Gusül abdesti bekletilirse ne olur?

Gusül abdesti 2 gün falan bekletilirse ne olur? Neden hemen almak lazım

0|0
8|36

En İyi Erkek Görüşü

• bişey olmaz namazları kılamaz ibadet edemez kuran falan okuyamassın yemek yemek istersen ağzına ve burnuna 3 kez su vermen yeterli, toprağın lanet okuduğu bilmem ne olayları doğru değil sadece öyle gezmek iyi değil.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 35

• Cenabet gezdiğini her dakika günaha giriyorsun ayrıca dini gereklilikleri de yerine getiremezsin o nun için işlerinde tersine gider gerçektende oluyo bu garip ama öyle

2|0
    0|0
  • dinen kabul görmez bereketin huzurun sağlığın herşeyin gider bastığın giydiğin yediğin herşey senden hesap sorar

3|0
    0|0
  • temizlenirsen daha iyi olur insan rahat edemez yani ben şahsen rahat edemem, cenabet gezenler var nasıl başarıyorlar anlamıyorum.

0|0
    0|0
    • Ben aldığımda ve almadığımda hiç bir fark hissetmiyorum

• Aleviler almıyor ama

• her alevi için almıyor demen doğru değil, çünkü namaz kılan aleviler de var peygamber sav e küfür eden aleviler de var.. ama dediğin doğru kısmi kesim almayan var.

• Gusül abdest değildir kardeşim 2 si ayrı kavramlar , birisi Ellerin dirseklere kadar yıkanması , ayakların yıkanması , yüzün yıkanması ve başın mesh edilmesi . Gusül bütün vücudun yıkanması ve gusül sadece salata kalkacaklar için gerekli şu halk arasında söylenen cenabet gezenin işi rast gitmez yok her adımı günahtır felan bunların hepsi hurafe.

0|0
    0|0
    • canım ismi gusül abdesti bunun türkçede böyle

• Ben vücut yıkanmıyor mu dedim sonra niye dindarlar aptal

• Soran (25-29)
      1dakyeni
      Ben vücut yıkanmıyor mu dedim sonra niye dindarlar aptal

Ben güsül'ün bütün vücudun yıkanması olmadığını iddia ettiğinizi mi söyledim iyi okuyun ne kadar öfke ve nefret dolusunuz?

• https://youtu.be/rI5p_ue96BE uygulamalı anlatım :D

1|0
    0|0
  • Cünüp cünüp gezersin işte

0|0
    0|0
  • Bozulur

0|0
    0|0
  • toprak lanet okuyor

0|0
    0|0
  • Caiz değil

0|0
    0|0
  • İçinde bulunduğun namaz vakti çıkmadan alman gerekir. hem cünüp iken neler yapılamaz internetten bak istersen

1|0
    0|0
  • insanlar genelde boyle olmekten işlerinin rast gitmemesinden lametlenmekten bolca hunaha girmekten ve sonunda cehenneme gitmekten korkar ve buben kolay ibadetti gerceklestirir yani götü Yusuf'lar canı yanar diye falan korkar ondan hemen alirlar anladın

0|0
    0|0
  • dostum cenabetlik esnasında vucud kirlenir. ve ter yoluyla deride mikrop dolaşır. 2. ezana ulaşılınca günahı çok artar.

1|0
    0|0
  • Bekletilnis olur kurur.

0|0
    0|0
  • Ornegin gece iliskiye giren esler sabah namazina kadar bekleyebilir mahsuru yok, maksat namaz vakitlerine dikkat etmek, hemen abdest alma vaktin varsa daha iyi olur

0|0
    0|0
  • Gunaha girersin.

0|0
    0|0
  • haram oluyorsun çünkü

1|0
    0|0
  • Müslüman bir kimse namaz kıldığı için cünüp kaldığı süre bir vakti geçirmeyecek kadar olmalıdır. Bu yüzden hemen gusledilmesi gerekir. Onun dışında başka bir sakıncası var mıdır bilmiyorum. Araştırmak lazım.

0|0
    0|0
  • Cünüp gezmiş olursun

0|0
    0|0
  • *Hicbir ibadeti yerine getiremezsin
    *Bastığın toprak bile seni istemezken neden alamak istemeyesin ki?

0|0
    0|0
  • pis gezmek günah çünkü

1|0
    0|0
  • Cunupse hemen alinmali ama degilse gereksizdir

0|0
    0|0
  • kokar insan ne olacak

0|0
    0|0
  • Cünüp gezmek beteketi yok eder. cinler musallat olur gün geçtikçe inancın zayıflar saymakla bitmez

0|0
    0|0
  • sen cenabetken gezdıgın her yer ahrette senden skayetcı olcak

1|0
    0|0
  • olması gereken 2 namaz vaktı arası kılamyorsun cunku

1|0
    0|0
  • yer ve gök nalet eder derler cenabetlere

0|0
    0|0
  • Bir gün daha bekletirsen üst olur.

0|0
    0|0
  • bastıgınız toprak Bile Şikayetçi Olur ;) Düşünün Ne Kadar Onemli

0|0
    0|0
  • Günah olur

0|0
    0|0
  • her attigin adim gu ah yaziliiidaa :)

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    5

Kızlar Ne Diyor 8

• Ya cenabet ölürsen? 😮😮

0|1
    0|0
  • Sebep? İki gün beklemek için geçerli sebep nedir?

0|0
    0|0
    • Üşeniyorum kardeş

• Üşenmeyin, şimdi her şeyin kolayı var eskiden olsa buz gibi banyo ve ısıtma sularla uğraşmak zorunda kalırdınız ve hatta o suyu dışarıdan taşımak zorunda bile kalabilirdiniz. Biraz yaşlılar gibi örnek verdim ama yıkanmaya üşenmeyin hele ki bir bayan olarak.

• Ahirette gusülsüz bastığın her yer sana hesap soracakmıç. Büyük günah

0|0
    0|0
  • su faturası az gelir :D

0|0
    0|0
  • Günah ve kötü şeyler olma olasılığı fazlaa

0|0
    0|0
  • Hemen alınmalı önemli bir şey bu.

0|0
    0|0
    • İşte niye almazsan lanetleniyo musun

• Evladım günah çünkü, her şeyi geçtim cenabet gezerken başına bir şey gelse yandın sen. En iyisi bekletme hemen al derim ben

• Gunah diye biliyorum

0|0
    0|0
  • yoğurt olur.

0|0
    0|0
Yükleniyor...