Kız kardeşimi kıskanıyorum hemde çok?

Allah yukarda babam ikimizide okutmak istedi. Parayı esirgemedi. Ama bizim zamanimizda okumasanda hayatin devam ettigi icin ben istemedim evlendim, kardesim hukuk okudu. Eskiden olsa pf banane derdim. Ama şimdi cok kiskaniyorum. Meslegide cok guzel. Ve gercekten para kazaniyor baya kazaniyor. Rezidansta yasiyor arkadaş ortami var surekli geziyor kac kez yurtdisina cikti. Arabasi var. Benim ehliyetim bile yok. Bilmiyorum bunu yasayan cok insan vardir. Bu durumu nasil atlatiyorlar? Ben bu kiskancligi nasil yenerim?

0|0
15|14

En İyi Erkek Görüşü

• Şu an okumaman için bir sebep var mı? Evli olup okuduktan sonra dünyayı gezen arkadaşım var. Kendini kardeşinden daha küçük görmek yerine ingilizce öğren merak ettiğin konuları araştır. Eğer imkanın varsa mutlaka oku. Zor olacak ancak güvenin yüzlerce kat artacak. İnsan psisikolojisi bir şeyi başardıktan ve yaptıkları insanlar tarafından beğenildiğinde gururu kabarır.
    Pes edersen daha da kötü hissedeceksin. Bu duygu asla geçmeyecek.
    Pes etme ve sende çabala elin ayağın tutuyor engelin yok. Bu günden itibaren çalışmaya başla. Önce ingilizceye bak bir kaç kelimeyi not et eğer dil biliyorsan ve çalışmak istemiyorsan tarih ya da bilim ve teknoloji ilgili yazı oku. Konuşma esnasında birine bildiğini aktarmak gururlanmana sebep olacaktır.

1|0
    0|0
    • Kocam okumama izin vermiyor. Kocam evden disari cikmama izin vermiyor ne dunya gezmesi

• Bunları harfiyen uyguladıktan sonra gizli gizli çalışmaya başlıyoruz.
      Kendi kendini geliştireceksin!
      İlgi alanını belirlemelisin. Sanat mı?
      Matematik fizik gibi sayısal ağırlıklı mı?
      ya da edebiyat tarih avukat ya da insan kaynakları gibi sözel mi?
      Bir anda belirleyemeceksin okuduğun kitaplar ilgliendiğin konular kendini tanımada yardımcı olacaktır.
      İnternet üzerinde pek çok konu hakkında makale hatta eğitici video bulabilrsin.
      Emrah serbest'in kitaplarını okuyabilirsin. Eğlenceli ya da düşündürücü hikayelerin hoşuna gideceğini tahmin ediyorum. Daima yeniliğe açık olmalısın.
      10 kitap bitirdiğinde ingilizce öğrenmeye başlayabilirsin. Türkçe dil bilgisi bilmiyorssan ya da unutmuğunu düşünüyorsan göz gezdirmeni tavsiye ederim. Daha sonra ingilizceye ilk adımı atabilirsin. Kocandan saklamak doğru bir davranış değil fakat kafası değişmeyen at gözlüğü takmış insanlarla tartışmak yerine bu yöntemi uygulamak zorundasın. Seni seven değer veren kocan el kaldıracağını sanmıyorum.

• yazdıklarım hakkına fikrinizi paylaşırsanız sevinirim...

En İyi Kız Görüşü

• Bu çoğu zaman herkeste olabilen bir durum. Kendini onun yanında değersiz hissediyorsun ondan böyle. Hukuk okumasan da sen de çok değerli birisin. İnsanda karakter çok önemli. Şöyle düşün kardeşin okumasaydı ve iyi bir yaşantısı olmasaydı bu sana ne kazandıracaktı? Hiçbir şey :) O yüzden onun adına mutlu olmalısın. Sen de zaten bu durumdan rahatsız olmuşsun ki kurtulmak istiyorsun. Mutlu olmaya bakın bu hayatta insanların ne düşündüğü önemli değil. Canınız ne istiyorsa onu yapın. Her okuyan gezen de mutlu demek değil. Belki onun da başka sıkıntıları vardır.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• O rezidansta yaşıyor, sen apartman dairesinde ama ikinizin de gideceği yer aynı. Bu dünya adil değil bir kere. Petrol içinde yüzen Irak perişan haldeyken, elin Avrupalısı kafasını kullanıp sömürmus zamanında şimdi rahat içinde yaşıyor.
    Seninki de buna benziyor. Sen elindeki imkanları kullanmamissin, daha kolay olanı secmissin. Kardesin de zor olanı seçmiş, cilesini çekmiş şimdi sefasini sürüyor. Elindeki küçük şeylerle yetinmeyi bil, internette kardeşini takip edip durmayı bırak gerekirse hesaplarini kapat, kendini yiyip bitirme. Yaş geçmiş zaten. Calis ve paranı kazan. Kocam izin vermiyor kısmı senin işine gelen koca bir mana. kocan izin verse bu sefer de olmuyor, kafam almıyor bu yaştan sonra manasinin arkasına siginacaksin.

0|0
    0|0
  • Allah ikinize farklı yollar çizmiş. Bunu böyle kabullen. Allah sana okuma isteği verseydi okurdun. Öyle bir istek ilgi ve yetenek vermemiş ki okumamışsın. Kıskançlık Allah katındada kullar katında da değerini düşürür. Kaderin öyle yazılmış öyle olmuş diye düşün. Senin o yolda ilgi istek ve yeteneğin olsaydı olurdu. Bunun için pişmanlık ve kıskançlık duyman anlamsız. Her şey nasip bir yerde. Nasip olmayınca hiç bir şey olmaz

0|0
    0|0
  • Aslında kıskanılacak gibi degil fakat senin onunla gurur duyman lazım böyle bir kardesinin olması gurur verici aslında kıskanmak degil senin ki zamanında yaptıgın hata aklına geliyor hani keşke bende okusaydımda bende bir şeyler yapabilseydim gibi ama ciddi anlamda kıskançlıgım var diyorsan bu sana zarar verir kardesini hatta kıskançlıgın yüzünden çevrendekileri bile kaybedersin emin ol

0|0
    0|0
  • Onun da mutlu bir yuvası bebeği yok ;-) hem kardeşin adina sevinsene ya da çocuklarını okut artık ;-)

0|0
    0|0
    • yuva neymiş be kızın parası var özgürlüğü var biri sürü zengin arkadaşı var

• mutlu yuva yapmak kolaydır ablacım. gidersin evlenirsin çocuk yaparsın basit. ama meslek yapmak kariyer kendi paranı kazanmak bunlar zordur.

• Yaşınız kaç ablam?
      Esas önemli olan yuva kurmak doğru kişiyi bulmak... :( Var mı düzgün insan? Varsa söyle... :S
      Para şan şöhret ego tatmini sen yeterki aç kalma helâl lokma ye ;)

• Onunla gurur duy ve abla olarak onu koru.
    İnşallah sana faydası olur.
    Sağlığın yerindeyse en kıymetli hazine odur senin için.

0|0
    0|0
  • sorun kıskardeşin değil ve senin kıskardeşini kıskanman da yersiz. sorun kocan ve ailen. ve bu konuda sana yardımcı olabilecek tek insan da kızkardeşin :)

1|0
    0|0
  • Mezara girince biter :)

0|0
    0|0
  • Hayatının hatasını okumayip evlenmekte yapmissin

0|0
    0|0
  • Kafana takma

0|0
    0|0
  • her haline şükret, daha yükseğe bakma senden daha kötü durumda olanlarda var, şükret ki nimetlerin çoğalsın :)

0|0
    0|0
  • Kıskanırsın çünkü bu duygunun cahil olduğunu bilmiyorsun açıkdan her türlü okursun yılda 2 kez sınava damı giremiyorsun tüm gün evde kitab oku ders çalış ben dışardan liseyi bitirdim Şu an makine mühendisliğini okuyorum

0|0
    0|0
  • Sonucta kardesin okadar kiskanma herkez kendi hayatini kendi cizer sende kendin cizmissin

0|0
    0|0
    • Çizmek istedigim hayat bu degildi. 11 yil oncesine gidebilseydim. Asla evlenmezdim okurdum :(

• Ben aramam. Her lafinda hayatini anlatir. Kiskanirim :(

• Bununla gurur duymalisin bence

• kendinle barışarak özgüvenli olarak

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Uni oku atlat

0|0
    0|0
    • 29 yasindayim ablacim. O artik baya bir gecti

• Hic bisey icin gec değil

• Simdi okusam 33 34 de bitiricem. Ki zaten kazanmak kolay degil. En onemlisi eşim izin vermiyor

• Kıskanmanızın nedeni onun size kıyasla daha lüks bir hayatı olmasımı eşinizin imkanları sınırlı sanırım

0|0
    0|0
  • Kendinle ilgilenerek canım. Sen de ehliyet al zor değil. Bir yerde calismiyorsan ise başla. Çalışırken açık öğretimden iş sahibi olabileceğin bir bölüm oku. Bunlarla uğraşırken kardeşini unutursun. Hem hayatını da istediğin doğrultuda çizmiş olursun.

0|0
    0|0
  • Yaşın kaç? sen de oku geç kalmış değilsin

0|0
    0|0
  • Evlenip barklanmışsın işte. Allaha kendi durumun için şükret. Geçmişe dönme. Senden ne kötü durumda insanlar var

0|0
    0|0
  • Aynı imkanlar ikinize de sağlanmış. Kardeşin aklını kullanmış sadece. Farkınız burada. Allah'a dua etmelisin. İşi hep rast gitsin.

0|0
    0|0
    • Allaha dua ediyorum. Ama meslegini basarisini kiskaniyorum dogal olarak

• Sen de oku, geç mi?

0|0
    0|0
  • Böyle bir durum yaşasam kıskanmam

0|0
    0|0
    • Neden?

• 29 yaşında olabilirsin ama geç değil okuyabilirsin. En azından sağlıkta 2 yıllık bir bölüm okusan yine iyi para alırsın. Kardeşininde sana destek olacağına eminim..

• Kardesim cok iyi bir insan evet. Kocam okumama izin vermiyor ama :(

• Allah yukarda degil her yerde

0|1
    0|0
  • bu bence birazda pişmanlığa dayanıyor kendi beyninde yenip bu durumu kabullenmelisin kendi iradenle yapmışsın sonuçta

0|0
    0|0
    • Yenemiyorum her gecen gun daha fazla agliyorum. Kendimi yirtiyorum. İnstagramdan resimler koyuyor. Arabasiyla fotograflar cekiyor. Ben bunlara sahip olmak isterdim

• Benim psikologa gidecek paramda yok.

• ona bişey diyemicem

• Çok garip. NASIL KİSKANİYORSUN KARDEŞİNİ

0|1
    0|0
  • Tercihin bu yönde olmasaymış okusaydın keşke ama. Mutlu yuvan olduktan sonra boşver mesleği

0|0
    0|0
  • Okuyamaz mısın şimdi? Bunu yapanda çok insan var

0|0
    0|0
  • Sana nasip değilmiş üzülme kıskanma

0|0
    0|0
Yükleniyor...