Dünyadaki en iyi insanlar müminlerdir katılıyor musunuz?

Müslümanım diyenle müslüman olan bir değildir ve her mümin müslümandır fakat her müslüman mümin değildir :)

0|1
11|9

En İyi Kız Görüşü

• Parayla imanın kimde olduğu belli olmazmış.
    Katılıyorum

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Katılıyorum kanka

0|1
    0|0
    • Eyvallah eig seçeyim mi :D

• Gonuller bir olsun kanka gerisi muhim degil

• Eywllh 👍

Kızlar Ne Diyor 10

• Katılmıyorum. Şu an Türkiye gibi bir yere baktığımda bir tane iyi insan bile göremiyorum, hadi iyiliği geçtim kimse kimseye saygı bile duymuyor. hadi bana saygı filan duyma onuda geçtim bari kendine saygı duy. Birkaç örnek daha vermek gerekirse etrafıma bakıyorum ve; kendini affedersiniz bir b. k sanan insanlar başkalarıyla dalga geçiyor, hırsızlık vs desen zaten çok, kendini kabadayı sanan ergen zibidiler yine etrafta, yaşlı adamın biri geliyor yere balgam atıyor ne kadar itici dimi? Bu mudur iyilik? ben ortalıkta pek fazla iyilik göremiyorum, hatta pek fazla değil hiç göremiyorum. UMARIM OKUMUŞSUNDUR.

0|1
    0|0
    • Abdesti olmayan camiye giremez bilir misin

• Bir mümin, müslüman, bunu yapmaz Amerikada bile hoş karşılanmayan davranışlardır bunlar, iyi olmadığıyla bağdaştırdım evet yere tükürmek değil ''balgam atmak'' sence iyimi?

• Balgam atmak berbat hatta tiksindirici bir olay iyide bir süslüman herkesin içinde kediyi sever kimse yokken tekme atar bir mümin herkesin içinde neyse kimse yokkende aynıdır çünkü insan için değil insanı Yaradandan haya eder

• Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri gelir herşeyden önce.. Vaad etmeseydi Allah cenneti, O’na bile etmezlerdi secde.
    Mehmet Akif ERSOY.

Cennete girmek için iyi insan olan, iyilik yapan insanlar mı dünyanın en iyi insanlarıymış? :D Sırf yanmayayım korkusuyla.
    Yapma lütfen.
    Karşılıksız iyi olan, iyilikler yapan insanları tercih ederim.
    Bknz; Ateist, deist bla bla bla. Hiçbirinin bir beklentisi yok Tanrı'dan. Çünkü ona inanmıyorlar. Ama hala iyi kalabiliyorlar, Güzel şeyler yapıyorlar. Üstelik bir çıkarı da yok. Yok yani. Bence bu daha samimi.

0|0
    0|0
  • Katılmıyorum

0|1
    0|0
    • İlla öyle biri olmam gerekmez bunu kavramam için çevremden gözlemlediklerim bunlar.

• Yüzen insanları izleyen bebek sence yüzmeyi biliyor mudur?

• Ateist olup da ornek diyebilecegimiz insanlar da var. Bence siniflandirma yapmak yanlis olur

0|1
    0|0
  • aynen öyle katiliyorum

0|1
    0|0
  • Kesssinlikle katılıyorum

0|1
    0|0
  • Yoo kime göre neye göre? Hayatını din'e göre yaşayan insan herkese ayak uyduramaz. Bill gates ateist ama adam gelirinin çoğunu afrikaya vs bağışladı gayet mütevazi birisi bana göre şimdi bana söyle hangi mümin ne yapmış?

0|1
    0|0
    • Müminler iyiliklerini gizli yapar bunu anlamıyorsunuz :)

• Afrika nın neresine bağışlamış cok merak ettim. Afrika aynı Afrika. Bu insanlar anca göz boyarlar. Mültecilere nasıl davrandiklarini görmuyor musunuz? Dünya zengunliği icin herkesi ateşe atarlar onlar. Çoluk cocuk dinlemeden. Emin ol...

• Asla katilmiyom

0|1
    0|0
  • Katılıyorum.

0|1
    0|0
  • Katilmiyorum

0|1
    0|0
    • mantıklı sebebin yok galiba

Erkekler Ne Diyor 8

• Allahım bizleri mümin kullarından eylesin.
    Dinimizden çıkanlardan olmayalım.
    İman sahibi olalım...
    Müslümanım diyen fakat mümin olmayan çok insan var.
    İnşallah bizler o gruptan olmayız.
    Müminler sadece bu dünyada değil, ahirette de mükafaatlarını alacaktır.

0|2
    0|0
    • Amin Rabbim gerçek müminlerden olmayı nasip etsin
      nefsimizin kötülüğüyle baş edebilecek irade verir insallah

• dervişin iyisi hoş sohbette ve ölümde belli olur katılmıyorum iyilik bakımından mumın vardır ama hadikapı olarak derviş derim ! katılmıyorum ======>> derviş !

0|1
    0|0
    • hadikapı ne

• Pekala derviş islama inanıyor mu?

• allahın yolundan gittiğine göre sence !

• Doğru gerçek mumin kötülük yapmaz ondan kesinlikle zarar gelmez

0|3
    0|0
    • Kötülük yapsa bile pişman olur üzülür

• İslami anlamaya, yaşamaya çalisan bir müslüman tek tük var etrafimda. Haklısın

0|0
    0|0
  • Müminler en iyi insanlardır.

0|0
    0|0
  • ateist değilim ama ateist olan insanların geneli daha iyi insan

0|1
    0|0
    • Gerçek müminler kalp kırmaya haya eder

• bu fikre nasıl sahip oldun? Ateistlerin daha iyi insan olduklarini?

• @HalilmiHalil cok ateist tanıyorum

• ateist değilim ama ateistler daha iyi insan gibi

0|1
    0|0
  • Gerçek müminlerdir katılıyorum. :)

0|1
    0|0
Yükleniyor...