Alkol almak ve cünupluk?

Alkol aldığında 40 gün cenabet mi olunuyor gusül alınsa dahi?

0|1
3|32

En İyi Erkek Görüşü

• alkol alan adamı dinden uzaklaştırmak için söylenen laflar bunlar. takma kafana.. içeceksen onun günah olduğunu bile bile iç ama yapmak istediğin ibadetlerden sırf bu laflar yüzünden geri kalma. aklın yerinde olduğunda sarhoş olmadığın her an ibadetini vs. yaparsın..

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• kendini bildiğin sürece sıkıntı yok

3|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 31

• alkol kandan 40 gün çıkmıyor diyorlar o yüzden abdest olmaz diyorlar ama bilemiyorum.. sonuçta insanın içinde barsaklarında pislikte var bana göre aynı şey o zaman o da abdest kabul olmaz.

0|0
    0|0
  • Millet yeni gezegenler keşfediyor sen neyin peşindesin

0|1
    0|0
  • O zaman biz hep cünübüz..

0|0
    0|0
  • yok öyle bir şey. alkol tabi ki haram dinimizce ama cünüplükle alkol arasında bir bağ kurabiliyor musun sen?

0|0
    0|0
  • bilgim yok

0|0
    0|0
  • Yok öyle birşey. Alkolün haram olma sebebi kendinden geçirmesi bu yüzden ibadet kabul olmaz kendinden geçmişken. Ama alkon aldın ayıldın kendine geldin ondan sonra ibadetini yapabilirsin.

0|1
    0|0
  • alkol almak haramdır ve günaha girer ayılana kadar namaza yaklaşmak yasaktır ne söylediğini bilene kadar yani gusül almanın gereklilik halleri daha farklıdır

0|1
    0|0
  • öyle birşey yok ama alkol almamanızı tavsiye ederim.

0|1
    0|0
  • Tobe edersen, Olunmuyor ama sen icme..

0|0
    0|0
  • işin aslını alo fetva hattını arayarak öğrenmen daha doğru olur ama sarhoşken bilinci yerinde olmayan kişinin namaz kılamaması ibadet edememesi şahitlik yapamamasını biliyorum

0|0
    0|0
  • Yok öyle bir şey. Sadece "sarhoşken" namaza yaklaşılmaması emredilmiştir Kuran-ı Kerim'de.

0|1
    0|0
  • Cenabeti bu kadar kafaya takıyorsan Alkol alma sende! Eğer alkol seviyorsan cenabet gezmeyi düşünme o kadar birinden vazgeç!

0|0
    0|0
  • sen içme.

0|0
    0|0
  • alkol ün cenabetlikle bir alakası yok ikisi de farklı. Cünup olan kişi gusül abdesti aldığı an temizlenmiş olur ama alkol alan 40 gün onun günahıyla gezer.

0|0
    0|0
  • Hayır alkol 40 gün kanindan arinmadigi için ibadetlerinin kabul olmama riski var eğer olursen de sıkıntı tövbe etmn lazım aynı şey parfüm sıkıp sokağa çıkan kızlarımız içinde geçerli onlar eve girinceye kadar allah onlara gadap eder.

0|0
    0|0
    • Oha ne diyosun ya

• Evet tv çıkıp herkesi cennete sokan hocalarimiz dini mahvetti cikipta biri doğru soyleyemiyor rant kapıları kapanır bu milletin vebalini ödeyecekler

• Alakası yok bence

0|0
    0|0
  • Alakası yok Sadece 40 günde çıkar derler. Fakat 3 aylara denk gelirse , bu süre zarfında iman çıkar diye biliyorum. Bide içipte ne oluyor sanki Kendine edersin...

0|0
    0|0
  • yok öyle bişey

0|0
    0|0
  • yav he he

0|0
    0|0
  • O nereden çıktı oyle

0|0
    0|0
  • 40 gün iman uzaklaşıyor

0|0
    0|0
  • 40 gün boyunca duan kabul olmuyor

0|0
    0|0
  • yok la öyle bir şey

0|0
    0|0
  • Ben hallen olup olmadiklarini nasil anliyolar onun cevabini ariyorum

0|0
    0|0
  • Kimdemis bunu ne sallaiyolar ya yaw

0|0
    0|0
  • Namazin kirk gun kabul olmaz orucunda 40 gun kabul olmaz

0|0
    0|0
  • Yok daha memeler

0|0
    0|0
  • Evet :/

0|0
    0|0
  • Alkol değil şarap icin gecerli o

0|0
    0|0
  • cenabet seni

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    1

Kızlar Ne Diyor 2

• Hangi besini tuketirsen tuket 40 boyunca vücudunda dolaşır. Kanında falan. Alkol de bu sebepten 40 gün dolaştığı için arınmış sayilmiyosun. Haram yani. Bu sebepten. Keşke tuketmesen ama tukettiginde ibadetler kabul olmuyo diye biliyorum.

0|0
    0|0
  • Umarım 40 gün iciinde olmem

1|1
    0|0
Yükleniyor...