Resmi nikah yok?

esimle 1 yildir evliydik vefat etti resmi nikah ypmadk çocuk doğduktan sonra ypcaktk fakat öyle nasip olmadi ama evlendgmze dair kanıtlar var cocuguma yetim aylığı bağlatabilir miyim bu durumda?

0|0
7|16

En İyi Erkek Görüşü

• resmi nikahsız yaparsan böyle polur

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 15

• Resmi nikah yoksa hiç bir şey yapamazsın. Dul maaşı da alamazsın. Az kendinizi düşünün ya. Böyle bir şey olur mu ya Allah Allah

1|0
    0|0
  • Bir avukata danış.

0|0
    0|0
  • Resmi nikahın olması gerekiyor diye biliyorum ama Çocuğun Annesi olduğunu ve babasının da vefat ettiğini gösteren bir belge olsa elinde olur ozmn sanırım

0|0
    0|0
    • Bide bulunduğun ildeki sosyal hizmetler kurumuna uğrayıp sosyal hizmet uzmanlarından biriyle konuş yardımcı olurlar

• Resmi nikah olmadan imam nikahı da geçerli olmaz ki. İmam nikahının geçerli olması için devletin kanunlarının gerektirdiği şeyin de olması gerekir. Biraz araştırsaydınız yapmazdınız böyle bir şey.

1|0
    0|0
  • Hayır. resmi bir belge yoksa nasıl olacak? Şu olabilir. Babadan alınacak doku örneği ile dna testi yapılır. Mahkeme kabul ederse bağlanabilir. Ama hukuki süreci bilmiyorum. Avukat lazım sana

0|0
    0|0
  • Olmaz bence

0|0
    0|0
  • Malesef. İstediğin kadar kanıtın olsun resmi nikah kıymadığın için evli gözükmeksin. Yetimmaaşı bağlanması kaidelerini bilmiyorum ama allah hakkında hayırlısını versin

0|0
    0|0
  • çocuğuna dna şartı ile babasının evlat hakkından yararlanabilir ama senin için ne olabilir bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Babası belli olduğu için alır ama sen yararlanamazsın.

1|0
    0|0
  • Öncelikla allah rahmet eglesin basın sagolsun malesef resmi bir şey olmadıgı için ortada yapamassın

0|0
    0|0
  • Yetim kelimesini öğren derim

0|0
    0|0
  • eşin çocuğu nüfusuna aldıysa bağlatırsın.

1|0
    0|0
  • maalesef...

0|0
    0|0
  • Bu ne rahatlik bu ne gevseklik üstüne bir de çocuk yapmak 1 saatlik nikah yapmak bu kadar mı zor?

0|0
    0|0
  • resmi nikah yok evlendigine dair kanıt nerde? sanırım baban falan emekliyse biraz ugrasırsan sanada maas verıyorlardı

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• devlet evlendigine dair kanitla is yapmiyo yalniz, bir usulu var bu isin. bence hic bulasma cunku resmi nikahsiz evlilik yasal suc ve para cezasi var

1|0
    0|0
  • Hangi yüzyılda yaşıyoruz.. Bağlatamazsın ortada resmiyet yok.

2|0
    0|0
  • Hayir baglatamazsin

0|0
    0|0
  • Resmi nikah yok mu? 😕

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • çok aşşağlık bir insansın