Güzel ve etkili konuşmanın sırrı nedir?

ben güzel konuşamıyorum hep dümdüz ve sığ. sitede nerdeyse roman yazanları görüyorum ya da tek cümle ile güzel konuşan ben öyle değilim :(güzel konuşmak için ne yapmam gerekir? yardımcı olur musunuz?

Güncellemeler:
arkadaşlar diksiyon değil derdim. konuşmanın içeriği

0|0
6|6

En İyi Erkek Görüşü

• Konuşmanın içeriğinde sorun yaşıyorsan, kitap okumalısın.. Ne alaka deme, kitap okumamanın çok zararları vardır. Bir bireysin, ve toplumda bulunuyorsun. İletişim ihtiyacın olacak, ama iletişim becerin yetersiz olacaktır. Sorunları çözerken yetersizlik hissedeceksin. Karar verme, olayları analiz yapma, plan yapma.. bunlarda hep eksiklik ve boşluk hissedecek, yaşayacaksın. Yeni fikirler elde gücün çok zayıf olacak. Düşüncelerini anlatma yeteneğin, gücün yetersiz. Ve duygusal zekan da gelişmez.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Konuşmak sanattır. Çok kitap okumalı ve konuştuğun şeyden emin olmalısın.

0|0
    0|0
    • Kitap okumak ne gibi artısı olur

• Kelime dağarcığın gelişir. Ayrıca vurgu ve tonlama çok önemli. Sadece güzel cümle kurmakla olmaz. Ve değişik kelimeler kullanabilirsin. Mesela "danışma" yerine "istişare" kelimesini kullanmak bile konuşmana farklı bir hava katacaktır. Öğrendiğin yeni kelimeleri de cümlelerinde kullanmaya çalış.

Erkekler Ne Diyor 5

• Ne kadar çok bilgi ve kelime, o kadar düzgün hitabet demektir. Tabi konuştuklarının, inandığın doğrular olması da icab eder. Ayrıca, diksiyon dediğimiz şey, aslında kelime seçimidir. Fakat bir galat haline gelerek düzgün konuşma anlamını kazanmış. Bu özelliğini geliştirmek için bol bol kitap, gazete, dergi okuyabilir ya da alakdar olduğun konularda TV programları, konferanslar vs. izleyebilirsin.

0|0
    0|0
  • "Her düşündüğünü söyleme ama her söyledigini düşün" diye bir söz vardır. Öncelikle birşeyi söylemeden önce onun ne kadar mantıklı ve açıklayici olduğunu düşünürsen o düşündüğünü söylemeden mantıklı bir hale dönüştürme imkanı elde edebilirsin arkadaşim.

0|0
    0|0
  • Ya bunun için çok gazete oku kitap oku sürekli insanlarla iletişime geç kelime dağarcığını geliştir yeni yeni şeyler öğren ve buna benzer şeylerle sürekli insanlarla konuş bunu yaparak Zamanla zaten her şey çok güzel olur süper konuşmaya başlarsın ve etkili konuşmaya başlarsın her şeyden önce kendine güvenmelisin

0|0
    0|0
  • iyi dinleyip anlamak kısa ve net konuşmak

0|0
    0|0
  • konuşman güzel olur

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Çok kitap okumanızı tavsiye ederim. Hem kelime dağarcığınız gelisecektir hemde cümle kurmanız kolaylaşacaktır. Sağlıcakla kalınız😊

0|0
    0|0
  • Sakin olmak ve bir laf edeceksen 2 kez değil 10 kez düşünmektir :)

0|0
    0|0
  • Etkili konuşma dersi al

0|0
    0|0
    • diksiyon değil sorun
      konuşmanın içeriği

• Şöyle ki iyi konuşabilmek için edebiyatı sevmeli insan. Güzel şiirler okumali en güzel kitaplığı saklamalı içinde. Konuşmanın içeriğine gelirsek herkes her sohbetinde çok iyi konuşamaz ve kendini iyi ifade edemeyebilir nedeniyse herkesin farklı ilgisi sen bir konu hakkında çok bilgi sahibi olursun ben olamam benimde bilgim başka bir konuda senin önüne geçer. Kimse mukemmel değildir lafinin bir örneği daha 😂😂

• Diksiyon eğitimi alabilirsin.

0|0
    0|0
  • Iyi bir cinsel hayatta

0|0
    0|0
Yükleniyor...