Ülkemizin insanları neden melankolik olmaya ve aşk acısı çekmeye meyilli sizce?

Günümüzde herkesi görürsünüz. Gerek twitterda paylaşılan sözler, gerek whatsap durumlarımız gerek duvara yazılan yazılar, ülkemizin insanlarında hep bir melankoli ve aşk acısı çekmeye meyilli halleri var. Neden böyleyiz? Şarkılarımız bile hep aşk acılarından melankolik şeylerden bahseder ama amerikan şarkılarına bakın üzgün aşk dolu olmak yerine enerjik şarkılar hayata pozitif bakmaya yönelten şarkılar yaparlar neden böyleyiz biz? Neler düşünüyorsunuz bu konu hakkında?

Güncellemeler:
Güncel
Güncell

3|2
54|45

En İyi Kız Görüşü

• Bu nedenden dolayı Türkçe şarkı dinlemiyorum. İnsanın derdi olmasa bile seni farklı yerlere çekmeye çalışıyorlar. Aynı şeyler dizi ve film'ler için de geçerli.
    Yazarlar hedefledikleri kitlenin ilgisi üzer yazıyor onların suçu değil.. Sorun toplum'da.
    Günümüzde 13 yaşındaki çocuklar bile "aşk acısı" çekiyor. Peki neden? Senin çocukluğunu yaşaman gerekiyor boş şeylerle uğraşmak değil.
    Küçükken izlenilen dizi veya film'lerden kaynaklandığını düşünüyorum. Çocuklar özeniyor ve yaşları biraz ilerleyince özendikleri, televizyondaki gördükleri ilişkiyi yaşamak istiyorlar ama adı üstünde film. Sonuç hayalkırıklığı. Yaşın biraz daha ilerliyor 15/16 yaşlarına geliyorsun ve kitaplara ilgi duymaya başlıyorsun. Tabi ki konusu aşk olacak! Yoksa genel kültür seviyesini kim geliştirmek ister ki? Herneyse.
    O çok güzel seven ve Aşkın'dan ölen adamın karakterini hoşlandığın kişinin bedeniyle hayal ediyorsun ve sonuç yine hayalkırıklığı (!) Sonra tabi kalbin kırık.. Duman, Teoman dinle ki bozuk olan moralin daha da bozulsun. En iyi seçim. Ve aynı şeyler hep tekarlanır..
    Gerçekten televizyon mı aşılıyor küçük yaşta yoksa Türk ailelerindeki olan "küçük yaşta sevgili yok" baskısı mı aşılıyor bilmiyorum ama bir özentilik olduğu kesin.
    Belkide farklı şarkılar çıkarılsa gençlik kendini bu denli aşk acısı çekiyorum moduna kaptırmaz.
    Aşk acısı çekiyor ve bunu okuyorsan.. yapma güzel kardeşim. Ülkede, dünya'da daha büyük sorunlar varken senin saçma düşünceleri gerçekten gereksiz. Yazarları da hep siz etkiliyorsunuz zaten... Sonra çıkardıkları şarkılardan siz etkiliyorsunuz ve bu da böyle devam ediyor. Bu ülkeyi bu durumdan kurtarmak mümkün değil

11|7
    0|0

Kızlar Ne Diyor 53

• S*ktir etmeyi bilmiyorlar çünkü. Üzülecek sebep arıyorlar, ayrılıp onun acısını çekiyorlar. Yeni bir yol çizemiyorlar, geçmişe takılıp kalıyorlar. İşsizler herhalde. Canım sıkılıyor bari şunu kafama takayım da bir derdim olsun, mutsuz olayım dikkat çekeyim düşüncesindeler bence. 😊

0|1
    0|0
  • Bu durum benim de dikkatimi çok çekiyor ama nedenini hiç bilmiyorum açıkçası. Şu son 2 senedir ülkenin savaş alanı gibi olan yerleri ve uğurladığımız şehitler olmadan önce de böyleydi bu durum. Ama bu depresif takılan güruhun %90'ını ergenler oluşturuyor bence... Hep bir sevgiliden ayrılma, aile bireylerinin kavga etmesi... Biraz da bana her şey için depresyona girmek istiyorlar gibi geliyor.

0|1
    0|0
  • O insanların hiçbirini anlayamıyorum. Hepsi yok yere kendine aci cektirmeye çalışıyor. Acıyi arıyor.

0|1
    0|0
  • Çok doğru diyosun garip bir toplum olduk ben mutluyum şükür melankolik takılmiyorum uzulceksem başka şeylere üzülürüm

0|1
    0|0
  • Bu ebeveynlerden dolayı olabilirmi acaba? Çocuklukta psikllojilerini bozuyolar çocukların
    https://youtu.be/fQ87jT_WIT4

0|1
    0|0
  • Bu soruyu bende kendime cok sormustum. Hatta polonyali arkadasim da farketmisti bunu.. ama napalim bizden daha güzel aci cekebilen millet yok 😁 acikoligizz

0|1
    0|0
  • Aşk acısı çekmeye meyilli değil karşında ki insan seni uzdugun duygularinla oynadigin da veya hislerine karşılık vermedigin de halay cekicek değilsin ya uzuluceksin tabi çok fazla duygusal yapida insan olduğundan kaynaklı bence

1|1
    0|0
  • Kısacası Ailedeki sevgisizlik ve iletişim probleminden başka bişe değil.

0|1
    0|0
  • İyi bir soru. Türkler duygusal bir millet, her olumsuz duyguya kendini kaptırıyor. Şarkılar da bu yönde, melankolik hüzünlü depresif. Bence çabuk sahiplenme ve aşırı sevmek nefret etmek duyguları insanları bu duygulara bağımlı yapar. American toplum bireysel yaşıyor, hayatları hızlı şarkıları da enerji dolu çünkü her alanı tüket at şeklinde.

0|0
    0|0
  • hayal kırıklıgına ugramak bagımlılık olmus bence

0|1
    0|0
  • İnsanlar aşk acısı çekmek için aşk acısı çekiyor sevmek için seviyor içgüdüsel olarak yaptığımız şeyler değil...

0|0
    0|0
  • Genetik :D

0|1
    0|0
  • Kafayı aşkla meşkle bozduysak 😂

0|0
    0|0
  • Harbiden böyle. Resmen twittera girmek istemiyorum bunların yüzünden çok rahatsızım hep bir triplerde olmalar çok bayık yani

0|1
    0|0
  • hahaha sarkıcılardan :d:D

0|0
    0|0
  • Bence günümüz şartlarından dolayi. Hangi kanalı açarsak açalım bir İzdivaç programı. Bunların yayınlandığı ülkede hersey normal benceeee. Buna popüler olan aşk şarkılari da dahil. Sarkıları dinlyip de Aşk acısı çekmeyen yoktur.

0|1
    0|0
  • Paylaşmak istediğim soruydu. Teşekkürler

0|1
    0|0
  • Hepsi salak mıdır nedir kafaları rahatken manyaklara rahat batıyo

0|1
    0|0
  • Duygularımızı dorukta yaşayan bir toplumuz yabancılar umursamazlar

0|1
    0|0
  • Depresifler cunku

0|0
    0|0
  • Arabesk muzik cok seviliyor ondan da olabilir

0|0
    0|0
  • Bu ülkeyle alakali değil. Insanlarin coğu karakter yapisi olarak duygusal. Böyle olmayan insanlarin bizi anlamamasi normal :)

0|0
    0|0
  • Acı çekmeyi seven kişiler çok ondan herhalde

0|0
    0|0
  • Geleneksel aliskanlik. sevgiyi ve iliskiyi boyle ele aliyoruz.
    Birini eski sevgili yapmadan sevemiyoruz. birini kazik atana kadar ciddiye almiyoruz.
    O kadar kosullanmis halde yasiyoruz ki bunu sorgulamak bile rutin geliyor.

0|0
    0|0
  • Türkler çok duygusal
    bu eskiden beri böyleymiş sanıyorum

0|0
    0|0
  • arabesk severiz çünkü abartılı yasıyoruz
    deli gibi sevmek de ruhumuzda var , kafamıza sıkıp gitmekte...

0|0
    0|0
  • Bizim ülkemizin insanları duygusaldır... Ya da aşk açısı çekmiştir...

0|0
    0|0
  • En nefret ettiğim tipler melankolikler

0|0
    0|0
  • çünkü psikolojimiz bozuk. doktor lazım!

1|0
    0|0
  • çünkü arabesk ınsanlarız. bu topraklar hep savaşı, yoksulluğu gördü bu zamana kadar. hamurumuzda var melankolı bence.

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    23

Erkekler Ne Diyor 45

• Çünkü doğu toplumları genelde böyle şeylere daha eğilimli, üstelik özellikle 80lerde iyice millete pompalanan arabesk yavşaklığı insanımızın kültürünü iyice mızmız, sürekli acı çekmeyi marifet sayan tiplere evriltti.

Ağlamak için sinemaya giden insanların olduğu acayip bir toplumumuz var.

1|1
    0|0
  • başka uğraşacak şeyleri olmadığı için, mecburen oyalanacak şeyler peşinde koşarlar, haliyle böyle oluncada bu gibi durumları görüyoruz ve görmeyede devam edeceğiz. dertler tasalar bitti, iş güç bitti, herşey bir kenarıya atıldı sadece aşk, varsa yoksa, milletin varı yoğu aşk, sanki aşk karın doyuruyor, ev kirasını, elektriği suyu ödüyor. çok abartmaktan başka birşey değil aslında, insan kendisini aşmayı bilmeli, takıntılarından kurtulmalı. ama bunu yapamadıktan sonrah herşey beklenir, şaşırtmazda zaten.

1|1
    0|0
  • Yetiştirme şeklinden kaynaklı. Kötü bir şey olduğunda herkes suçlamaya geçer, iyi bir şeyler yaparsanız da eğer tek bir övgü alamazsınız. Övgü insanın şımarması anlamına gelir çünkü. Eskiden bazı yerlerde gülmenin bile ayıp karşılandığı bir toplumda yaşıyoruz normal. Dizi filmlerin ve film yapımlarının tarihin en kötü yapımları arasında olduğu da bir gerçek.
    Müzik konusunda aynı fikirde değilim. İnsanların duygularını dışa vurabilmesi, bazen ağlayabilmesi ve kötü hislere kendini alıştırabilmesi için bazen duygusal müzikler dinlemesi iyidir. Sürekli melankolik olmak sanatçıların suçu değildir.

0|1
    0|0
    • Ayrıca sadece amerikan pop müziği dinlemeyin, amerikanın melankolik şarkıları türkçe şarkılardan daha dertli, şunların sözlerine bir bakın:
      vargas blues band - do you believe in love
      sevgilisini başkasıyla yakaladığındaki duygularını anlatıyor.
      Dire straits - Telgraph road
      Bir şehrin tarihini hikaye gibi anlatmaya başlayıp, nasıl işsiz kaldığı ve sevdiği kadına olan özlemini anlatıyor
      bbking the thrill is gone
      Heyecan bitti diye başlayıp, duygularının bittiğini anlatan bir şarkı.
      bu da izlemelik bir örnek
      https://www.youtube.com/watch?v=lq_W19qo-X8

• İnsanlar kendi saçma sapan ilişki sorunlarını o kadar büyütüyor ki, ülkesinde ölen askerleri polisleri, yaşanan sorunları umursamıyor.

Bence insanlarımız bencil ve ilgiye aç, her şey bundan oluyor.

0|1
    0|0
  • Mutluluğu tadamadık ki hiç. Tadını bilmiyoruz, yoksa soframızda ayırmayız yani :D

0|1
    0|0
  • toplum bikere çilekeş nasıl hoppada bir hayat yaşayalım ki. durduk yere müslüm dinleyip ağlayan bir toplumdan bahsediyorsun.

0|1
    0|0
  • benimde gözlemlediğim birşey
    1. kesinlikle bizde rahat batma hastalığı var
    2. melankolik bağımlılığı had safhada

hatta çoğu kişi melankoli bağmlılığını aşk sanıp kendi kendine saçma aşk hikayeleri türetiyor

0|0
    0|0
  • yabancılar da öyle ama 13 yaşında zikişmeye başlayıp karşı tarafı çözdükleri için artık tüm dünyaları para oluyor

0|1
    0|0
  • işimiz gücümüz yok da ondan

0|1
    0|0
  • Küfür etmek günahsa ettirende yansın o zaman mk?

1|0
    0|0
  • Kız çocuklarının tek hedefi evlenip çocuk yapmak olunca hedefe giden bütün yollarda prpblemle karşılaşıp üzülüyorlar. Daha çocuk yaştaki kızlara anne olma telkinleri veriliyor. Hedef tek olunca bütün yaşam onun etrafında şekilleniyor.
    Erkeklerdede bir hedef yok. Onlar daha kötü. Ne bir girişimcilik ne kendini geliştirme var. Karşı cins amaç değildir bunu unutmayın. O sadece yaşam için yardımcıdır bizlere

0|0
    0|0
  • herkes birbirine mesafeli ve böyle olunca insanlar kendilerini yalnız hissediyor artık eskisi kadar güvenilmiyor bu insanoğluna yani hiçbir şey mahsum değil insanların içinde sürekli fesatlık kızlar bu erkek kavat diyor erkekler bu kız yollu diyor anlata bildim mi ön yargı çok tabuları yıkmak lazım insan kalmamış yalnızlık depresyona ve melankolik olmaya yol açar bu zamanla insanı yer bitirir tek tedavisi sosyalleşmek oda çok zor çünkü toplumda gruplaşma var bir sınıfa dahil olmak çoook zor şimdilik bu kadar ekleyeceğim olursa bir sonra ki yorumlarda belirtirim okuduğunuz için teşekkürler ve soruyu soran arkadaşada teşekkürler...

0|0
    0|0
  • sosyal medya paylaşımları, sarkılar hep ayrılık, özlem üzerine

0|1
    0|0
  • insanlar ilginç

0|1
    0|0
  • Manda yuva yapmis sogut dalina
    Yavrusunu sinek kapmis gordun mu
    Diye bir sarkiyla eglenen ve buyuyen bir toplumdan ne bekliyorsun?

0|0
    0|0
  • Acitasyon yapıyorlar.

0|0
    0|0
  • Ferdici nesiliz cocuklariyiz

0|0
    0|0
  • Şikayetçimisin bayım?

0|0
    0|0
  • TÜRK oldukları içi

0|0
    0|0
  • Onlar gamsız babam. Yiyip içip seks yapmak dertleri yok. Biz gibi iş eş aile onlar için önemli değil.

0|0
    0|0
  • ezik bir mlletiz acıyı yüceltmeyi çok seviyoruz. Tipik doğu toplumu işte

1|0
    0|0
  • Bir laf olur o moda girmişaindir yazarsın. Hoşuna gider o laf beğenirsin. Belkide sende yanlışıkla beğenmişsindir.

0|0
    0|0
  • Ozentiyiz cunku

0|0
    0|0
  • Biz insan olarak acı çekmeyi çok seviyoruz

0|0
    0|0
  • Saçma salak triplerde millet

0|0
    0|0
  • İnan nedeni medya ve tv. Dikkat et bütün türk dizileri ve filmleri yıllardır aşk temalı. Teması aşk olmasa bile yine aşkı araya sokuşturuyorlar. Bunlarla büyüyen neslin sonuçlarını son 5 yıldır görüyoruz.

0|0
    0|0
  • Insanlar baskasina acili gorunmekten kendini acindirmaktan gayet memnun. Bir nevi ego araci gibidir aci. Diger herkesten farkli olup dikkat cekmek cogu kisinin amacidir. Kimse mutlu gozukerek dikkat cekemez. Acinarak cogu sonuca ulasabilecegini sanir.

0|0
    0|0
  • Biz millet olarak mutluluguda hüznüde uç noktalarda yaşayan bir milletiz. Ortası yok. Genlerimizde mi var nedir çözemedim. Tribe girmeyi seviyoruz

0|0
    0|0
  • hepsi arsız bela ve tripkoliğin suçu onlar şarkı yapmaya başladı başlayalı derbeder ve çilekeşler arttı

0|0
    0|0
  • Yabancı müzik olarak popüler pop şarkılar dinlediğin için. Türkiye de olduğu gibi dünyanın her yerinde şarkıların, filmlerin, kitapların, dizilerin çoğunluğu dramadır.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    15
Yükleniyor...