Fikirlerinize ihtiyacım var?

Anlatacaklarım biraz uzun şimdiden teşekkür ederim. Son iki uç aydir kafayi yeme noktasına geldim. Maddi durumumuz çok iyi değil ama babam hicbirseyimizi eksik etmez disari cikacagim zaman fazlasıyla cebime harcligimi koyar. Ben öyle surekli alisveris yapan para harcayan birisi değilim bir sigaraya sürekli para veririm. Çok yakin olduğum bir arkadasim var. Ailesiyle arasi hic iyi degil beş kuruş para vermezler ona. Ailesinin durumunda gayet iyi cingenelige vuruyolar. Bir ev bir dukkanlari var bildiğim kadarıyla ayrıca arkadasim Şu an özelde okuyor. Ben okula bir sene ara verdim ve okul masrafim yok. Ben arkadasim mahcup düşmesin diye iki senedir ona doğru dürüst hesap odetmem ona firsat vermeden masadan fişi alir kalkarim aldigim sigarayi beraber iceriz üstüne bir de evde içmesi için veririm. Ayda yilda bir alisverise cikarim öyle oluncada babam karti verir butcemden biraz ayirir arkadasimada bir şey alirim ya da yemege gotururum. Neyse konuya geleyim. Son zamanlarda durumumuz biraz kötüleşti babam nolursa olsun yine o parayi cikarir verir bende arada cikiyorm arkadaşlarla iki arkadaşım var. O en yakin olan durumumu dile getirdigm halde elini kolay kolay cebine atmaz paketi olduğu halde benim paketten içer aksam içecek sigaram kalmiyordu ama yinede sesimi cikarmiyordum diğeri biliyodu durumlari anlayisli davraniyordu ve sadece iki aydir arkadasiz durum böyle olunca bir iki aydir en yakin arkadasimdan sogudum uzaklastim ben hiçbir zaman paranin lafini yapmadim halada uzulmem o giden paraya ama insan acaba beni kullaniyormu diye düşünmeden edemiyor. Dun bana sen zenginsin felan dedi sesimi cikarmadim. Ben okula gitmiyorum babamin bankalara borcu var evimiz kira annem ücretli öğretmen onun maasi anca onun formasyonuna yetiyor. Ayrıca 4 kardeşiz ablam üni okuyor. Ailem nasilsa bende öyle büyüdüm ve Şu an çok kotuyum. Biri akil versin.

Güncellemeler:
Ailesi gerçekten sorunlu ve arkadasimin psikolojik sorunlari var.

0|0
4|6

En İyi Erkek Görüşü

• Uzunduma içimden geldi okudum arkadaş ortamlarında olur böyle şeyler ailenizin durumu ne olursa olsun veya diğer arkadaşlarının aile durumu bence senin şu arkadaşın biraz aç gözlülük etmiş yani kendi malını kullanmaktan sa seninkini kullanıyor birde değişik bir laf kullanmış zenginsin gibisinden bence biraz gerçekci konuş bırak senin kalbin kırılacağına böyle düşünüp üzüleceğine onların burnu sürtsün kendini kullandırma olmayana uzatmak da sıkıntı yok yesin içsin başımızla beraber ama olupta bizimkini kullananlara ben çok tersim senin bu arkadaşında sanırım öyle yapmış ayrıca ailesinin bakmadığı birine evlandın gibi bakmakta ters ya onun ailesi vermiyecek almıyacak ben kıt kanaat yediğim içtiği mi bide ona mı böleceğim kendinden zengine bakılmaz kendinden fakiri doyur canım sen..

1|0
    0|0
    • Sorun acik acik kimseye bunlari dile getiremiyorum

• Kendini koruma yetini geliştir unutma sana yapılan bir haksızlık var buna sesini çıkarmazsan izzeti nefsine haksızlık etmiş olursun yani Allahın sana emanet ettiğini korumamış olursun herkes seni kullanır ki her daim üzülen sen olursun açık açık dile getiremiyosanda üstü kapalı söyle illa dobra olma ama güzelce ifade et :)

En İyi Kız Görüşü

• Arkadaşların kötü kişiler değil sadece onlar yaşamamış böyle şeyler seni anlayamazlar empati kurmaları gereken yerde bencil davrandılar tabi olur böyle şeyler insan halidir. Bende böyle bir dönemden geçtim sabırlı olman gerek her insanın başından geçer böyle şeyler ve sana ders verir tecrübe edindirir yani kötü gözle bakma hicbirseye karşı karamsar olma sigarayı azalt istersen :) tutumlu ol gelir geçer geçmezse de çalış bir süre destek ol ailene tabi sen bilirsin ama üzme kendini planlı programlı ağırbaşlı ol ki seni anlasin arkadaşların ortada lafin geçsin belki o zaman arkadaşların empati kurarlar

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• yahu neye akıl istiyorsun ki... bildiğin kullanıyor arkadaşın seni.. sende buna izin veriyorsun.. sigarayı kes , hesapları ödeme , ona ödetmeye çalış yahut onun paketinden iç 2 güne terk eder zaten seni...

1|0
    0|0
    • İyi fikir denicem bunu teşekkür ederim.

• Sen hala onun seni kullandığını anlamadınmı cidden seni düpedüz kullanıyor onun sana yaptıklarını sen ona yap bakalım yanında bir dakika duracakmı öyle karakterdeki insandan arkadaşta olmaz dostta olmaz kendine başka arkadaşlar bul.

1|0
    0|0
  • helal olsun sana gerçek bir arkadaşsın tebrik ederim seni
    o arkadŞIN KULLANIYOR SENİ arkadaşlıgını bitirmelisin ya da meraba meraba sen bu zamana kadar yapacagını yapmışsın

1|0
    0|0
    • Teşekkür ederim ben olmasi gerektiği gibi davraniyorum. Sanirim bundan sonra öyle olucak hatta bir sure görmek dahi istemiyorum.

• bence arkadaşına durumu anlat. salağa yatmasın.

1|0
    0|0
    • Zaten artik laflarimla alttan alttan igneliyorum orali olmuyor pek fazla.

• İnsanlar öyledir maalesef

• Arkadaşından uzaklaş. Sen olduğun gibi olmaya devam sen erdemli insansın. Birde çalışıp kendi giderlerini karşılayabilirsin.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

Yükleniyor...