Babam vefat etti, şimdi annemin dayısına nasıl davranmalıyız?

Merhaba,
Babam vefat etti ve annemin dayısı (babamında akrabası oluyor) yaklaşık iki üç yıldır çok hasta. Konuşamıyor, yiyemiyor vs. Babamla araları yoktu çünkü babamın ailesine zarar verecek davranışları vardı. Sadece babamla da değil baba tarafı komple konuşmuyordu. Biz geöen geldiğimizde babam annemin dayısını hastanede ziyaret etmesini istememişti, annemde gitmemişti. Zaten şu zamana kadar bir dayılık yapmamış ama annesinin kardeşi sonuçta... Hernyse babam vefat etti ve o adamında durumu lek iyi değil. Annem çok kararsız, vefat ederse kendi vicdanı rahat etmeyecek ama gidersede babamın hoş bakmayacağını biliyordu. (babamın kimseyle arası köyü değildir sadece deden öldüpübde ona çok çektirmişler) normalde gitmeyecekti fakat dün rüyasında dayısını iyi, babamı iyi ve yemek yerken görmüş. Sonra annemin sürekli okuduğu kuranın üstünde pislik görmüş. Acaba gitmesi mi gerekiyor diye düşündük. Açıkcası babamın hoş bakmayacağı bildiğim için bende git demek istemiyordum ama bugün git beş dakika gör, içinden Allah rızası için ziyaret ettiğini geçir dedim. Sizce ne yapılmalı?

Güncellemeler:
Bu arada babamın ailesi komple konuşmuyordu ama babamdan sonra konuşmaya başladılar.

0|0
1|6

En İyi Erkek Görüşü

• inan bizimkilerde oyle sen karışma en iyisi buyukler kendi arasında ister hallettisn ister halletmesin. Sen kendi önüne bak. Eminol ya biryerde braışıyorlar ya da tamamen kusuyuorlar. bizim türklük yapımız bence bu. hangi aileye bakarsan bak kardeşler küs aileler kus hep ne zaman ölüm, kaza, buyuk bir olay oldu ozaman toplaşıyorlar kaynaşıyorlar ama sonra tekrar bir yerde patlak veriyor. yapacak bir şey yok. takma kafana kendi hayatına bak. Ben kendi dayıma acıyordum adam delirdi diye, o kadar zengin olmasına ragmen param kalmadı diye zırvalıyordu, hastalıgından sonra arayıp soranı çok oldu, kardeşleri barıştı, adam iyileşti, yine aynı kardeşlerine düşman kesti yine. O yuzden takma kendi önüne bak.

1|0
    0|0
    • Haklısın, benim sorunum baba tarafımın barışması değil, annemin dayısına ziyarete gidio gitmemesinin kararı. Bizim ağrımızdan laf bekliyor destek bekliyor. Gitmek istiyoe ama babam sağken izin vermedipi için gidemiyor. Brn allah rızası için ziyarer et diyorum fakat abim izin vermiyor

• Abin bu konularda biraz cahil kalmış, anlayışla karşılaması lazım annene. Bir yolunu bulursun sen ona illa abinin haberi olmasıda gerekmez ki, sanırım dayınla babanızın arasında çok çok kötü bir olay oldu. Neyse en hayırlısı neyse o olsun. Bu arada başınız sağolsun, Allah rahmet eylesin. Selamlar, Saygılar.

• Abim bitqz mantıkçı, zamanınsa bize kötülük yapana gerek yok diye düşündü. ama halloldu. Annem allah rızası için gitti ama hastaneye acile gitmiş dün. Demekki nasil değilmiş

En İyi Kız Görüşü

• Ne olursa olsun küslük iyi değildir. Allah rızası için yinede bir ziyaret edin derim. Baban içinde Allah rahmet eylesin

1|0
    0|0
    • Teşekkür ederim bende öyle düşünüyorum i, o adam için değil ama Allah rızası için gitmesini istiyorum. Ama abimde izin vermiyor.

• Biz bu zamana kadar hiç birbirimizden birşey saklamadık. Abimden gizli gidemez annem. Abimde biraz mantıkçı ve izin vermiyor. Babam sana gitme dedi, istersen evde kuranını oku ama gitme diyor. Çünkü cidden kötülükler yaptı. Ama annem abiöin ağzından git lafı çıksın diye bakıyor. Abimlemi konuşmalıyım ki? Geröi benide dinlemez ama

• Yani ne diyim ki.. Sen bir konuş o zaman abinle yinede bakarsın yumuşar.

Erkekler Ne Diyor 5

• Büyüklük sizde kalsın. Ziyaretine gidiniz, Sağlıklar dileyiniz.
    Bir söz vardır atalarımızdan kalan...
    ''Bir iyilik et denize at, balık bilmezse Halik bilir. ''
    Diye...

0|0
    0|0
    • Bize kötülük yapan biri olduğu için ve babam sağken gitmemizi istemediği için annem çok kararsız. Abimde izin vermiyor gitmesine

• Ben doğruları size bir hatırlatayım dedim sadece. Takdir ve ileride belki de yaşayabileceğiniz vicdan azabı size ait olacaktır.

• Haklısınız bende gitmesi taraftarıyım umarım ikna edebilirim. Teşekkür ederim

• Bbanın yaptığı bir nevi vasiyettir Babanın vasiyeti yerine getir görüşme

1|0
    0|0
    • Ama annemin içide böyle rahat etmiyor. Allah rızası için gitmesini istiyoeum ama abim izin vermediği için gidemiyor

• allah rahmet eylesin

1|0
    0|0
    • Teşekkür ederim bütün ölmüşlerimize Allah rahmet ı

• Öfke gücünü izleyecek olursan seni helak eder. HZ ALİ

0|0
    0|0
  • bir laf vardır bilirmisin bilmem öküz öldü ortaklık bitti diye

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!