Düğün adetleriniz var mıdır?

Mesela takı seti beşi bir yerde falan olmazsa evlenmem diyenler ev 🏠 araba 🚗 vs. İsteyenler var. Sizin adetlerinizde kız verirken talep edilen istekleriniz nelerdir?

Güncellemeler:
Gerçi bu devirde çok nadir wv arabası olsun demeyen

0|0
6|3

En İyi Kız Görüşü

• vaybe dugun degil acik arttirma resmen

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bizim yörede davetiye dağıtımı önemlidir. Eğer sana sadece davetiye geldiyse beş lira da atsan olur on lira da atsan olur hatta dügünde hiç para atmasan da olur. Ama hem davetiye hem de havlu gelmişse illa bir yirmilik atmak icabeder daha fazlası da makbul olur. eger hem davetiye hem havlu hem de gömlek gelmişse en az elli atmak şart.

0|1
    0|0
    • Abi sizin orada da çok farklıymış adet. Neresi orası

• Adeniz dolayları. Bu dedigimin kısaca ismine atkı merasimi denir. Para atma töreni yani işte damadın dübürcü arkadaşın bir adet çeyrek misali.

Kızlar Ne Diyor 5

• Simdiki talepler hep ayni. Daha kizi istemeye gelir gelmez ev is maas soruluyor. Sanki ev arabayla evlencek. Allah gozlerini doyursun

0|1
    0|0
    • Valla bizim bir komşudan duydum. Yan binada kızın annesi kapıcıya tembihlemiş kızımı istemeye gelenlerin evi arabası yoksa gelmesinler demiş. Öldüm gülmekten 😃

• Ne düğünü diyecek kadar yok.

0|1
    0|0
  • Askerliğini yapsın bir de ayrı evde oturalim yeter :D

0|1
    0|0
  • Altin ehehe

0|1
    0|0
  • Oyle sartlar yok bizde. Insanlik onemli

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Çeyizi hazırlasın kız tarafı kalacak yeri ben ayarlarım :D :D :D Birde evin eşyalarını hazırlassınlar :D :D

0|1
    0|0
    • Genelde çeyiz zaten kız tarafına ait oluyor. Ama bu karşılıklı anlaşmaya bağlı. Kimiside her şey ortak olsun diyor. Bence en mantıklısı öyle ama yinede tarafların maddi durumuna bağlı bu.. Kız veya erkek tarafının durumları pek iyi değilse zorlamakta mantıksız gibi.

• Aynen benim için fark etmez karşılayabiliyolarsa karşılasınlar olmadı yah babamların evinde ya da kız tarafının evinde kalırız bir süre :D Sonra taşınırız :D

• Ooo senin iş zor yöre ye bağlı nereliyseler adet ona göre artar azalır

0|1
    0|0
Yükleniyor...