Osmanliyi Islam mi batirdi?

Merhaba.

Osmanli Tarihine bakarsiniz, Osmanlida Seriatin ve Islamin güclendigi dönem ile, Osmanlinin cöküsü basladi. 17. yüzyilda Osmanlinin Dini baglantisi güclenmisti, Halife makami Osmanliya gecmisti (16. yz), toplumda Dini baskilar artmisti

15. yüzyilda Osmanlida kadinlarin giyimine ve 19. yüzyilda Osmanlida kadinlarin giyimine bakarsaniz aralarinda dünyalar var.

Osmanlinin cöküs dönemi, Seriat baskisinin arttigi döneme denk gelmesini siz tesadüf olarak mi algiliyorsunuz?

0|0
2|4

En İyi Kız Görüşü

• Esasında Osmanlı Büyüdükçe güç kazandıkça dini uygumaların devlet içinde etkisi azaldı kadınların giyim tarzının farklı sosyolojik nedenleri olabilir islâmiyetin Güçlü olduğu Dönemleri incelediğimde günümüzden çok farklı kültür bilim anlayışı olduğunu görüyürum. Son yüzyıllarda devlet Adamlarına bakarsanız ingiliz Alman her türlü ajanlar yönetimde söz sahibi din değil dünyevi zevkler ön planda lüks aşırı tüketim gösteriş gibi

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Osmanlı'yı cehalet batırdı.
    Avrupa'nın Rönesans yaşadığı dönemde bizde sanat gelişmedi.
    Rönesansı takip eden humanistik düşünceler Osmanlı'ya hiç ulaşmadı. Ama bu humanistik düşüncelerin ardından gelen milliyetçi akımlar, devrimler Avrupa'yı güçlendirdi.
    Osmanlı denizciliğini hep küçük sulara göre geliştirdi, ileriyi görüp okyanuslara uygun geliştirmeler yapmadı. Halbuki Amerika'yı keşfeden Colomb Osmanlı İmparatorluğundandan yardım istemişti. Osmanlı bunu görmezden geldi.

Bunlar dış etkenlerken, iç etkenlerde ülkeyi çöküşe adım adım yaklaştırdı. Kanuni döneminde muhteşem harcamalara karşılık hazineyi doldurmaya yönelik büyük adımlar gelmedi. Buna karşılık askerlerin aldığı paranın değeri düşürüldü. Eee tüm olayı savaşlardan savaşlara koşmak olan bir devletin askerinin sadakatı giderse, o ülkenin bir bacağı çukurda demektir.
    Birde bunun yanına yanlış yorumlanan İslam eklenince, battı o bataklığa.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 3

• bir nevi isşallah türkiyeyi de batırmaz

0|0
    0|0
  • eşitlik bozuldu ^^

0|0
    0|0
  • ümmetçilik batırdı Türklükten uzaklaşılıp yobazlık batırdı

0|0