Bence sigara, alkol, uyuşturucu, hepsi haram dır siz ne diyorsunuz?

İnsanı halife yapan beynidir diğer tüm organların hayvanlardada var. Beyinde var ama frontal lob yok mesela yani karrar verme ileriyi düşünme kısımları yok hayvanda anı yaşar sadece. Şimdi işte Allahın sana verdiği bu sistemi yani sana Halifem diyip sana en gelişmiş beyni veriyor sen içki içip o beyne zarar veriyosun sigara, alkol, uyuşturucu, eroyin beyne zarar verdiğin herşey günahtr sigara için hadi canım diyolar arkadaşlar bakın alkolde uyuşturucuda sigarada hepsi beyinde nöronların yani Allahıın size bahşettiği bu sistemin ölmesine sebebiyet verir ha alkol %30 zarar verir uyuşturucu %50 sigara%10 o fark olabilir ama sonuçta o zaman sigara bu kadar yaygın değilmiş berki sigara yokmuş berki adı sigara değilmiş kendimizi aldatmayalım bir dönem içmiş biri olarak söylüyorum burda maksat isimler değil yani sigara, uyuşturucu, alkol bunların ismini biz koyduk önemli olan Allahı sana verdiği o nöronları yani beyin hücrelerini öldürmen hepside aynı etki yapar. Hatta tasavufta bile sigara içince meleklerin o insana yaklaşmadığı geçer. Şimdi beyne yani Allahın seni halifem yaptığı organına zarar verdiğin a, b, c, d ismi ne olursa olsun isimde takılmayın günahtır.

Güncellemeler:
:::::::::::.
:::::::::::::::::::
...

1|0
4|4

En İyi Kız Görüşü

• Evet aynen bence de. Bedene zarar verir bunlar o beden emanet yani

0|1
    0|0
    • Aynen bak adam diyoku sigara kuranda yok yahu uyuşturucuda yok ona baklırsa eroyin esrar hiçbiri yok kokain yok bak zarar ölçüleri farklı olabilir ama sigara içinler yediremedikleri için yok diyoarlar. Yahu sigara alkolle aynı etkiyi yapar oranları farklı olmakla birlikte ikiside beyin hücrelerinin ölmesine sebebiyet verir sen o beyin hücrelerini zikir, ibadet, iyi yaşamla doldurabilirken sen sigara alkol ve diğerlerini kullanıyosun ve günah değil diyosun her beyin kendi ruhunu üretir yani yaptıklarının bedelini ödersin kanaatimce sigara alkol ve diğer beyne zarar veren şeyleri kullananlar nasıl beynini öldürüyorlar aynı şekilde ahirettede ruhlarını güçsüzleştiriyorlar çünkü senin beynin nöronlardan ibaret.

• Boşver ya herkesin fikri kendine anlamak isteyene anlat

• Aynen beyni olmayana anlatıp sinirimi bozmuyacağım.

En İyi Erkek Görüşü

• yasak ve haram ama onları yapan kişiler cehennemin ateşinden cikamicaklar burda Çakmaktan elini kacirirsin orda tüm vücudunu cayır cayır yakan ateş vardır

0|1
    0|0
    • Yahu anlamıyorlar sallağın bitanesi kuranda yok diyor sigara bende dedmki kuranda zina diyor ben tecavüz edicem günah değil o zaman. Aynı şey isimler farklı sigara alkoldede böyle herkes işine geldiği gibi yazıyor dostum

• Beyni olamayana ne anlatsan boş be dostum bazı insalara bakıyorumda hayvan gibi azıcık akıl yok

• kendilerine zarar verseler umrumda olmaz ama masum insanlara zarar verenleri idam kürsüsüne çıkartıcan

Kızlar Ne Diyor 3

• Sonuçta insana zarar veren her şey yasak

0|1
    0|0
    • Evet işte bunu kıt beyinliler anlamıyor. Diyorumki sigarada alkolden uyuşturucudan farkı yok beyne yani Allahınsana verdiği en değerli organa zarar veriyor. Ha oranlar farklı olabilir o ayrı. İçenlerde içebilir ama kabul etmiyorlar.

• Cok dogru katılıyorum

0|1
    0|0
  • haram demiyelim farza karşı gelmek olmaz caiz diyelim ama Allah'ın verdiği vücudu korumak hakkımızdır.

0|0
    0|0
    • Niye ne alakası var alkol haram niye çünkü Allahın sana verdiği en değerli organa seni halifeliğe gitmene sebep olan organa eziyet çektiriyor ordaki hücreleri öldürüyor. Şİmdi söyle bakim sigarada aynı etki yapıyor burda sorun Allah aa sen alkolmü içti ceza değil Allah sana sistemini bildirmiş ve güünah dediği şeyler çoğu beyinde hasar bırakıyor. Ve sigara içen insanlar bunu yediremedikleri için günah değil diyorlar. O zaman uyuşturucuda (morfin, eroyin, esrar, kokain) hiçbiri günah değil bakarsan alkolden daha zararlı sizin dediklerinizden bu çıkar ortaya.

• Puff sen iç ufacık aklınız yok yemin ederim.

Erkekler Ne Diyor 3

• Sigaradan daha zararlı insanlar var

0|1
    0|0
  • Dogrudur.

0|1
    0|0
  • alkol tamm da sıgaranın nereı haram

0|1
    0|0
    • Alkol dediğin ürün senin beyin hücrelerini öldürüyor bu yüzden günah sigara, uyuşturucuda aynı etkiyi yapıyor niye haram olmasın? O zaman kuranda uyuşturucuda geçmiyor o zaman herkes içsin günah değil hrkes içtiği şeyi savunursa hiçbişey günah değil alkol içinlerede soruyorum alkol günah değil diyor objektif düşünelim bence hak vericeksin,2sene hergün alkol ve sigara içmiş biri olarak ben kendime öz eleştiri yapıyorum Şu an içmiyorum o ayrı

• ne yaparsan yap anasını satım :)

• Ben bişey yapmıyorum siz kendi doğrularınızı üretiyosunuz senin sigara içmende veya diğer şeyleri yapmanda umurumda olmaz ama bilgiler paylaştıkça çoğalır ve yararlanılır tek amacım bu. Bu süreçte her nefs (beden zevkleri) yaptıklarının getirisiyle karşılık bulur (yaptıklarının sonucunu yaşar)! Bu süreçte haksızlık yoktur! Muhakkak ki Allâh Seriy'ul Hisab'dır (anında yapılanın sonucunu yaşatmaya başlayandır). Mumim 17 suresi.(Doğrusu biz sizi yakın bir azap (ölüm) ile uyardık! O gün kişi, ellerinin (kendine) ne takdim ettiğine bakar; hakikat bilgisini inkâr eden de şöyle der "Keşke toprak olsaydım! Nebe 40. Herkes elleriyle yaptıklarının bedelini öder kim nasıl istiyorsa öyle yaşasın

Yükleniyor...