Afrikadaki aç insanlara üzülüyor musunuz?

Arkadaşlar böyle düşünen tek ben miyim merak ediyorum. Afrikadaki insanlar çalışmıyor bir şey için emek harcamıyorlar. Zengin ülkeler kendi reklamını yapmak için afrikaya yardım ediyor. Ya ben bir kere bile o aç insanları çalışırken görmedim ya. Kafalarına konan sineği kovmaktan acizler. O bebeklere tabiki üzülüyorum ama hata yetişkinlerde bence. Onlara pek de üzülmüyorum açıkçası. Çöplerden geri dönüşüm yaparak para kazanan ülkeler varken Afrikanın sadece oturup dilenmesi hiç hoşuma gitmiyor. Sizce durum nedir?

• Haklısın, çalışıp çaba gösterip biraz gelişmeleri lazım.
    39% (9)19% (3)31% (12)Oy Ver
  • Saçmalama tabi ki üzülüyorum.
    61% (14)81% (13)69% (27)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
3|9

En İyi Erkek Görüşü

• Yoo onlar da kaçsın gelsinler bizim buraya. Suriyeliler nası geliyolar bak onlar da gelsinler doyuralım karınlarını. Suriyelilere yardım etmektense Afrikaşılara seve seve evimi de açarım karınlarını da doyururum yardım da ederim

1|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Önceden bir belgesel izlemiştim. Afrika yeraltı kaynağı bakımından en çok elöasa sahip yerlerden. Orada insanlar elleriyle toprağı kazıyıp elmasları çıkarıyor ve işleri bitip çıkınca bir makineden geçiyorlar üzerlerinde en ufak bir elmas kalmıyor. Ya da internetten ilk defa çikolata yiyen afrikalıyı izle adam yıllarca kakaou toplayıp kurutuyor ama topladığı şeyden ne yapıldığını bilmiyor hal böyle olunca insanların kendini geliştirmesi için büyük bir çaba göstermesi lazım. Onların yerinde bizde olabilirdik. Ne yazık ki nerede ya da nasıl bir toplumda doğacağımızı biz seçemiyoruz...

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Hala utanmadan sefalete ragmen cocuk yapiyorlar ona inanamiyorum ben.

2|0
    0|0
  • Senin "Yardım ediyorlar" dediğin ülkeler,
    onları sömürdükleri için Afrika'da ki insanlar yoksul.
    Kapitalizm önce aç bırakır, sonra en "yardım sever" tavırları ile, ölümü geciktirir.
    Sen konuya hakim değilsin belli ki.

2|1
    0|0
    • Kapitalizmin tek aç bıraktığı ülke afrika mıdır acaba? Bütün dünyada sadece aç olduğundan yakınan afrika var. Sömürülen bir çok ülke var bir şekilde çalışıp bişeyler yapıyolar !

• Ne kadar da empati yeteneğini kaybetmiş bir insan (!)

• Eh bir yere kadar haliyle ! :)

• Ben önce kendi ulkemdeki aç kalanlara uuzuliyorum

1|0
    0|0
  • Afrikalı ve araplar yaşlanmış, ölmek üzere olan batı dünyasının varisleridir. Onlar batıya bizden daha rahat kabul ediliyor, batı düşünceleri, bilim ve tekniğiyle yoğuruluyorlar. Bir sonraki rakiplerimiz..

1|0
    0|0
    • Zamanında zenciler batılı devletler için oldukça değersiz canlılardı. Şimdi batı nüfusu yaşlanıyor ve dünya üzerideki olaylara karşı refleksleri git gide köreliyor. Bence Batı'nın varisleri Araplar ve Zenciler değil. Ben bu görüşe katılmıyorum. Ben batının varisi olarak Hintlileri görüyorum. Gerek teknolojik uyumluluk, gerekse semavi dinlere karşı en güçlü inanç sistemi olan Hinduizm ile gelecekteki en büyük rakibimiz Hintlilerdir. Tabi burada yakın gelecekten bahsetmiyoruz.

• Uzuluyorum bende. :(

0|0
    0|0
  • Aç insan çalışabilir mi?

0|1
    0|0
  • ülkenin en az %28'inin ağır canım olduğunu sadece bu sorudan anlayabiliyoruz

0|0
    0|0
  • Her yemek yediğimde aklıma geliyor yemin ederim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Onlar cok calisio amerika yuzunden madenlerinde merak etme sen. insansan zaten uzulirdun

1|1
    0|0
  • Saçmalamışsın keyiflerinden mi çalışmıyorlar. Diğer ülkeler sömürüyor. İş yok kaynak yok.

1|0
    0|0
Yükleniyor...