Artık ben de Müslümanlarla konuşmuyorum. Bu ne kadar doğru?

Müslüman değilim diye beni öldürmek isteyen, aşağılayarak bakan, konuşmayı bırakan, selam bile vermeyen, zorla beni bir şeye inandırmaya çalışan insanlar oldu. Ben onlara ne kadar iyilik yaparsam yapayım dini görüşümü öğrendiklerinde arkamdan konuşmaya başladılar, kötülük yapmaya çalıştılar ki yaptılar da. Müslüman değilim diye insanlar bana kötü davrandı bu kişilerle ne kadar da bağım olsa bile... Ne kadar da iyi davrandıysam sonrasında arkamdan konuşmaya başladılar.

Ama artık ben de müslüman görünce kolay kolay konuşmuyorum, samimi olmuyorum, yardım isterlerse yardım eli uzatmıyorum. Çünkü onlar beni öldürmek istedi aralarındaki mesajlaşmalarını okumamı bırak gelip yüzüme bile böyle söyleyenler oldu. Artık hiçbir Müslümanla kolay kolay arkadaş olamam ben. Beni çok dışladılar.. Ben de artık onları dışlıyorum. Ve biliyorum bunu Müslümanım diyerek anlatsaydım eminim ki bana çok sayıda insan hak verecekti ancak şimdi sadece hakaret duyacağım.

Onların beni dışladığı gibi ben de onları dışlıyorum. Ancak kimseyi öldürmek gibi bir niyetim yok onu özellikle söylemek istiyorum. Peki bu ne kadar doğru?

Müslüman arkadaşlarım çok ama yenileriyle tanışırken aşırı ön yargılıyım artık.

0|0
20|17

En İyi Kız Görüşü

• bunu Müslümanlar olarak algilama lütfen seni üzmek ve yargilamak isyteynlerle bir daha konusma bu senin kararin fakat bende Müslümanim ve bir Müslüman olarak ben kendi dinimde brini dahi yargilamam bana kötülük yapani bile yargilamadim ama bak bende Müslümanim seni anliyirum ama su an sende onlarin sana yaptigini bana yapiyosun

0|0
    0|0
    • Evet öyle benzerini yapıyorum😕 zaten dedim de bu ne kadar doğru diye... Ama çok canım yandı benim. Dediğin gibi onlarla konuşmuyorum.. Ve onlarla konuşmadığım için konuşacak kimsem kalmadı

• Dünyada bir cok insan var farkindasin dimi hepsi birbirinden farkli onlarin sana yaptigini yaparak bir baskasina yapamazsin ben bir sarisin beni üzdü diye tum sarisanlara düsman olamam ya herkes bir renktir ama hepsinin tonu farklidir onlara benzeme bence

En İyi Erkek Görüşü

• Aradaki birkaç curuk için ne insanları ne kendini toplumdan soyutlama onların ayıbıdır sen de onların yaptığı gibi tepki veririsen kötü olan sen olursun ayrıca millete ne senin inancından ya da sanane milletin inancından hassas konular bunlar anlayamayacak örümcek beyinlilerle konuşmamak lazım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 19

• Bir insanın görüşüne, dinine, diline, ırkına saygı duymak ve hiç bir zaman hakaret etmemek gerekiyor. Bak kardeşim İslam kusursuzdur ama muslümanlar kusurludur. Hakaret edip öldürmeye calışmalarını anlayamıyorum, onlar paikopat ruh hastaları Müslümanlıkla bir ilgisi yok, lütfen bunu bizim üzerimize atıp genelleme yapma. Bak bende yurtdışında yaşıyorum insanlar benimde musluman olduğum için Türk olduğum için çok dalga geçip dışladılar ve kırıcı oldular ama ben yaşadığım ülkedeki çoğu insanla arkadaşlık kuruyorum çünkü biliyorum ki bir grup insanın yaptığı kötülükleri o tüm toplumun üzerine atmamız yanlış olur, burada sana söylemek istediğim arkadaşlarını düzgün seç dinine dikkat etmeden, sen yanlış arkadaşlıklar kurmuşsun bunu ıslam dininin üzerine atman yanlış olur. Ve burdan hareket edileceğini sanmıyorum sana, musluman ol veya olma insanlar anlayışla karşılar diye düşünüyorum çünkü biz oyle değiliz.

0|0
    0|0
  • Kimse seni dinin ve inançların yüzünden dışlayamaz kötü davranamaz. Özellikle müslüman insanların yaratıcının yarattıklarını yadırgamaması dışlamaması lazım. Sana kötü davranmaları onların terbiyesizliği. Sende haklı olarak kendi içinde ön yargılar oluşturmuşsun. Ama büyüklük ve iyilik sende kalsın. Hepsine güvenme ama onlar gibi ters ve kötü davranmada. Birisi dışladığında kötü davrandığında da bu ülkede din-inanç özgürlüğü olduğunu hatırlatırsın.

0|1
    0|0
  • Başına gelenlere üzüldüm :( Güçlü ol!! Şahsen ben baya inançlıyım ama kimseye bu konuda dayatma yapılmaması gerektiğini düşünüyorum. Onlar sana önyargıyla yaklasmıs lütfen sende onlara benzeme olur mu pire için yorgan yakma :) Umarım mutlu olursun hep

0|1
    0|0
  • Abartma lütfen

Bir puzzla bakıp geneli göremezsiniz

1|0
    0|0
  • Sana yapılan çok yalnış Hz Prygamber bunu tavsiye etmiyor Kuran'da. Senin şu an kapıldığın düşünce de yalnış bana göre

0|0
    0|0
  • sana bunu yapanlar gerçek müslüman değildir demek ki birkaç kişi yüzünden asıl müslüman insanları çıkarma hayatından. ben müslümanım ve benim bir sürü inanmayan yabancı veyaz hristiyan arkadaşım var hiçbi şekilde zorlamam onları neye isterlerse ona inanırlar Allahla onların arasında. Öldürmek de neymiş bütün müslümanları aynı kefeye koyma derim ben

0|0
    0|0
  • Müslümanım diyerek sana bu şekilde davrananlar zaten gerçek müslüman olamaz çünkü islamiyette dışlamak diye bir şey söz konusu değil. Peygamber efendimize bakacak olursak bir müslümana da gayrimüslime de eşit davranmıştır. Bence sen de tanıştığın insanlar yüzünden müslümanların geneline karşı kin beslememelisin. Pozitif düşünmeye çalış

0|0
    0|0
  • sadece dinde değil tüm konularda öyle bence, bir konuda zıt olduğun birine kendi düşünceni empoze etme çabası her insanda vardır.

0|0
    0|0
  • böyle mülmümanız diye geçinenler çok malesef çevremizde ama sırf bir kaçı böyle yaptı diye bence tüm müslümanlar aynı değildi genelleme yapma derim

0|0
    0|0
  • Namaz kılıyorum diyipte dışarıda her haltı yiyip kendinizi dört dörtlük gibi gösteren yobazlar çok. Onlar müslümandan sayılmaz bile zaten ama senin yaptığın şey çok yanlış karakterlik dine değil insanın kendine bağlıdır.

0|0
    0|0
  • onlar müslümanlığın ne demek olduğunu tam analamayanlar. takma. müslüman olmak demek insanların seçimlerinee sygı duymak demektir. eğer yazdığın gibi iyi biriysen dert etme ama düşmanlıkta besleme. bir insana düşmanlık yakışmaz ;-)

0|0
    0|0
  • Bu nasl bir zihnyettr ! Snaane arkadaşm yaa dininden ne insanlar var yaa 😒 tamam sevmyr olablrler ama saygı göstermek zorndalar bnce

0|0
    0|0
  • Bende müslümn değilim ve dediğin gibi istediğin kdr iyi ol müslüman olmadın mı aşağılamaya ders vermeye başlıyorlar halbuki kendilerinden daha çok araştırmışızdır her pisliği yaparlar ama işte çok inançlıdırlar

0|0
    0|0
  • irk din farketmez düsmanlik yapmadim hic

0|0
    0|0
  • diyosun sen bilirsin ayrıca bir müslümanlıkta zorla bir şeyi kimseye kabul ettiremeyiz. Böyle yapanlarda din açısından eksik demek ki

0|0
    0|0
  • Bende ateistim dünya genelinde kurallar böyle.

0|0
    0|0
  • İki üç kendini bilmez yüzünden hepsini aynı kefeye koyma

0|0
    0|0
  • kendini bilmeyen o insanları boşver

0|0
    0|0
  • Saçmalama

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Kısasa kısas.. Seni saymayanı sen de saymayacaksın.

0|1
    0|0
  • Onlar samimj musluman olarak gormuyorum bende muslumanim ateist arkadaslarim var birine karsi boyle davranmadim islam hosgoru dinidir en basta musluman gorduklerin sana bunlari yapanlar elbet bir gun bunun cezasini gorurler veya rabbim adaleti buyuktur onlar hic Hz Muhammed i taniyamamislar acaba?

0|0
    0|0
  • 90 senelerinde yaşamıyoruz, artık kimse kimsenin dini inancı için birini öldürmez tabii sen gidip milleti kışkırtmadığın sürece

0|0
    0|0
    • Din konusunda konuşmak istemediğimi söylediğim halde benimle zorla din konusuna girdiler

• En doğrusu senin gibi yobazlar bizden uzak olsun

0|0
    0|0
  • eski Amerikalı şarkıcı Cat Stwens (Yusuf İslam) ''eğer Kuranı tanımadan önce müslümanları tanısaydım asla İslamı seçmezdim'' ben olsam oturur bu sözü düşünürdüm.

0|0
    0|0
  • Genelleme yapmak tabiki doğru değil ancak bir kısmı böyle yapacak bir şey yok. Bakara Suresi'nde Hristiyanlar ve Yahudiler ile dost olmayın gibi ifadeler olması gerek. Ben yakın olmadığım insanlara dini görüşümü pek açıklayamıyorum dışlanmamak adına. Genellikle çok katı olmayan Müslüman arkadaşlarım var. Bir zararlarını görmedim, hepsi de yakın arkadaşım.

0|0
    0|0
  • Dostum takma
    Aynı sorunları bende yasıyorum..
    Bende hristiyanım ve dedıgın herseye katılıyorum..
    hepsı benım basımada geldı takma uzaklas onlardan
    /ANLAMADIGIM SEY BIRISI BASKA BIRISINI NIYE ILGILENDIRIYOR BIRAK KIM NEYSE NE SANANE YA? anlamıyorum bu yapanları biz size niye muslumansınız diyor muyuz hayır ee siz niye diyorsunuz?

0|0
    0|0
  • müslüman olmayanlarında islamı karalama sataşma aşağılama gibi işlerinden bıktık artık saygı yoksa saygı beklemesin kimse

0|0
    0|0
  • O senin karardir. Bir musluman olarak yahudi ve hiristiyanla konusurum yardimci olurun ama dost etmem

0|0
    0|0
  • İslamiyet hoşgörüyü emreder

0|0
    0|0
  • Şu bir gerçek Müslümanların çoğunluğu kendi dinlerinden olmayan ya da dini inancı olmayan insanlara ön yargı ile bakıyorlar şunu da belirteyim genelleme yapmıyorum.

0|0
    0|0
  • Onlar diye bahsedersen daha cok dislarlar..

0|0
    0|0
  • İslam a tavır aldıgına üzüldüm. Bide müslüman ım deyip münafık olanlar da cok

Sadece yanlış yolda oldugunu söylemek benim borcumdur.

0|0
    0|0
  • Bikactane ypcaz yüzünden herkese kusulmez

0|0
    0|0
  • ön yargılı değilde daha temkinli ve tedbirli ol senin yapman gereken bu ön yargı değil.

0|0
    0|0
  • Onlar dogru insanlar degilse müslümanlıgın günahı ney?

0|0
    0|0
Yükleniyor...