Bir "evet" ile kadınların kimliği değişiyor, bu sizi hiç rahatsız etmiyor mu?

Toplumda evlilik yapıldığında kadının erkeğin soyadını alması kabul görmüş gidiyor.

Bir

Sadece bir kez "evet" diyorsunuz , ve o yaşa kadarki "gerçekte sizin olan " kimliğinizi kaybediyorsunuz. Bir erkeğin soyadını almak sizi rahatsız etmiyormu hem cinslerim? Bunu hazmedebiliyormusunuz?

Ya siz beyler , eşim dediğiniz kadının kimliğini hiçe saymaktan hiç mi rahatsız olmuyorsunuz? Adaletinize bu sığıyor mu?

Kimse bana demesin ki , kadın her iki soyadı da kullanabilir diye. Evlilik öncesi iki soyadımız mı vardı ki?
Aslolan , olduğu gibi kalmalı bence.

Ya sizde toplumun geneli gibi mi düşünüyorsunuz? Yoksa toplumdaki bu bakış açısına benim gibi tepkilimisiniz? Feminist hemcinslerimin güçlü yorumlarını bekliyorum.

teşekkürler #Apple

Güncellemeler:
Süper soru seçildiğim için teşekkürler KS ailesi :)

0|0
6|13

En İyi Erkek Görüşü

• Haklısın apple. Bende senin gibi düşünüyorum.
    Herkesin soyadı kendine. :)

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Saçmalık. Bir de "Karım olacak kadın soyadımı taşımaktan rahatsız olmamalı" gibi beyinsizce bir savunma yapıyorlar ama erkeklerin kadınların soyadını alması fikrini küfür olarak algılıyorlar.

Herkes kendi soyadıyla ve illa evli olduklarını belli etmek istiyorlarsa iki taraf da birbirinin soyadını alabilir ama sadece kadının soyadının değişmesi çok aşağılayıcı. Babasından kocasına verilen tapulu mal gibi...

4|2
    0|0
    • evliliğin olayı o zaten bir erkekten diğer erkeğe mal aktarımı

Erkekler Ne Diyor 12

• daha önce birçok kere söyledim belki dikkatini çekmiştir evliliğe karşı bir insanım. bir de kızlık soyadı diyorlar ne kadar çirkin bir tabir. kadınları kız ve kadın diye ayırmaları yetmiyor evlenmeden cinsel ilişkiye girmenin de olmayacağını söylüyor.

1|1
    0|0
    • Buna da sinir oluyorum tabi. Aklıma gelseydi keşke soruya yazardım :(((
      Bide o ayrıma da gıcık oluyorum. Aynen

• kadının soyadının değişmesi aslında gereksiz bence

1|0
    0|0
  • Aslında bu konu çok derın samimiyetsizlik gibi dusumsem zaten imzaya gelmez iş.. Bilemedim
    kimse net değil..

0|0
    0|0
  • ataerkil toplumun yaptırımlarından bir daha , ne diyebilirim ki çok saçma

1|0
    0|0
  • Tohum kimin tohumu kardeş

0|0
    0|0
  • Bir "evet" ile kadınların komple karakteri değişiyor, asıl üzücü olan o..

1|0
    0|0
  • Kizinkini alsak yine ayni olcak? Ayrica buna neden takiyosunuz bundan daha onemli degerler varken yani kagitta yazilan bir isim neden olum kalim meselesi

0|0
    0|0
  • bır soyadı almak ile hayatınız yön değişiyorsa tartışmaya gerek yok kanımca !!!

1|0
    0|0
  • Joker: Her şey plana göre gittiğinde kimse paniklemiyor. Plan korkunç olsa bile.

1|0
    0|0
  • Hayatin birlesiyo onunla soyadinin birlesmesi cok mu

0|0
    0|0
  • Evet demezse evlenmem evlenmem demezse kabul etmem ulen

0|0
    0|0
  • Alan satan menunda sorun yok

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Bir evet le hayatımız yön değiştiriyor kimliğin değişmesi gereksiz detay bence.

1|0
    0|0
  • bu gb basit şeye niye bu kdar takılırsınız ki

0|0
    0|0
  • herkes bundan senin gibi rahatsızlık duymuyor. ama yaşadığım yerde yeni yasa düzenlemesi oldu ve aile soyadı olarak kadının soyadı kullanılabiliyor artık. veya çocuklar isterlerse kadının kızlık soyadını alabiliyorlar.

0|0
    0|0
  • bu kadar silik dusunmeyin, kimlik isim/soyisimle kalmior

0|0
    0|0
  • Hayatım boyunca aynı yastığa baş koyacağım hayat arkadaşımın soyadını taşımaktan rahatsız olmam

0|0
    0|0
Yükleniyor...