Hakikatçılar cemaati hakkında ne düşünüyorsunuz?

Merhaba,
Sakarya'dan bir arkadaşım geldi. Hakikatçılar cemaatine mensup olduğunu söyledi. Diğer cemaatlere karşı oldukça sert bir dil kullanıyorlar. Ben de Hakikatçılar cemaatini ilk defa duyuyorum. Bu cemaat hakkında bilgi verebilir misiniz?

0|0
3|8

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 7

• Cemaat diye birşey varsa oda cami cemaatidir..
    Ne bir örgüt ne bir aracı ne bir prppaganda yaparlar..
    Direk Allah a yönelir..
    Hocaları imamdır...
    Öyle çıkarcı peşindede olmazlar çoğunluğu yaşlıdır zaten..
    Başka vemaat zırvalamaktır. Bak hep dinimizi kullanıyorlar ve islamiyet zarar görüyor aklın varsa uzak dur ibadet yapacak olan cemaatle işi olmaz her türlü ibadrtini yapar..
    Şüphesiz bütün dualar yaşnızca Allahadır el açıp dua edince Allah duanı kabul etmiyor mu ediyor neden cemaatlere toplanırlar bende gittim lis çağında tamamen beyin yıkama ve erkenden farkedip ayrıldım ve bu gülen cemaati işte..
    Bem cemaate ve cemaatçilere karşıyım.

0|0
    0|0
  • cemaatler ya da tarikatlar sanki bir binada güneş ışığını içeri alan farklı pencereler gibi
    bu örneği başka bir yerde mutlaka duymuşsunuzdur
    yani biri çıkıp benim yolum daha güzel diyebilir
    ama başka birini kötülemek biraz insanın egosunu kabartıyor
    o sebeple başkasını kötüleyen bana yol gösteremez diye bir prensip oluşturdum kendimde :)

0|0
    0|0
  • Ben ilk defa duyuyorum.

0|0
    0|0
  • Diğer cemaatler bile kendilerine öyle demiyor onlar kim oluyormuş.

1|0
    0|0
  • cerrahi olmuyasın

0|0
    0|0
  • Kuranı kerim var Hadisler var eski dönemlerde değiliz ordan anlıyamadıklarını bile açıklayan iyi siteler internet ortamı varken bu cemaatlere neden ihtiyaç var anlamıyorum. maksat muhabbet ortam flansa arkadaş ortamını da seçme hakkın var.

0|0
    0|0
  • finansmanı iyi diye biliyorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Hayatımda ilk defa öyle bir cemaat-i İsmi duydum

0|0
    0|0
    • XPER seviyem 1 olduğu için cemaatin varlığını kanıtlayacak bağlantıları paylaşamıyorum. Bu XPER ne zaman artar :)

• Sakaryaliyim böyle bir şey duymadım :D

0|0
    0|0
    • XPER seviyem 1 olduğu için link paylaşamıyorum. İnternet'ten bir çok kaynağı okudum ama bir bilenden dinlemek daha iyi olur diye düşünüyorum.

• Gerçekler acıdir gibi bir şey mi bu ya konuşması sert demişsin ya

• Mevlana ile Hacı Bektaşi inin hikayesini bilir misin?

0|0
    0|0
    • Maalesef bilmiyorum. Menzilcileri, Yahyalı Cemaatini, Süleymancıları biliyorum ama bunu ilk defa duyuyorum.

• “Adamın biri, kötü yoldan kazandığı parayla bir inek satın almış. Sonra yaptığından pişman olmuş. İyi bir şey yapmak için ineği Hacı Bektaş-ı Veli'nin dergahına bağışlamak istemiş. O zamanlar dergahlar aşevi görevi de görüyormuş. Gitmiş Hacı Bektaş-ı Veli'ye danışmış. Hacı Bektaş-ı Veli, “helal değil” diye ineği geri çevirmiş. Bunun üzerine Mevlana dergahına gitmiş. Mevlana hediyeyi kabul etmiş. Adam daha önce Hacı Bektaş-ı Veli'nin bu ineği kabul etmediğini söylemiş. Mevlana'ya bunun sebebini sormuş. Mevlana, “Biz bir karga isek Hacı Bektaş-ı Veli bir şahin gibidir. Öyle her leşe konmaz. O yüzden biz senin hediyeni kabul ederiz. Ama o kabul etmeyebilir.” Demiş.
      Adam üşenmemiş kalkmış Hacı Bektaş-ı Veli'nin dergahına gitmiş.
      Hacı Bektaş-ı Veli'ye, Mevlana'nın kurbanı kabul ettiğini söylemiş. Bunun sebebini bir de siz açıklar mısınız? diye sormuş. Hacı Bektaş-ı Veli de şöyle söylemiş:

• ”Bizim gönlümüz bir su birikintisi ise Mevlana'nın gönlü okyanus gibidir. Bu yüzden, bir damlayla bizim gönlümüz kirlenebilir. Ama onun engin gönlü kirlenmez. Onun için, hediyeni kabul etmiştir.”

Yani demem o ki diğer cemaatleri kötülemek bir cemaate yakışmaş.

Yükleniyor...