Kadınların yaptığı ev işlerini küçümseyen erkekler bunu neden yapıyor?

Yapılan ev işlerini küçümseyenlerden mısınız?
Bulaşığı makine yıkıyor, çamaşırı makine yıkıyor, evi makine süpürüyor zaten😁 diyen koca kafalıları görelim? Sonra iğneyle pat pat patlatalım mı kızlar?

0|2
14|51

En İyi Erkek Görüşü

• Küçümsenecek bir şey değil bence.
    Sonuç itibariyle enerji harcıyor, yoruluyor.

En basiti çamaşır makinesi yıkıyor ama ;
    Renkliler, beyazlılar ayrılır.
    Sonra yıkanır.
    İpe asılır ya da kurutulur.
    Sonra ütü.
    Sonra yerlere yerleştir filan.
    Zor gerçekten..

5|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bu bizim görevimiz değil bir kere küçümseyemezler de ;)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 50

• ev isleri kolay gozukuyor olsada zordur evin bir duzen icerisinde olmasi zor isler onlara saygim sonsuz anneme yardim ediyorum elimden geldigince esimede yardim ederim

4|0
    0|0
  • Bir kadın cam silerken camdan sarkıyorsa o kadınla evlenin sevdiği için neler neler yapar
    Çaydanlığa süzgeç takan kızla evlenin

2|0
    0|0
  • Aynı kadınlar hem bunları yapıp hemde işe gidebiliyor biz genelde işin boş konuşma kısmıyla ilgileniyoruz galiba :D

1|0
    0|0
    • Ev kadınlığızor iş
      Aynı işi işe giden de yapmıyor
      İdare ediyo işlerisadece

• O kadınlara sor bakalım hiç yardımcı almıyorlar mıymış? Yardımcı almayanın da sosyal hayatı olmaz çünkü.

• Aslinda calismayan kadinlar icin teknoloji buyuk kolayliklar getirdi. Simdi tum bu camasir bulasik ev sipurme islerini annelerimiz zamaninda elleri ike yapmis. Zor olan ev isi degil bunu bir omur yapmak. Hele calisan kadinlar cok buyuk fedakarliklar yapiyorlar. Gunumuz erkekleride eskisi gibi degil durumun farkinda destek oluyorlar. Sunu dusundum Allah bu yetenegi ve gucu kadinlara vermis. Ben dondurma yerken merdiveni bile zor cikarken ayni anda 4 5 isi yapabiliyor kadin. Biz erkekler tek fonksiyonlu kadinlar multifoksiyonel yaratilmis

0|0
    0|0
  • ev işi gerçekten zor kadınlarımızın gerçekten bu yükü kaldırmasını taktir ediyorum erkeklerle rolleri değistirseler 3 gün dayanamazlar.. kimi zaman Anneme bazı konularda yardımcıda olduğum oluyor bir erkek olarak beni yoruyor bunu itiraf etmelitim

1|0
    0|0
  • Erkekler ev işi yapmadığı için kucumsuyor

1|0
    0|0
  • Yok kucumsemiyorum, kendim yapmaya basladigimdan beri anladim neyin ne oldugunu :D

2|0
    0|0
  • valla kadın olmanın kendisi bile günümüz türkiyesinde zor. bir de üzerine işlerini hafife almak, küçümseyenlerin acizliği ve basiretsizliğidir diye düşünüyorum. akıl tutulmasıdır.

1|0
    0|0
  • Her işin zor bir yani vardir küçümsemem

1|0
    0|0
  • kucumsemıyorum hic

1|0
    0|0
  • Ev işleri eskiden zordu sanki şimdi nehre gidip tokaçla çamaşır dovuyosunuz 😄Ben öğrenci evinde yaşıyorum aile evinden farki yok ama kadınların çocuk bakma işi zor bence

1|0
    0|0
  • Bilen biri söylemez bunu zaten 😄

1|0
    0|0
  • Yalnız yaşayınca ütüyü bulaşığı yemeği kendin yapınca anlıyosun ne kadar büyük saygı duyulacak bir iş yaptıklarını

2|0
    0|0
  • Küçümsememde çoookta abartılınca dalgaya almıyor değilim hani.. Ev işi yapan biri olarak söylüyorum bu arada bunu.. Sonra deme ne anlarsın diye :)

1|0
    0|0
  • İyi de çamaşırı bulaşığı gerçekten makine yıkıyor..
    Evimin tüm işlerini kendim yaparım.. Kirlileri 1 dakikada makineye atıp, yıkanınca 5 dakikada asıyorum, bunun neresi zor?
    Sen zor iş görmemişsin.. Hiç vergi dairesinde, belediyede, tapuda, adliyede, veya trafik şubesinde işin oldu mu?
    Oralarda sadece beklemek bile insanı yorar.. Gerçek "işler" bunlardır..

0|0
    0|0
    • kusura bakma da güldüm sana :) Ev hanımı olan kişi bu sözde gerçek işleri yapmıyor mu sanıyorsun :)

• @neo-ist sizi ozele alsak

• Mesaj gönderilebilse özelden devam ederdim ama gönderilemiyor.. :/

• küçümsemem yardım ederim

1|0
    0|0
  • Ben o tiplerden deilim eşime derim biraz oturda dinlen diye

1|0
    0|0
  • Aslaa , ortalık yapamayanlarla kaynıyorken hele.

1|0
    0|0
  • @TheKadın gece mutfakta bir bardak masada dursun gece kalkar onu makinaya koyar oyle uyurum.

1|0
    0|0
  • Hiçte küçümsenmez

1|0
    0|0
  • Tecrübeye saygım vardır. Ev kadınlarında yükü ağırdır ama bizim toplum bunu para kazanılmayan bir yük olduğu bildiği için mizaha vuruyor.

1|0
    0|0
  • hiç küçümsemem ki ben kadınların ev işlerini. hatta ben anneme yardım bile ederim ev temizliğinde. :)

1|0
    0|0
  • Büyük bir kolaylık sağlanmış olsa da bir iş gücü gerektiğini görmezden gelmek aptallık olacaktır

1|0
    0|0
  • Ben eleştirmem. Ama bazıları var ki yerde bir toz görse hemen çamaşır suyu ile viladayı eline kapıp temizliğe başlar. İşte bunlara uyuz oluyorum.

0|0
    0|0
  • Kadının varlığı yeter şerefi yeter yaptığı da kutsaldır yeterki kadın gibi kadın olsun

1|0
    0|0
  • en zor iştir aslında erkekte yardım etmeli

1|0
    0|0
  • Saçmaladıkları için
    Ev hanımlığı bir meslek gibidi bee

1|0
    0|0
  • Sıkıntı şu; ev işini beyin ameliyatı yapar gibi anlatmak. Ben 5 yıldır ev işini yapıyorum ve kimseye bu gün camı sildim lavaboyu cifledim; halıyı silkeledim demiyorum. Siz bunu başa kakar gibi anlatıyorsunuz

0|0
    0|0
  • İki toz al yemek yap sonra bütün gün otur izdivaç izle 😁😁 bunu bende yaparim xd

0|0
    0|0
  • Ama öyle 😀

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    20

Kızlar Ne Diyor 13

• Küçümseyenler hiç o işleri yapmamış olanlar. İçeriği bilmiyorlar yani kısaca :) Aslında amaç işleri küçümsemekte değil insanı küçümsemek.

1|0
    0|0
  • Ev işini layıkıyla yapan kadının on parmağında on marifet vardır ve bu küçümsenecek kadar basit bir olay olsaydı kadın-erkek bütün insanlar bu beceri ile doğarlardı.

1|0
    0|0
  • O evi dip köşe temizlemek onlara kolay geliyor demek 😒 Yiyosa onlar temizlesin 😒

1|0
    0|0
  • Evet evet o çamaşırlar makineye yürüyerek gidiyor zaten -.-

1|0
    0|0
  • Sadece salon ve mutfağı köşe bucak süpürüp silmek 1 saati alıyor. Bunun odaları, koridorları, banyoları, kapısı, penceresi var. Yemeği ayrı var. Hiç kolay değil valla.👿😄

1|0
    0|0
  • He yaa :)

1|0
    0|0
  • madem o kadar kolay makina orda sünger orda kjendileri yapsınlar

1|0
    0|0
  • Bigün kendileri yapsında görelim

1|0
    0|0
  • onlar kendilerine baksın

1|0
    0|0
  • Madem o kadar kolay o zaman kendileri yapsin!

1|0
    0|0
  • Herkes kendi alanını temizlesin o vakit... Aglamaya baslarlar sonra :)

0|0
    0|0
  • Kolaysa kendileri yapsın terbiyesizler

1|0
    0|0
  • Patlatalim kiz. Valla sinir oluyorum onlara. Kendileri yapabilirmis gibi bir de yapilan isleri kucumsuyorlar.

1|0
    0|0
Yükleniyor...