bu siteyi 4-5 yıldır biliyorum ama gecenin bir yarısı darlandım ve şu an üye oldum. arkadaşlar yarım dönemlik üniversite öğrencisiyim bu da 4-5 aya tekabül ediyor. ilk 2 ayımda kalacak yer bulamadım daha sonradan okuluma çok uzak bir yerden kyk yurdu çıktı 2 ayda burda kaldım fakat çok fazla uzak. üniversiteye başlamadan önce de herkes gibi ben de öğrenci evine taşınma hayalini kurdum fakat sorunum şu: arkadaşım yok! çok ilginçtirki yarım dönemlik üniversite hayatımda -hazırlık okuyorum bundan mıdır acaba- arkadaş edinemedim gerçekten beni ruhsal açıdan çok fazla zorluyor. öğrenci evine çıkmak istiyorum 3 4 arkadaşım olsun istiyorum fakat olmuyor yakın arkadaş kestirdiklerim bana yakın davranmıyor lisede gayet samimi arkadaşlıklarım oldu fakat üniversitede bu imkanı yakalayamadım yine kendi kendime ev kirası falan bakarken karşıma bu site çıktı ben de yazayım dedim. derdim budur yorum atan olursa sevinirim

0|0
5|2

En İyi Kız Görüşü

• Merhabalar.

Öncelikle sakin ol :) sorununa nasıl yaklaştığın çok önemli. İlk olarak sen bir değişim gecirdin sosyal statü olarak. Hazırlık okuyomussun bir de ne kadar güzel :) lise artık yok. Lise hayatı sana benzeyen insanların çoğunlukta olduğu bir okuldur. Çünkü aşağı yukarı aynı hayat tarzı ve aynı sosyal çevre de büyümüşsündür.
    Şimdi sorununa gelelim :)

Hazırlıktan okuduğum için ve ilk yılın olduğu için tam olarak bu benim arkadaşım diyememen normal. Zaten arkadaşın olsaydı bile eve çıkmak zor zanaat. Çıkmak değil de surdurmek demek daha doğru sanırım :)
    Kyk uzakmis okula. Olabilir. Çekilmeyecek dert değil. Sabret bir dönem daha bakın. Hatta seneye kalsa daha mantıklı çünkü hazırlıktan başlamaz okul 1. sınıftan başlar. :)
    Kolay gelsin

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Hazırlık üniversite lise arası geçiş dönemi gibi bişey. Ikinci dönem insanlar yavaş yavaş açılır merak etme :)

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Kalam döneminiz için özel yurtları düşünebilirsiniz imkanınız varsa, ya da yurdunuzda yarım dönem daha idare edin. İnsanları tanıyana kadar. Yarım dönemde samimiyet kurmak çok zor bu sebeble endişe etmeyin. Bir de yeni gitmişsiniz zaten, herkeste bir çekimserlik olabiliyor. Zaten yakın arkadaşla çıkmak sıkıntı oluyor. Size tavsiyem çok insanla tanışın ve potansiyel ev arkadaşı olabileceğine inandıklarınızla çok fazla zaman geçirin. Hatta bu arkadaşları kaldığınız yurttan edinirseniz daha iyi tanıyabilirsiniz.

0|0
    0|0
    • teşekkür ederim yorum için. evet yeni gittim ve daha önce kendi evim dışında böyle yurt, pansiyon gibi bir yerde kalmadıgım için zorlandıgım noktalar oldu

• Bende birinci sinifim bende samimi birini bulamadim oluyormus demekki boyle

0|1
    0|0
  • kendi kendine yetinmeyi ogrencen knks

0|0
    0|0
  • Hoşgeldin

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Zaman lazim yeni edindiğin her insanla eve çıkmakta iyi degil hem ilk seneden yurtta kalman daha iyi yurtta arkadas edinirsin onlarla da eve cikabilirsin diger döneme

0|0
    0|0
    • doğru söylüyorsun fakat yurdum aşırı uzak İstanbul gibi bir yerde metrobuse 20 dakika yürüyorum bak ondan sonrada 1 saat 15 dk araçla yolculuğum var. neyse şöyle bir olayı anlatayım yurttan sevdiğim bir arkadaşa gel eve çıkalım dedim arkadaşlarımla çıkarım neden seninle çıkayım dedi halbuki yurtta yakın arkadaşdık anlamadım neden böyle dedi (i de aynı kampuste okuyoruz)

• Bence sen biraz acele ediyorsun dostum okuluna yakin illa ki yurtta bulabilirsin. Daha bolca senen var eve cikmak için acele etme hele ki ist gibi bir yerde.

• kyk olarak yok özel yurtlarda ev kirası kadar acele ettiğim doğrudur daha sakin olmam gerek sağol

Yükleniyor...