Bazı soruların farklı bir amaca hizmet ettiğini düşündüğünüz oluyormu?

İnsanların dini inançlarına saldırı niteliği taşıyan ya da dinlerini anlamsız bulan sorularda farklı bir amaç seziyormusunuz? En yaygın olanı İslam dinine ve müslümanlara yapılanlar olduğunu görüyoruz.
Bu tür soruların temelinde misyonerlik faaliyeti olduğundan kuşkulanıyormusunuz?
Birde LBGT diye bir yeni akım yaratmaya çalışanlar var. Klasik aile yapsını hedef alan bu akımı burada pazarlamaya çalışanları görüyoruz. Bu konuda siz neler düşünüyorsunuz?

0|0
3|4

En İyi Kız Görüşü

• Kesinlikle katılıyorum gerek dini gerekse türk halkını aşağı çekme çabaları bunlarn olduğu yerden kaçmak yerine anlamak gerekiyor ki mücadele edebilelim

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bu şuna benziyor. Dağın zirvesinden küçük bir kartopunu bıraktığında o küçük kar kütlesi, en dibe indiğinde tepedekinden kat be kat daha büyük olur.. Bu ve buna benzer düşüncelerin yayılmasıda buna benzer..

İnsanların algılarını bu yönde değiştirmeyi hedef edinmiş oluşumlar var. Sanat camiasında, basında, sosyal medyada, televizyonda, sivil toplum kuruluşlarında... kilit noktalarda; halka hitap edecek, halkı arkasından sürükleyebilecek, insanların algısını, doğrularını ve yanlıslarını değiştirebilecek bir yapı olusturmuşlar..

Ben mesela, o bahsettiğin akımları, düşünceleri savunan, o fikirlerin propagandasını yapan her kesin misyoner felan olduğunu düşünmüyorum. Basta dediğim gibi, yukarıdan bırakılan kar topuna yapısan kar parçacıkları onlar..

Üzülüyorum :(

0|1
    0|0
    • Görüş için teşekkürler.
      Üzülmeyin, karşı argümanlar için düşünce ve eylem üretebilirsiniz. Yani karanlığa küfretmek yerine bir mum yakmak gibi..

• Yeterince ilgilendim bu konularla.. Artık tartışmayı bıraktım..
      Bir de onlar en çok biz müslümanların yasayısını eleştiriyorlar ve bizim yanlıslarımızdan nemalanıyorlar. Onlardan çok kendimize nasihatte bulunmamızda ve kendimizi düzeltmeye çalışmamızda fayda var. Evet, esas mücadele kendi nefsimizle :)

• Kesinlikle katılıyorum..

Kızlar Ne Diyor 2

• Waaov bu sitede bu kadar entellektüel insanlarda varmış Tebrikler

0|1
    0|0
  • Herkes istediğini dusunebilir tabiki diğer insanların dusunveleriniz saygılı olmak sarti yle.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• lgbt ye karşı değilim ama soruların geneli hakkında evet dediğin gibi düşünüyorum

0|1
    0|0
    • İsteyen istediğini yaşamakta elbette özgür bende karşı değilim olamam zaten. Ancak sanki yönlendirme için bir zorlama var gibi..

• Eşcinsellik hiç pazarlanmadı hep vardı sadece online ortamda daha rahat söyleniyor. Eskiden eşcinseller intihar ederdi bu hep böyleydi artık biraz daha tolerans var. Aile yapısını etkilemezki eşcinsellik sonuçta seni etkilemeyen birşey.
    Dine yapılan yorumlar saldırılar ciddi dindar bir birey için anlam ifade etmez. O kişi bunu düşünmez bile düşünüyorsa fikirlerinden emin değildir. Sende bunlardan biri isen gerçekten dine inanmıyorsun anlamına gelir, sadece kendini zorluyorsun.
    Gerçekten fikirlerine inanan bir insan için misyonerliğin önemi yoktur. Ortada bir merak varsa o kişilerde bunları cevaplar ikna etmiyorlar sadece merak gideriyorlar.

0|0
    0|0
    • Misyonerlik faaliyetlerinin hedef kitlesi kimlerdir? Ciddi dindar insanlar mı dır? Burada bulunan üye profilinin ne kadarı sizin bu tanımınıza uygundur, bir fikriniz var mı? Misyonerlik için tam da uygun bir zemine sahip bu tür yerler. Zira genç ve henüz tam olarak bilgi sahibi olmadığı dini konularda kafa karışıklığı yaşayan yaygın insanlar.
      Misyonerlik faaliyetlerine ayrılan bütçeleri araştırırsanız önemini de anlarsınız.
      Eğer siz bu çalışmanın bir parçası değilseniz...

• Durum tespiti yapmak istiyorsanız haklısınız burada bu tip konuların olmaması gerekiyor. Burası gençlerin eğlence amaçlı kurduğu bir bölge dini veya siyasi tartışma yeri değil. Bu inançlara saldırı olayı sadece burada değil internet dünyasının tamamında yaşanıyor, büyük forumlar bu kullanıcılara ip ban atıyor. Eğer devam edilirse internet kartı numarası bulunup cezai işlem uygulanıyor.
      Benim tepkim eşcinsellik ile ilgili eskiden beri varlığını koruyan birşeydi bu. Bazen rastlarsınız adamın karısı aldatır ama bunu başka kadınla yapar, kadının kocası aldatır bunu başka erkekle yapar. Aile yapısı olabilirmi diyeceksiniz buna bende karşıyım, çocuk yetiştirmemeliler. Manevi ebeveyin olabilirler bakım ücretlerini karşılayabilirler ama aynı evde yaşamalarını istemem. Siz 8-9 yaşında bir çocuğa bu tip birşeyi anlatamazsını malesef...
      Dediğiniz şeyi tekrar okudum o konudada haklısınız müslümanlığı mantıksız bulabilir bir birey ama burada onu eleştirmemeli.

• Şimdi anlaştık.. Teşekkür ederim..

• allah hepsinin cezasını verecek bir gün

0|1
    0|0
Yükleniyor...