Sizce bir ailenin oturup çocuğuyla içki içmesi normal mi?

Bakın arkadaşlar arada değil haftada hatta haftada birkaç kez. Ya bir annenin 18 yaşındaki çocuğuna rakı ikram etmesi nasıl normal gelebilir? Ben mi çok tersim? Nesini anlamıyorum ya da. Bunu yapan insanlar öğretmen. Erkek arkadaşımın ailesi. Her ortamda bir alkol. Ben geri kafalı bir insan değilim. Alkole karşı olmak geri kafalılık da değil bence. Yeşilay ne için var. Ordakilerde mi geri kafalı. Dini boyutuna bakmıyorum bile, ha baksam yobaz olurum. Ama bence bu olayın ne nezih ne de modern bir tarafı yok. Biraz önce dayanamadım ve dile getirdim bunu. Çünkü ilerde bende belkii o ailenin içine gireceğim ve cidden rahatsız oldum. Üzüldü terbiyesiz insanların hayatı seni ilgilendirmez dedi haklı evet pişman oldum. Siz olsanız napardınız?

0|0
21|22

En İyi Erkek Görüşü

• Bende alkol almayı saçma bulan tarafdayım içene karşı değilim ama içmeyi mantıklı bulmuyorum ki gelelim senin derdine onlar için alkol günlük hayatın parçası ise sana ikram etmeleri tabiki onlar için doğal ama gelki sen bu ortama alışık olmadığın için abes kaçıyor ek olarak eklemek isterim ki alkol ü günlük olarak hayatına sokmuş kişiler hayatlarında yaşadığı büyük çöküş anlarında alkolik olabilme ihtimaline normal kişilere kıyasla 3 5 kat daha fazla sahip erkek arkadaşın la ilerici bir gelecek düşünmemeni öneririm

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• normal öbür türlü çocuğun içinde kalıyor farklı ortamlarda güvenilmez kişilerle deniyor.

2|0
    0|0
    • Ya zararlı bir şeyden uzak tutmaya çalışmak varken üç güne bir evde içmek ne demek nasıl normal ya?

• İş bağımlılığa gidiyor bence üç güne bir normal değil

• dediğimi anlıyor musun? Aşırı normal değildir. Aynı şeyden bahsediyoruz.

Erkekler Ne Diyor 21

• Bu kültür meselesi. Her ailenin farkli değerleri vardir ve bu kimseyi ilgilendirmez. Sana bu ters gelir bir baskasina küçük cocugu dine zorlamak ters gelir ötekisine aile onunde ayak uzatmak ters gelir vsvs çoğaltılır. Buna asla kimse karisamaz. Eğer sevgilim olsaydin ayrilma sebebi olurdu. Kimse benim ve ailemin yasam bicimini sorgulayamaz. Madem sana ters baslamasaydin. Bu kadar basit.

1|0
    0|0
  • Bu sana Insanları tanıma fırsatı vermiş. Özgür olmakla yanlış yapmayı karistirmis bir aile, ogullarina da sirayet etmiştir. Verdiği cevapta bunun göstergesi. Bence uzak dur. Alkol almak kişisel tercih Na bunu aile içinde nornallestirmek bence tam cinayet. Belki bunu modern görünüyor zannederek bile yapıyor olabilirler. Hiç kendini üzme, bunlar da imtihan, Allah hayirlisini nasip etsin, belki de bu sana uyarı olsun diye gösteriliyor 😊

0|0
    0|0
  • Içki keyif işidir aslında aşırı alışkanlık haline grtirilmesi doğru değil. he diğer taraftan eğer çocuğum içkiyi kesinlikle içecekse, nerede kiminle içeceğini düşünmektense, yanımda gözümün önünde içmesini isterim.

1|0
    0|0
  • tabi ki değil

0|0
    0|0
  • Ilgınc kanks

0|0
    0|0
  • Gayet normal. Ailen senin dostun olmalı. Sen çocuğa içirme kız döv sonra arkadaşının evinde kusarken ona buna saysın. İçmeninde adabı vardır. Çocuğu eğitmekte edep adap öğretmektir

1|0
    0|0
  • O yaşa kadar öyle yapmışlar seni ne ilgilendiriyor ki? Ha evleneceğin adamın içmesini istemiyorsan ki bu çok doğal birşey. Karşına al ve söyle.

0|0
    0|0
  • normal degil.

0|0
    0|0
  • Hayır degil

0|0
    0|0
  • Yanlış

0|0
    0|0
  • Yani biz de ayda yılda bir babamla oturup rakı içeriz ama çok nadir ben de alkol sevmem babam da kullanmaz zaten namaz faln kıldığı için. Bana da abes geldi geri kafalılıkla alakası yok canım da niye takıldın şimdi sen buna bu saatte? 😂

0|0
    0|0
    • Olay şimdi oldu bak benim babamda içer ama önümüzde değil. Ne biliyim normal gelmiyo. Hiç hemde

• Yani biz de babamla arkadaş gibiyiz yeri gelir dertleşiriz yeri gelir şakalaşırız yeri gelir içeriz ama yerinde ve zamanında. Ha şöyşe bişey de var bizde zaten babam bensiz bn babamsız da asla içmeyiz. Zaten toplasan yılda 2-3 kere içeriz

• ben de ailemle içki masasına oturuyorum bunda bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum

0|0
    0|0
  • Biz alışkın değiliz :)

0|0
    0|0
  • Eğer ki çocuk ''Reşit'' değilse bence ''Anormal'' bir durum yani :( üzülerek :( söylüyorum son derece kötü bir şey çocuğun yanında bırak ''Alkol'' almayı ''Sigara'' dahi içilmemesi lazım bence, Allah'a emanet ol eyvallah... :) :)

0|0
    0|0
  • Hiç nırmal degil

0|0
    0|0
  • Normal dışarıda başkasıyla içmesi yerine.

0|0
    0|0
  • Normal.

0|0
    0|0
  • Kızım takma kafana

0|0
    0|0
  • Bence rezillik!!!
    Ama yapana da karismam...
    Benden uzak olsun

0|0
    0|0
  • bir gelecek düşünmüceğim kesin olurdu başka napardım bilemem

0|0
    0|0
    • Değil mi benimde çocuğum olacak ilerde böyle bir ortamda mı büyüsün

• Evet doğru diyorsunuz, bunlar şaşırtmıyo beni artık ne hale geldik milletce

• Dışarda icecegine ailesiyle icsin :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 20

• Sanane yahu istedikleri gibi icerler bende annemle babamla hatta babaannemle dedemle oturup iciyorum bunun nesi garip hepimiz alkol kullanan insanlariz bokunu cikarmadigimiz surece sikinti yok seni rahatsiz eden ne senin yapamaman mi

2|1
    0|0
    • Beni rahatsız eden şey tatlım dediğin gibi bokunu çıkarmaları sdfsdfsf Ayrıca zararlı bir şey. Farkında mısın? Bu boyuttan baktığımda bir şey diyemezsin.

• Ben gerçekten bu boyutta bakmıyorum. Eşinle çıkarsın Akdeniz e gece indin sahile bir rakı içmeden dönülür mü? Ya da mesela hayalimizdir şimdi para birleştirip iyisinden bir şarap alıp biriminizin evinde yıllandırıp evlenince özel bir günde içmek. Dar görüşlü bir insan değilim. Sadece çocuğumun önünde sarhoş olmak ona bunu normal göstermek bunu sürekli yapmak istemem yapmam da.

• O zaman sikinti yok haklisin cocugun onunde sarhos olmak bunu guzel gostermek hos degil bende desteklemiyorum ama ailecek oturup dozajini kacirmadan icmek garip degil normal bir durum

• Nasil bir sekilde söyledin ki?
    Tuhaf veya normal karsilanmasi tamamen kültür ve yasam tarziyla alakalidir. Sen öyle bir ortamda yetismedigin icin yadirgiyorsundur. Baskalari da baska sekilde gördügü icin normal karsiliyodur. Bunda bir sorun yok:)
    Herkes kendi hayatinda, kendi dogru ve yanlislarini diledigi gibi yasar:)
    Bu onlari 'kötü' insan yapmaz.
    Ama sana gercekten cok ters ve yanlis geldiyse iliskini tekrar gözden gecir. Bu bir günlük ve ufak bir sorun degil. Bir nevi hayata bakis acisi. O yüzden tekrar düsün derim ben😊

0|0
    0|0
    • Yaşam tarzıdır evet ama zararlı bir alışkanlık. Karşı olmam normal bence

• Burda dile getirişime benzer şekilde. hoşlanmadığımı zararlı bir şeyin normal bir yanını göremediğimi söyledim

• Bu sekilde dile getirmen hos olmamis ama hakkınızdan hayirlisi😄

• Erkek ya normal. bisey. Ben birgun erkek arkadasimin evine gittim. Hepsinin birgun kafasina esti nenesinden tut dayisina kadar raki masasi hazirladik. Nenesi kustu dayisi kustu evde kusan kusana 😂 bende ictim ama ayak uydur. Benide aileden sayiyorlar diye dusunuyorum. Oyuzden bukadar rahatlar. Ama nebiliyim aslinda bir yandan eglenceli bir yandan degisik birsey. Yanlis gibi geliyor.

0|0
    0|0
    • Ailecek başka şekildede eğlenilebilir. Bedene zarar vermektense diye düşünüyorum

• Her ailenin eglencesi farkli. Mesela benim aileme gore boyle birsey yanlis. Annem yilbasinda bir bardak sarap falan icer ama kusana kadarda degil yani yanlis bence.

• anlamadığın şey şu, onlar alkolik değil, sadece zevkine içiyorlar. öğretmen olanlar içemez diye bişey yok, ailece içebilirler çocuk da reşit üstelik. burada yanlış bişey göremiyorum ben. dozunda içmenin bir zararı yok. seni rahatsız eden nedir?

sen içmek zorunda değilsin ki? herkes kendi bedeninden sorumlu sonuçta. seni zorlayacak olsalar o zaman bişey diyebilirdin ama bu tepkin yersiz. sigara daha zararlı bişey ama herkesin ağzında var. o kadar uyaruyoruz ama dinleyen yok. yapacak bişey de yok kendi hayatı kendi vücudu, ne yaparsa ya da yapmazsa kendine..

0|0
    0|0
  • Bence çok normal. Olayı kendi açımdan ele alırsam öncelikle şu boyuttan bakmak istiyorum. Eğer çocuğuma alkol kötü, alkol içme, alkol sana yasak dersem her çocukta olduğu gibi geri tepecek. Sonuçta yasak olan daha çekicidir. Ve çocuk bunu gizli gizli yapmaya çalışacak. Ve çocuğumun benden habersiz orada burada bilmediği insanlarla içmesindense geçsin karşıma birlikte içelim. Hem böylece onu test etme imkanım da olmuş olur. Kaç birada/kaç duble rakıda sarhoş oluyor onu görmüş olurum. Ona da derim ki, sen 4 biradan sonra sarhoş oluyorsun, dışarıda içeceğin zaman 4 tane içme. Ben de 23 yaşında genç bir kızım, oturur arada sırada babamla içerim, ya da ailece yemeğe gittiğimizde ben de alkol içmek istiyorum derim, bara gittiğimde aileme haber veririm. Ben bunları çekinmeden yapabilirim çünkü aşırıya kaçmadıkça ailem bana laf etmez bunu biliyorum. Bence en idealidir ailenle içebilmek. Kötü mü oldun, alkol çarptı mı, sarhoş oldun da hata mı yaptın, ya da dini açıdan yanlış mı buluyorsun bunu o içkiyi içmeden bilemezsin. Bence erkek arkadaşının ailesi absürd birşey yapmıyor.

0|0
    0|0
    • Bana da ailem hep yanlış olduğunu söyledi ama ben hiç ilgi duymadım. Çocuğumun yanımda yapmasınıda istemem. Bedenine zarar veriyor kıyamam.

• Yaşam tarzına bağlı bunlar. Normal şeyler bence..

0|0
    0|0
    • Zararlı bir şeyi normal göremiyorum.. Kahve içsinler, muzlu süt içsinler içki ne ya.

• Uzak dur. Ondan sana nasıl anne olacak çocuğunu öyle birisi ortamda büyütmek ister misin zamanla bağımlı olursa eşin ne yapacaksın sen kendini ona mı layık gördün. Vallah eski sevgilimin ailesi de öyleydi zamanla bana da karıştılar biraz süslen oğlum bakımlıyım açık kız sever diye. Düşünüyorum da oğluna içki için izin veren maddeye de izin verir.

0|0
    0|0
  • benim ailem sigara kullanıyo ve bana soyledikleri şey içersen bizim gözümüzün önünde olsun yanlış arkadaş çevresinde içkinin devamında gelecek hap vb. şeyler olabilir aile böyle şeylerin yanında yapılmasını istemesi bence çok normall

1|0
    0|0
    • Bağımlılık bu. Ve ne olursa olsun normal değil bence

• böyle görebilirsin ama erkek arkadasınmıs bunu yapan eger bu konuyu cozmezsenız cıddı manada sorunlar yasayabilirsinizz

• Normal bende içiyorum.

0|0
    0|0
  • Normal bence içip içip rezil olmuyolarsa adabıyla içip zil zurna sarhoş olmuyolarsa bir ayıp yok ortada

0|0
    0|0
  • Normal geliyor bana

0|0
    0|0
  • Anne babaya karşı bir saygı mesafe olmalı bence çok saçma bişey

0|0
    0|0
  • 18 yasindan buyukse evet normal

0|0
    0|0
  • Normal değil

0|0
    0|0
  • Sana birebir katiliyorum ayrica gorusunu dile getirmissin sadece bu kadar kaba bir cevap vermesi gerekmezdi pisman olucagin bir sey yok takma kafana

0|0
    0|0
    • O bu ailede büyüdüğü için benim tepkim çok anormal geldi

• Vücüduna zarar veren biri bana cidden modern olmaktan bahsedemez ya :D

• tabi ya :D

• Bence normal degil

0|0
    0|0
  • Sanane icerse icsin alla alla

0|0
    0|0
    • Ne demek sanane lan? Benim ilişkim farkında mısın? Zararlı bir şey ve eleştiririm. Tipe bak ya

• Herkes senin doğrularına göre yaşamak zorunda değil. Kabul edip saygı duymalısın. Erkek arkadaşına fikrini anlatabilirsin.

0|0
    0|0
  • Rakı diyorsun, bir saygı duy önce. Rakı öyle tırt bir içki değil, haddini bileceksin. Çok rahatsız oluyorsan ayrılırsın sana mı kaldı ailesinin yapısı filan. Madem bu kadar yobazsın git bir yobaz bul evlen.

0|0
    0|0
    • Yobaz? Arkadaş tüm yeşilaycılara yobaz dedi... Özürlü müsün sen? Zarar veren bir şey söz konusu yobazlık bambaşka bir şey.

• Seninki yeşilaycılık değil bariz yobazlık. Tribünlere oynayıp "arkadaş tüm yeşilaycılara yobaz dedi" diyince benden üstün olduğunu kanıtlamış mı oldun, ne hoş. Sana kendi dünyanda esenlikler diliyorum, o çocuğu da heder etme bari.

• gidip dışarıda özenip ailesinden gizli içip köşelerde sızmaktansa , anne babasının yanında deneyip merakını gidermesi daha mantıklı geliyor bence

0|0
    0|0
    • Merakını gidermek değil bu bağımlı olmak..

• eğer çocuğunu bağımlı yapıcak kadar abartılıyorsa normal değil

Yükleniyor...