Kadın erkek eşit midir?

Sizce kadın erkek eşit midir? Eşit değilse hangisi üstündür?

0|0
22|48

En İyi Erkek Görüşü

• kadin erkek esitir esit olmali

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 47

• Kadınla erkek eşittir.
    Kadın annelik içgüdüsüyle doğar. Kadın annedir. Yeni doğan bebeğin ağlarken ne istediğini anlayabilen biz erkekleride yetiştiren onlardır. Bir anne bebeği için canını düşünmeden verebilir.
    Bana göre Kadin erkekten üstün değil değildir. Fakat daha değerlidir.

0|0
    0|0
  • Toplum içindeki yeri ve konumu itibariyle esasında kadınlar hep üstündür. Yapmayın arkadaşlar. Tamam tacize tecavüze uğrayıp şiddete maruz kalıyorsunuz ama bunu yapanlar ya en yakınlarınız oluyor, ya da kötü niyetli insanlar. Her ne kadar toplumuz yozlaşıyor ve bu gün geçtikçe bozuluyor olsa da halen bizim toplumuzda kadınlar bir adım öndedir. Mümkün mertebe saygıda kusur edilmez.. Siz ortalama bir erkeğe istediğiniz gibi çemkirebilirsiniz, başınıza bir şey gelmez ve hatta adam kaçar gider ama bir erkek bunu yaptığında dayak yer yani. İlişki içinde de baktığınızda kontrol kadının denetimindedir bazı istisnaları hariç.

Fiziksel anlamda, biyolojik olarak eşit olmamızı zaten beklemeyin. Doğada bile bu böyle değil ki. Pek çok türde erkek daha iri, daha güçlü vs..

0|0
    0|0
  • 1. Erkek ve kadın mutlak olarak olmasada nisbi olarak eşittir. Mutlak olarak eşitlik, her konumda eşitlik demektir ama bu bir çok ülkede bu durum mümkün değildir. Zira, TSK ve EGM ye alımda, kadınlar doğurgan ve zayıf varlık olduğundan, kontenjanları erkeklere nisbeten hayli azdır. Bu sebeple mutlak eşitlik teorisine uygunluk sağlanamamaktadır. Ancak, nisbi olarak erkeklerle eşittir kadınlar. Şöyleki, erkekler gibi bakan, milletvekili, doktor, öğretmen vs diğer kamu kuruluşlarında memurlık olabilmekle beraber, erkeğin sahip olduğu tüm boşama haklarınada sahipler.

2, Bazı durumlarda erkek daha üstündür bazı durumlarda değildir. Şöyleki, kadın, kocasını tecavüzden suçlama yetkisine sahiptir. Ancak, koca rızası olmadan, karısının zorlamasıyla ilişkiye girilmeye zorlanılırsa, tecavüzden suç duyurusunda bulunamaz. Bu sebeple ceza hukukunda kadın daha üstündür. Fakat, TSK ya ve EGM ye alımda, erkeklere fazla kontenjan ayrıldığından erkekler daha üstün olarak kabul edilmektedir.

0|0
    0|0
    • Anayasa hukukunun tartışmasını yapmışım vay be tam EİG lik yorum aslında.

• Eşit değildir ama eştir birbirini tamamlar. En başta güç kuvvet olarak vs erkek daha güçlü ve şanslıdır. Ama işte Allah öyle bir denge kurmuş ki bir erkek karnına 5 kg taş bağlanınca 2 gün gezdiremezken kadın 9 ay gezdiriyor. Erkeğe doğum sancısının 10 da 1 i verilince dayanamıyor kadın dayanıyor.

0|0
    0|0
  • bu soruyu bir kadın olarak sormaya utanmıyosun demek

3|1
    0|0
    • Neden utanayım? Ben eşit görüyorum sizin görüslerinizi merak ettim.

• bende eşit görüyorum ve zaten anayasada da öyle yazıyo kaldiki bunun sorulması bile abestle iştigal diye görüyorum sende bu şekilde bir bayan olarak sorunca şaşırdım haliyle

• Bu konu defalarca kez tartışıldı kimileri eşit dedi kimileri erkek üstün dedi, kimileriyse kadın üstün dedi. Benim tek bildiğim ve inandığım şey var kadın ve erkek eşit değildir aynı zamanda bir canlı hiçbir canlıdan üstünde değildir hee canlının kendine has bir özelliği vardır. Ben kadının kadınsı davranmasından, erkeğinde erkeksi davranmasından yanayım.

0|0
    0|0
  • Kadınlar erkeklerden daha üstün

0|0
    0|0
  • Fiziksel güç bakımından; erkek, kadından güçlüdür.
    Hak ve özgürlükler bakımından; ne yazık ki uygulamada olmasa bile,
    en azından kişisel düşünceme göre, kadın ve erkek eşittir.

0|0
    0|0
  • esit degildir

0|0
    0|0
  • Her konuda eşit değildir

0|0
    0|0
  • Eşittir tabi ama sorumluluklar ve güc bakımından bazı konularda erkek üstündür her iki tarafında üstün olan tarafları vardır :D

0|0
    0|0
  • Reelde eşit değildir

0|0
    0|0
  • Kuranda değil, erkek üstün. Dünyanın çoğu yerinde de değil.

0|0
    0|0
  • Degildir

0|0
    0|0
  • Yeni neslie göre kızlar daha bir garip.

0|0
    0|0
  • işe geldiğinde evet gelmediğinde hayır. burada değişken sadece bayanlardır aksini iddaa eden yoktur herhalde.

0|0
    0|0
  • değildir bence

0|0
    0|0
  • eşittir tabi iki taraf da birbirinden üstün değil

0|0
    0|0
  • Esittir ( laf olsun diye diyenlerden degilim )

1|0
    0|0
  • Değildirrr

0|0
    0|0
  • Değildir çağımızda tüm dünyada Erkek üstündür bakma eşit dediklerine

0|0
    0|0
  • İnsan olma anlamında eşittir ve öyle olması gerektiğine inanıyorum ancak yetki sorumluluk anlamında her ikisine de yüklenen sorumluluklar farklıdır..

0|0
    0|0
  • degildir

0|0
    0|0
  • Kadinlar

0|0
    0|0
  • Sözde eşit

0|0
    0|0
  • bazı durumlarda kadın bazı durumlarda erkek

1|0
    0|0
  • bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Esitmiyiz sence

0|0
    0|0
  • Kanunen evet

0|0
    0|0
  • bence degildir ya türkiyede :) :D

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    17

Kızlar Ne Diyor 21

• Biz eşit diye kıçımızı yırtsakta erkeklere göre değiliz. Hiç birimiz sanayide, oto tamircide çalışamayız, onlarda cam silemez doğuramaz zaten

1|1
    0|0
  • Türkiyede mi gülesim geldi kadın erkek eşit değil eşitlik olsa tecavüz olayları olmazdı
    yobazların bulunduğu ülkede eşitlik olmaz

1|0
    0|0
  • Eğer olaya dini açıdan bakarsak erkek üstündür. Ama olaya yine dini acidan bakarsak kadin üstündür. Dini açıdan kadının üstün olduğunu kanıtlayan özellikler;
    Din erkegin kadının şövalyesi koruyucusu olduğunu söyler. Şöyle düşünürsek günümüzde sadece üstün olanlar korunur.
    3 kız çocuğu dünyaya getirip evlendiren ailenin cennete gideceği söylenir.
    Cennet annelerin ayakları altındadır. Bunlar kadının üstünlüğünü kanitlayan şeyler.
    Erkeğin üstünlüğünün kanıtlanması ise;Peygamberlerin erkek olmas, Allahın en sevdiği kulunun erkek olması vs.
    Günümüzde ise kesinlikle kadın üstündür olması gereken budur. Peki neden mi? Bir erkek sadece işe gidup gelmekle hayattan bıkar. Kadın hem işe gider hem evi çekip çevirir hem de o kadar cocuk dogurup buyutur. Çocuğun büyümesinde bile anne ve babanın hakki esit değildir. Kadın her zaman daha ilgilidir.
    Yoruldum ya neyse bence kadın ustun yani. Ama işi zekaya vurursak erkekler kadinlardan daha zeki. Bilim tarihini arastirirsaniz cogunun erkek oldugunu görürsünüz. Bilimde kadınlar%20 ise erkekler %80 dir.

0|0
    0|0
  • Her konuda esit degildir mesela biyolojik olarak esit degiliz ama hukuksal sosyal politik ekonomik vb bir suru alanda esitiz sadece insanlar o kadar gerizekali ve ataerkilki bunu engelliyorlar hicbir cinsiyetin digerine ustunlugu yoktur

1|0
    0|0
  • Sokağa çık beş kişiye sor kadınlar gece dolasmali mi diye cevap seni doğruya götürür :D

1|0
    0|0
  • Eğitim, öğretim, hak ve özgürlük bakımından eşittir, ama bazı konular sınırlıdır fakat üstünlük diye bir şey yoktur.

0|0
    0|0
  • Üstünlük ancak takvadadır.

1|0
    0|0
  • Eşit değildir. Farklıdır, tamamlayıcıdır.

0|0
    0|0
  • Hiç kimse üstün değil her ikiside eşittir.

0|0
    0|0
  • yılların tartışmaya açık olan konusu bu konu:) Ben özde canlı olan herşeyin eşit olduguna inanıyorum. fakat farklı yanlarımız farklı yönlerimiz bakımından ayrılmalar yaşıyoruz.

0|0
    0|0
  • Değildir

0|0
    0|0
  • Hak, adalet yönünden eşit. Bir üstünlük yok ikisi de İNSAN.

0|0
    0|0
  • Bu igrenc soruyu bir kadindan duymadigimi kabul ediyorum

0|0
    0|0
  • Değildir. Üstünlük falan yok.

0|0
    0|0
  • Kadinlar daha ustundur dermisim 😂

0|0
    0|0
  • Fıtrat üzerine bir eşitlik söz olamaz

0|0
    0|0
  • Kadın zeka ve estetik güzellik olarak erkek ise güç olarak daha üstündür.

0|0
    0|0
  • Bazı konularda erkekler daha üstündür bazı konularda kadınlar. Kadın ve erkek eşit olamaz.
    Dünyada geçmişten devam etmekte olan bir erkek egemenligi var malesef ama Şu an kadin erkek esit deniyo ama kadınlar ustunlestirilmeye basladi

0|0
    0|0
  • Kadınlar daha ustun

0|0
    0|0
  • erkek ustundur. ama bunu ego aracı yapmamak lazım.

0|0
    0|0
  • Erkek üstündür

0|1
    0|0
Yükleniyor...