin. Annen ne demis ya da ne icin demis farketmez. senin iyiligini istedigi kesin. oda gorevini yapio ilerde sorucak yaradan ona sen evladina icme ddedn mi oda rahatca evet diyebilecek. Mahser gunu anne evladindan kacicak herkes yalniz bu hayatta kimsede 4 dortluk degil. Islam dininin en guzel yanida bu ne diyor kitap Lekum dinikum Veliyedin ( Kafirun Suresi ) Senin dinin sana benim banadir.

0|0
    0|0
  • Bence sen yobazsın annesine yobaz diyen insandan ne bekliyoruz beyler?

1|0
    0|0
    • Beyler derken? Birden fazla erkekten beklentim yok, bu bir soru cevap alanı. Sen takıldığın al gülüm ver gülüm sitesiyle karıştırdın sanırım Önce yobazın anlamını öğren. Büyük ihtimal pc başında baba parası yiyen bir ergensindir. Burda edep dersi verme.

• Ne bekliyosun iç kızım mı diyecek?

1|0
    0|0
  • Yobazlik olarak gorme annenin koruma ic gudusu olarak dusun bunu

1|0
    0|0
  • Iyi bir seymi yapiyorsun. Annen sana hakkikatee cagiriyor. bu dunyanin bir de ahireti var. ölüm var

1|0
    0|0
  • Bu yobazlıksa en iyisini yapıyor annen k bakma

1|0
    0|0
  • Annen yobaz değil sen günahkarsın. ALLAH ıslah etsin

0|0
    0|0
  • Madem doğru bir sey yapıyosun neden gizleden sordun bu soruyu

0|0
    0|0
  • Annen doğru söylemiş.
    İçki içip de tuvaletlere kusup cinlerin musallat olduğu insanları bir araştır internette videolarda izle de gör. Bilim akıl hastası olarak nitelendiriyor bu şahısları. senelerce uyuşturularak akıl hastanelerinde yatıyorlar. O çok methettiğin bilim bir tanı koyamıyor bunlara.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Annen kendince seni zararlı bir alışkanlıktan uzak tutmaya çalışmış, yobaz demen o kadar saçma ki.. haklı olarak elbetteki evladının alkol almasını istemiyor bundan daha doğal ne olabilir ki? Nefret ediyorum annesine babasına yok yobaz yok örümcek kafa bilmem ne diyenlerden..

0|0
    0|0
    • Sanırım eğitim almadın. Detayı okuyup anlayamamışsın. Sen de demek hurafelere inanıyorsun.

• Yobaz hakaret değildir dinde aşırıcı bağnaz demektir önce bunu öğren.2. çıktığım kabuğu beğenmeme gibi durumum yok, ben aşırı gelenekselci ve bağnaz oluşunu eleştirdim algılayamamışsın. Öz üvey bir insana hakaret edilmez ayrıştıran sen yapay ahlakını ortaya koydun zaten. İçki içmek marifet değil. Keşke içmesem diye detayda yazdım zaten. Seviyesiz senle mi uğraşcam.

• Ben burda hakaret diye tek bir kelime kullanmadım, aşağılama dedim. Ve evet yobaz demek bir insanı aşağılamaktır! Orda öz üvey derken kastettiğim şeyi de çok iyi anladın sen ama maksat farklı yerlere çekmek dimi.. şu yorumları bir oku, sana hak veren kaç kişi çıktı? Herkes mi eğitimsiz herkes mi cahil? Ne halin varsa gör ya, sana cevap verdiğim için kendime kızdım şu an ama işte söyleyeceklerini söyleyip karşı tarafın lafını ağzına tıkamak ve engellemek en sinir olduğum şey bu sitede.

• annenene yobaz demen cok yanlis icki icmeni istemiyor acikcasi bu bu yuzdende sana belki baska turde anlatmaya calisiyor bu anneni yobaz yapmaz sadece anne yapar ! hangi anne cocugunun kotulugunu isterki !!

0|0
    0|0
  • Annen seni sadece yanlış olduğunu düşündüğü şeylerden uzak tutmaya çalışıyor.
    " alkol zararlı alkol bütün kötülüklerin başını çeker bak kızım. Yazık günah böbreklerini harab etme. Bak siroz olursun kurtulamazsın. Bunca hastalık kol gezerken 20 liralık şarap seni öldürür " demek yerine içme Allah günah yazar demeyi tercih ediyor.
    Annenin kıymetini bil. Döverek, kısıtlayarak, evden çıkmana engel olarak doğru bildiklerini zorunlu hale getirerek göstermiyor sana. Kendice öğüt vererek yapmaya çalışıyor.
    Hiç mi üzülmüyorsun burada anneciğini bir ton insana kötülerken..

0|0
    0|0
    • Bilimden anlamayan, Allahin ana babaya of bile demeyin emri olmasina ragmen, anasinin ayaginin altindaki cenneti geri ceviren bir parazit iste bu, sagliga zararliligi bilimce kanitlanmiş hala bilim diyor, Allahin ayetlerinin bilimle celismedigini birisi bu ahmaga anlatmali

• Bu cümleleri kurmadı. Okuman mı yok. Üç harflilerle ilgili hikayeler anlattı diyorum. Vilimsel bir şey söylemeyip adam akıllı anlatsa bir şey demem. Babam kızmıyor, ev de babamın,20 yaşındaki bir kızı dövenin zaten ruh sağlığı normal değildir. Verdiğin örneğe bakar mısın?

• @Silver42 Şu an evli olmadığın bir kızın yorumuna görüş atıyorsun, profilini görüyorsun göz zinası. Sen önce dine yakışır davran sonra başkalarının inancını değerlendir. Alkolun iyi geldiği durumlarda var. Toptan zarar değil. Açıp Kuran'ı bir kere okudun mu sanki? Okuduysan da Kuran ahlakını sindirememişsin terbiyesiz. Soruyu soran benim başkasına beni çekiştirmek yaptığın. Senin gibiler dışarda ahlaklı dolaşır da bellidir adamlığı. İkiyüzlülüğünü başka yerde yap.

• Alkol haram. Dolayısıyla gazaba uğrama ihtimalin yüksek. Bunun yobazlıkla bir alakası yok yani. Eğer Allah inancın varsa bunun böyle olduğunu bilirsin zaten. :)

0|0
    0|0
  • Evet biraz yobazmis dinleme canim sende onu herkesin inanisi farkli

0|0
    0|0
  • Psikolojik açıdan yanlış bile olsa seni korumaya içkiden uzak tutmaya çalışmış. Bunu biraz yetişitiriliş tarzına ve dönem farkına bağlayabilirsin. Çünkü etrafındaki büyükleride büyük ihtimalle ona böyle yapmışlardır. Eskilerin ilkel inaçlara körükörüne inandığını söylersek annenin küçük yaşta çevresinin etkisinde kaldığını düşünebiliriz. O da seni kesinlikle korumak için demiştir. İçki içtin diye hakaret edenlere de bakma. Herkesin günahı kendi boynuna. Ayrıca memlekette ayık gezmek mağrifet.

0|0
    0|0
  • bir kadeh te ona verseydin?
    :D

0|0
    0|0
  • Carpilmazsin ama gunah olan bir seyi annen yanlis bir uslupla anlatmis cunku dini güzelce anlatan olmamis ona da buyuklerinden ne gorduyse onu aktariyor oyuzden onu anlayisla karsilamalisin ve dinini arastirip kurallarina uyarak anneni de aydinlatabilirsin. Yilda bir kere de olsa her gun de olsa gunah ayni gunah ve kanser hücresi gibi sinsice yayılırsa nefsine alkol kullanmak kurtulman ilerde daha zor olur. Bunu önceden kullanan biri olarak söylüyorum

0|0
    0|0
  • Yobaz olan sensin

0|1
    0|0
  • Evde içme ayıp dışarda iç ayıl öyle gel eve :D

0|0
    0|0
  • Yobazlıkla bir alakası yok uzak tutmaya çalışmanın nesi kötü. Belli ki alkolik olmanı istemiyor.

0|0
    0|0
  • Annen izin vermeyince yobaz mı oldu?

0|0
    0|0
  • Annen seni aşırı düşündüğü için bunları anlatıyor.
    Hurafeler olabilir bazıları yaşanmış şeyler de olabilir. Belki içmesin diye veya inandığı için anlatıyordur. Geçmişte büyüklerinin annene anlatılmış şeyleri görev olarak annen de sana anlatıyor bu bilgisizlikten de kaynaklanabilir.
    Ama annen o senin satsan satılmaz.
    İçmemeye çalış çünkü bilime dayalı olarak da vücuda çok zararlıdır.

0|0
    0|0
Yükleniyor...