Bunun nesi çağdaşlık ?

Evet arkadaşlar. Size bir sorum var.
Sizinde bildiğiniz gibi ülkemizde bir kesim var ki dini kullanarak insanları ve hatta kendi gelişimlerine dahi karşı çıkıyorlar. Açık kadınlara laf ediyorlar. Bunlar yobaz. Eyvallah.

Bir de açık kesim var. Bunlar da kapalılara karşı çıkıyorlar giyimlerine kuşamlarına karışıyorlar.

Şimdi benim anlamadığım nokta şu: Çağdaşlık açık olmak mıdır cesur giyinmek midir, her kapalı yobaz mıdır?

Bence çağdaşlık herkesin düşüncesini dinini giyimini kuşamını kendi vicdanına göre yapmasıdır. Herkes kendinden sorumludur. Bir başkasından değil. Bu konudaki sizin düşünceleriniz nelerdir?

1|0
3|1

En İyi Kız Görüşü

• Sağolsun son parti her konuda ayrımcılık yaptı artık herkes kendi kökeni hatırladı hayır diyor türk değilim doğru da değilim; kapalı açık olayı zaten başka bir alem, bana göre istersen çıplak çıksın istersen çuval giysin sadece birbirine kimse dokunmasın. Sadece kapalı kısmı olan bayanlar bana göre tesettür kulanıyorsa tam tesettür olmalı - ne renk ne makyaj ne dar kıyfetler olmamalı.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Cagdaslik uzerine ciltler dolusu yazi yazilan bir konu. Benim tanimimsa minik bir sey. Ilmi irfani vicdani hur demokratik kendine cevresine saygılı empati yetenegi kazanmis humanist ekolojik ve teknolojik gelismeyi ayırt edebilen her insan cagdastir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• ben sana katılıyorum. oyle bir hale geldik ki medeniyeti acmak sanmakla dini kapanmak sanmakla carpistirir oldular. Allah hepimize bir ibeyin bir de vicdan vermis buyur hayat da senin nasil yasarsan yasa ne de olsa her koyun kendi. bacagindan asılır.

0|1
    0|0
  • Çağdaşlığı sadece bu yönden ele alacaksak insanların kapalı veya açık giyinme hakkına saygı duymaktır ve 2016 Türkiye'sinde kapalıların maruz kaldığı baskı kesinlikle çok daha az.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...