Lütfen bana bir çıkış yolu gösterin?

Benim bir ablam var. Etrafa sakin, mülayim görünen... Ama bana kan kusturan bir abla. Beni sürekli anneme, teyzeme kötüler durur. İkisi de çok etkilenir. Çünkü ağlar hemen. Kendini masum gösterir. Hep bir yabancı yanında hatamı arar ve anında kullanır onu. Evde bir tartışma olsa ne yapar eder benimle alakasız bir şeyi bana çevirir. Ben bunlara alıştım bunlara kızmıyorum. Ama annemin sürekli o haklı ya da haksız olsa onu koruma çabasından bıktım. O ilk göz ağrım aman bir şey olmasın derdine beni harcamasindan sıkıldım. Benim haklı olduğumu görmek istemesinden yoruldum. Ona çok saf iyi niyetli demesinden yoruldum. Laf anlatmak zor geliyor artık. Sürekli bu durumu düşünüyorum. Kıskançlık demeyin, değil. Çünkü benden daha çok şeye sahip. Daha iyi yaşıyor. Ama beni üzmek hayattaki tek hedefi galiba. Mesela lisedeyken de okul defterlerimi yırtar atar, ben bulunca da herkese "bak gördünüz mü kendi yapmış ama ben yapmışım gibi gösteriyor sinsi bu kız" derdi. Bir türlü kendimi ispat edemezdim. Çünkü ben ya çok bağırır ya da çok ağlardım. O hep susardı, sakindi. Herkes ona inanırdı. Şimdi bir ayrılık yaşadım. Ve sürekli insanların yanında terkedildin, seni kullanıp bıraktı gibi şeyler söylüyo. Artık bunaldım. Çünkü bağırınca haksız, ağlayınca erkek düşkünü oluyorum. Lütfen bana alay etmeden bir akıl verin ne olur. Çıldırmak üzereyim. Artık ölmeyi her şeyden çok istiyorum. Ama inançlarim elvermiyor. Ne yapayım lütfen siz söyleyin?

0|0
1|7

En İyi Erkek Görüşü

• öz ablan olduguna eminmisin öncelikle bir bunu sorgula derim daha sonrada sen onu ancak onun taktiği ile vurabilirsin benim düüşüncem bu yanii sende ona karşı benzer şeyler yapabilirsin onun itibarını zedeleyici şeyler o zaman başkasına böyle yapmanın yanlıslıgını anlar diğer bir seçenekte konuşmak ailenle onlda oturup anlatmak ama anşadıgım ailen ondan tarafmıs gibi ben olsam onun bana yaptıklarını bende ona yaparım sakin kalırım onun arkasından konusurum ya da onu kötü gösterecek koplolar hazırlarım vs

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Yazını baştan sona okudum. Olgun biri olduğun ve durumu abartmadan anlattığın çok belli. Normalde bu tarz soruları okuyunca ergen kızların bunalımları der geçerdim ama seninki öyle değil belli. Şu an yapman gereken tek şey seni meşgul edecek bir uğraş bulman. Vaktini dolduracak bir şeyler bul. Bir hobi mesela. Öyle ki bunları düşünecek vaktin olmasın. İnan bana yeni bir hobi sana çok iyi gelecektir. Hayırlısıyla evlenene kadar sabret. Ne olursa olsun bir ailesiniz siz. Mümkün olduğunca susmaya çalış, biliyorum zor ama yapmak zorundasın. Ablan ne derse desin kulak asma. Kendini susma orucu yapıyormuş gibi düşün. Ondan uzak dur, başka şeylerle ilgilen. Elinde imkan varsa aynı odada dahi bulunma. Aklıma başka bir şey gelmiyor 😕 umarım düzelir bu durum

0|0
    0|0
    • Anlayışın için çok teşekkür ederim. Çünkü çok ihtiyacım var yabancı da olsa anlayışlı birilerine. Odamdan çıkmıyorum bu kez de ayrılık yaşadığım insanı düşündüğümü ve bir erkek yüzünden delirdiğimi düşünüyorlar. Tamamen sizinle alakalı beni anlamiyosunuz dinlemiyorsunuz diyorum ama kim takar kardeşim. Cehalet işte. Kitap okuyup vakit geçirmeye çalışıyorum. Evlat ayrımını hiç bir anne yaşı kaç olursa olsun evladına hissettirmesin. Uzak kalınca herkes çok iyi çok seviyor modunda çok ilgili. Annem o benden büyük olmasına rağmen ona değil de bana evlen git kavga çıkmasın diyor. :) Ama Allah büyük. Şu Kpss illetiyle uğraşıp Allah izin verirse bu evden hayırlısıyla iyi bir şekilde çıkıp gidicem.

• Aynen öyle. Sıkma canını kpssye yoğunlaş, inşallah iyi bir puan alırsın da ayrılırsın yanlarından. Ders çalıştığını görürlerse belki üstüne gelmezler fazla. 😊

Erkekler Ne Diyor 6

• Öncelikle bu dünya da tek diilmişim. Ölmek bir kurtuluş diil dir. Huyuna git ve onu onun silahıy la avla

1|0
    0|0
  • Çıkış koridorun sonundan soldan üçüncü kapı.

0|0
    0|0
    • Ne kadar da malsın keşke ölsen. Sen ve senin gibiler olduğu sürece bu dünya adam gibi olmayacak. Sadece sıradan basit bir kafan var.

• Herşeyi ortaya dok onu sinir et konustur ya videoya al ya da ses kaydına

0|0
    0|0
    • Ses kaydına alsam ne olacak ki, annem teyzem gözleriyle gördüğü halde kesinlikle o haklı. Koşulsuz şartsız. Mesela geçen gün ben kitap okuyodum odamda ve odanın ışığından rahatsız olmuş. Ama ayrı odalardayiz düşünün ve ışığın gitmesi imkansız. Kavga çıkardı gece gece. Sonra babam geldi üzerime yürüdü, küfürler etti. Tabi sonra pişman oldu ama napayim o anda duyacaklarımı duydum. Sonra kardeşim ben ağlarken acıdı mı ne yaptıysa il dışındaki annemi aradı. Anneme babamın bağırdığını söyledi. Annemin ilk verdiği tepki ayy kızıma bir şey mi dedi. Hiç beni düşünmedi. Aman ona bir şey olmasın modundaydi. Belki basit geliyor anlattıklarım ama kimin ne yaşadığını Allah bilir kardeşim. Sabaha kadar ağladım o gün. Neden yani neden!

• Kardeşim evden bir kaç günlüğüne ayrıl kaç git ozaman ne yapayım elim kolum bağlı çözüm yok

• Vay ablam vay nettin sen :)

0|0
    0|0
  • Ablanı öldür bu anlattıkları aynısını hakime de anlatırsın böyle abla olmaz olsun

0|0
    0|0
    • Hiçbir aile ferdimden nefret etmiyorum kardeşim. Sadece çok fazla üzülüyorum. Keşke bende vicdan denilen şey olmasaydı da ölmek yerine hepsini bırakıp gidebilseydim bu şehirden...

• O zaman katlanacaksın

• artik kotu seyler yapma sirasi sende

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...