Kaderi zorlarmısınız?

Bu kadercilik meselesi fena
İnsanı bir buhrandan diğerine götürebilir ya da daha beteri yere gömer ! ''Kader böyleymiş elden gelen bu '' der insan işin içinden sıyrılır. Fakat gel gelelim ''Kader diyemezsin sen ettin ettin'' tribi vardır ki ışte tam da bu noktada işler biraz karışır.
Ben kaderi çok zorlarım birşeyi istiyorsam olacak 100'lerce farklı yolunu bulurum yorulmam yılmam asla pes etmem...
Çevremde herkes kaderi zorlama diyor ama olayları akışına bırakamıyorum keşke demektense elinden geleni sonuna kadar yapıyorum.
Sizlerde durum nedir?

0|0
3|6

En İyi Erkek Görüşü

• kader 2 ye ayrılır
    mutlak kader ve muttaki kader diye mutlak kaderde sen istersen yüzbinlerce yol bul onu yinede yaşarsın ama muttaki kaderde tercih bize bırakılmıştır yani örnek verirsem 2 şişe süt var birisi bozuk birisi taze sen gidip bozuk sütü içersen ve ölürsen buna kader diyemezsin çünkü kendi tercihindi evlilik ya da okul tercihi iş tercihi gibi şeyler bunun gibi şeyler muttaki kaderdir

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• olmayınca olmuyo bazen

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Kaderi iyi anlamak lazım

1|0
    0|0
    • Anlayamıyor insan kafasında malum hep neden neden neden diye dolanan binlerce soru işareti oluyor.

• birincisi kaderi yanlış anlamışsınız, ikincisi kader denilen olayı kimse zorlayamaz değiştiremez zaten. hayatınızda olanlar ve olacaklar sizin kaderinizdir, siz bir şeyi milyon kere isteseniz ve olsa o sizin kaderinizmişki olmuş olur, ama hiç istemeseniz olsa ya da olmasa her türlü durum sizin kaderinizdir, siz doğmadan kaderiniz bellidir zaten , peki kim belirledi kaderi Allah mı? hayır kişinin kendisi belirledi, yani ne yaparsanız yapın ne ederseniz edin kader değişmez ve denildiği gibi de zorlanmaz

0|0
    0|0
    • Kadercilik boyun eğmektir.

• kadercilik diye bir şey yok ben bunu anlatmak istiyorum, boyun eğsende eğmesende yaşadıkların senin kaderinde olduğu için yaşamışsındır ve yaşayacaksındır

• Ne Yaparsan Yap Tek Kader Vardir oda Yasadigin An. Sen Kaderimi Ben Cizerim der binadan Atlarsın Ölmek icin Fakat alt balkona Duser olmezsin ya da biraz daha erkene cekelim zamani kaderi kendin belirliosun ya demene gore binadan atlicam diye tam ziplarken ayagina buyuk civi girebilir ve orda kalabilirsin. yani Kader Gelecek Zaman Oldugundan Bir tek Allah Bilir Ve Bir tek Allah Belirler Yazar. Sen sadece Dua eder degismesini istersin degistigindede kendim degistirdim sanarsin Nerden biliosun belkide Senin kaderin zaten oydu? O yuzdn kaderi zorladim kadere sunu yaptm die kelimeler kullanma bence.

0|0
    0|0
  • durum sana kalmıs :d

0|0
    0|0
  • hayır tabiki

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Aslında iyi kullanıldığı zaman kader çok etkili bir motivasyon aracıdır. Konu çalışma olduğu zaman elinden gelenin fazlasını yapacaksın hayatta ulaşmak istediğin her şeyi zorlayacaksın fakat bu sırada elinde olmadan başına zor bir durum geldiği Zaman bunu kader veya sınama olarak göreceksin bu motivasyonunu düşürmez hayattan koparmaz ve güçlüklerle baş etme olanağı Sağlar

1|0
    0|0
  • Kaderin olması bize keyfi ve sorumsuzca davranma hakkı vermez.
    Sorun bazı insanların bu farkı kavrayamamış olmaları ve de başları sıkıştıklarında kadere sığınmaları.

1|0
    0|0
Yükleniyor...