Müslümanlar neden hemen hemen her alanda aciz ve ezik konumda? Neden Müslümanların geri olmadığı tek bir alan bile yok?

Bilimde, sanatta, sporda, ekonomide, teknolojide, siyasette, ve daha bir çok alanda Müslümanlar diğer toplumlara göre son derece ezik kalıyor.

Son bilmem kaç yüzyılda Müslümanlar tarafından gerçekleştirilen bir buluş, ortaya atılan bir teori vs yok. Aynı şekilde son birkaç yüzyılda Müslümanlardan doğru düzgün sanatçı da çıkmamış, sanat denince akıllarına gelen tek şey resim, müzik, heykel vs ile uğraşanların cehennemlik olup olmadığı.

Spora gelelim, sporda da durum farklı değil. Müslüman toplumların diğer toplumlara göre daha iyi olduğu bir spor dalı yok. Daha iyi olmayı geçtim, tüm spor dallarında açık ara en kötü toplumlar Müslüman toplumlar.

Teknolojiye gelirsek, Müslümanlardan çıkmış bir Apple, bir Samsung ayarında şirket yok, olması da mümkün görünmüyor.

Son olarak, Müslümanlar dünya tarihinde siyasi anlamda gelmiş geçmiş en aciz topluluk durumunda. 2 milyar küsür nüfusları var, ama dünya siyasetinde hiçbir ağırlıkları yok, onun bunun şamar oğlanı konumundalar.

Neden böyle?

0|0
8|7

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Böyle bak olaya. Bu ülkenin en iyi Üniversitesi ODTÜ, en yüksek puanlara sahip ve en egitimli cocuklar buraya geliyor. Tüm muhafazakarlar bu Üniversiteye ve bu ögrencilere düsman. Müslümanlar ülkenin en iyi Üniversitesine düsman.

Üniversiteyi gectim, bu ülkenin insanlari nerde bir Aydin varsa ona düsman olmustur. Sivasta Müslümanlar 36 Aydini yakarak öldürdü.

Islamin kendisi gelisime ve aydinliga düsman ve engelldir, bu nedenle Müslümanlarin gelismesine sen sahit olmayacaksin.

Müslümanlarin yapa bildikleri tek sey var, oda bilimsel icratlari görüp, ahh bu zaten kuranda yaziyordu diyebilmek.

1|1
    0|0
    • Zaten ODTÜ ayarındaki bir üniversiteyi ne kadar çalışsa da kazanamaz çoğu. Yukarıda saydıklarıma ek olarak, zeka konusunda da diğer toplumlardan fark yemişler, o konuda da iyi değiller.

• Ben ODTÜ mezunuyum zaten :)

• Muhafazakar dediğiniz insanların ÖDTÜ ye bir düşmanlığı varsa sebebi ordaki insanların tutumudur. Kapalılara ya da dinine bağlı insanlara karşı çok net bir dışlama var orada.

Kızlar Ne Diyor 7

• Bunu demeye hakkın yok

Eğer yeterli donanım ve uzmanlığın varsa makale yaz

Ama yok

Hayatın burasiyla sınırlı

1|1
    0|0
    • Dedim bile.

Hayatımın burasıyla sınırlı olduğunu kanıtlayacaksın. Hadi bakalım.

• Çünkü çoğu canım.

0|0
    0|0
  • Evet katılıyorum.

0|0
    0|0
  • Böyle bir genelleme yapman yanlis. Her alanda geri degiller. Cok basarili olan muslumanlarda var. Dinin sınırları icinde kalmis olanlarda

0|0
    0|0
  • Wowowow haram

0|0
    0|0
  • Birbirlerini kafir diye öldürerek cennete gidip hurilerle köşkte hizmet göreceklerini hayal etmekle meşguller o yüzden

0|0
    0|0
  • Bir reforma ihtiyaçları vardır belkide.

0|1
    0|0
    • Sanmam, bu saatten sonra istedikleri kadar reform yapsınlar, bir şey değişmez. Her konuda diğer toplumlardan açık ara fark yediler, gelişmekte çok geç kaldılar, gelişen çoktan gelişti. İsterlerse en kral reformu yapsınlar, yine faydası olmaz.

• Kendi kendilerini yiyorlar zaten. Hiçbir şey kâr etmez beyinlerini özgürleştirmedikce.

Erkekler Ne Diyor 6

• Kardeşim sen iyi araştırma yapmamışın galiba tabiki müslüman larda böyle alanlarda çalışıyor.
    Sadece pek adları duyulmuyor.

Mesela Samsung: Samsung un içinde belki birsuru müslüman vardır ama nerden biliyorsun tek tek sayım mı yaptın ya da Microsofta ki Microsofta müslüman olma olsaligi daha fazladır çünkü Microsoft tün kurulduğu yerlerde daha çok müslüman vardır.

Müslüman larin böyle konularda geri kalmasının nedeni 17. ve 18. Yüzyıla yanı sömürge yarısına dayanır.
    Biliyorsun ki çoğu müslüman olan ülkelerin çoğu fakirdir ya da bilimden yoksundur.

Sömürge yarışına müslüman ülkeler katılmamış ve çoğu müslüman ülke o dönemde ya sömürge edilmiş ya da edilmek istenmiştir ve halada böyledir.

Böylece para avrupa ya Amerika ya akmış parası olan zenginler değişik bir şeye yanı sanata bilime yönelmiş ve zaman la insanlar bilimde sanata öne geçmişlerdir. Ve gelişmişlerdir.

Sonuçta çok dileyen değil Allah ında dediği gibi çok çalışan kazanır.

Bilim ve sanat olması için para lazımdır kaynak lazımdır.

Fakir insan bilime sanata spora değil yarın açmıyım tokmuyum ona bakar.

Malasef halkı kullanan gericiler yanı cahil müslüman lar gözü paradan başka birşey girmeyen insanlar müslüman larin olmayan parasını da bu dönemlere doğru sömürmüşler ve müslüman halkları büyük bir kara döneme sokmuşlardır.

Şu an ki imamlar bile bence yetersiz en bilgili insanlardan bir felsefeci olması gerekirken sadece imam olması için gereken bilgiyi öğrenilmesi istenmiştir

0|0
    0|0
  • İstisnalar kaideyi bozmaz. Dünya'da müslüman nüfusu 1.3 milyar, hristiyan nüfusu 3 milyar. Sence hangi topluluğun içinden daha fazla iş adamı, bilim adamı çıkar? Aynı sayılara sahip olsalardı, müslümanlar geri kalsaydı dediğin doğruydu. Ancak müslümanlar arasından da çıkan iş adamları, bilim adamları olduğu gibi onlardan da çıkanlar var. Sadece onların sayıları fazla olduğundan onlardan daha fazla çıkıyor, olay bundan ibaret. Forbes ilk 500'de yer alan müslüman sayısından haberin var mı? Dinler statü gelişimine engel değildir, çıkarın onu kafanızdan.

1|0
    0|0
    • 8 Milyon nüfuslu Israil neden tüm Müslüman ülkelerinden daha gelismis?

Olay insan sayisi ile alakadar degil, konu Din ile alakali.

• Israil Müslümanlarin tamamindan daha gelismistir kardesim. Savastada zaten tüm Müslümanlri bu nedenle yenmislerdi. Israil arap savaslarni arastir diyerim.

Senelerdir belki hatdaha hala bizim Savas araclarinin onarimini Israil yapiyor.

• Sayılarla değil de oranlarla ve niteliklerle konuşalım. Önemli olan nicelikten çok niteliktir.

Ayrıca ben İslam'ı tartışmıyorum, Müslümanları tartışıyorum. Dinler statü gelişimine engeldir anlamına gelen bir ifade kullanmadım, o yüzden dinler statü gelişimine engel değildir şeklinde bir karşı savunma yapmana gerek yok.

• at gözlükleri yüzünden. eksileme olsaydı şimdi bizim akp tayfası ağzıma zıçmıştı

0|0
    0|0
  • bilmem ölçmedim

0|0
    0|0
  • Çünkü Müstlümanlarda Allah korkusu var

0|0
    0|0
  • elin iyi malina da goz dikiyorlar

0|0
    0|0
Yükleniyor...