Dün starbaks da kahve içtim kendimden utandım?

Ya dünya da neler oluyor, biz neler yapıyoruz. ?
Filistin, gazze, suriye, irak, afrika.. Neler oldu, halen de oluyor. Sadece on saniyelik haberi izlerken uzuluyoruz. Ne yapabiliriz ya, keske dunya lideri olsaydim. Veya zengin olsaydim.. Kendimden utandim, kızılay starbaksa gidince. Orada ki insanlar, kizilayda gezenler hepside her zaman ki gibi midemi bulandiriyor nedense.
O ses turkiyeye oy atmak icin 10 lira harcayan gencler, bu sesi kulak arkasi ediyor.. Cok aci ve tuhaf degilmi. ?

0|0
8|6

En İyi Kız Görüşü

• Tabikide ya. Kızılaya sms atmazlar bu kıytırık yarışmalara servet yatırırlar

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Üzülüyoruz bizde ama bir yandan düşünüyorum da kimsenin müslümanlara birşey yaptığı yok hepsi batılıların gazına gelip birbirini öldürüyorlar ve çok cahiller ama olan gariban halka oluyor :( Allah sonumuzu hayır etsin..

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Senin gibi duyarlı insanlar da çok çok sevindirici bir durum ama sturbucksda kahve içtiğin için kendini kötü hissetme bu çok kompleks bir konu. Hayatın her Alanında kapitalizm hakim sen sturbucks da kahve içmesen bile hayatın icinde farkında olmadan bu çarkın içinde yaşıyırsun tv programları bile buna bir örnek. Sen kendi çevrende ufak da olsa yapabildiğin kadar insanları gözet yardım et düzgün bir hayat yaşa böylece kendi sorumluluğunu yerine getirmiş olursun

0|0
    0|0
    • Estagfurullah, belkide olmasi gereken bu. Ki zaten herkes ovunmek gibi olmasin benim gibi dusunse su dunyada muthac insan kalmazdi. Tabi ki de hakim malesefki ama yinede olmuyor isde, lukse giriyor starbaks. Veya baska seyler, herkes bir giyim kusam derdinde veya baska bisey derdinde. Bos beles seyler pesindeler, o kadar cesitli konulardan ornek verilir ki yazip seni sikmak istemiyorum. Disaridan bakildigi zaman bu insanlara gercekden aciyor ve guluyorsun. :) Ve cogu zaman bizde unutuyoruz aslinda. Bazen oyle seyler geliyor ki insanin aklina acaba diyorum bir ben mi farkliyim, ve neden diyorum :) Dedigin gibi Şu an yapa biliyorsak sadece kendi dibimize isik verebiliyoruz.
      Ve sadece starbaks filan degil konu, nerede yasiyorsum bilmem ama kizilay ve insanlari beni bitiriyor.

• Aynen oyle hepsine katiliyorum. Ikinci icisim ayni kahveden tabi ki kuzen sagolsun ikisinde de :) simdi ki tadinida sevmedim degil yani, birde istedigin kadar oturuyorsun orasi guze evet l :) Ama onun disinda ne biliyim pek hosnut oldugum soylenemez insanlarindan. :) Hangi universiteydi?

• Evet insanları konusunda Haklısın biraz kasıntı tipler onları da görmemek lazım Ergenlikten çıkamamış olarak görüyürum onları. Ankara Üniversitesi

• Aynı şeyi sende yapmışsın ama

0|0
    0|0
    • Bunu diyeceginizi biliyordum, ben kuzenler orada gitti diye gittim. Ama oralar hep midemi bulandiriyor yoksa isim olmaz stariyla baksiyla.:)

• Ben hiç acımıyorum acımam da.

0|1
    0|0
    • Kime acimiyorsun?

• Söylediğin ülkelere kendi hatalarının bedelini çekiyorlar hepsi de sen onları boşver kendi ülkene bak 😉

• Ya guldurme kendine, insan gibi dusunun. Kendi ulkemede bakarim onlarada bakarim. Salagin birisi bisey yapti diye herkes mi suclanir. Ben size de katilmiyorum.

• Çokkk üzücü çokk

0|0
    0|0
  • Dunyaya degil turkiyede olanlari daha gormuyorsun once yakinindan basla

0|0
    0|0
    • Yakinimda kiler ?

• Sen iyi misin senin ulkende her sey gunluk gulistanlik mi? Bide yakinimdakiler diye sormussun hic gazete de mi okuyosun haberleride mi izlmeiosn?

• Hayir iyi degilim. Senin ulkende olanlar derken neyi kast ettigini merak ediyorum. Nelee olmus ki? Ona gore yorum yapicagim.

• Hepsi kapitalizmin kölesi olarak insanlıgını yitirmis iste

0|1
    0|0
  • Utanman çok iyi olmuş

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• yav kardesim inan insanlar vefasiz. bende vefasiz duyarsiz bir adamim. ulan cebinde tonla para olur gidersin starbaks, kahvediyari vs gidip bakkaldan alsan bir nescafe 50 kurus. oldugunu bile bile cogu yerde ayni nescafeyi kullandigini bile bile 5 10 tl ye nasil alirsin? evet bir kahveye 5 10 tl verince adam oldugunuzu saniyorsunuz, inanin disardan bakinca cok komik duruyor :) herneyse demek istedigim ota boka para ayiracagina, adam sogukta disarda ustune giyecek bir seyi yok, ona bir seylerini versen, bir karnini doyursan mutlu olmazmisin? :) herneyse soylenecek cok sey varda... duyarsiziz...

0|0
    0|0
    • Küçük bir Kahveci'den öğütülmüş Kahve alıp evde kendin hazırlayabilirsin de o nescafe ye kahve dememelisiniz kahve dışında her şey var içinde :))

• Ahahah orada ben bir defa kuzenle içtik 50 lira verdik çıktık 2 kahveye lan 😀

0|0
    0|0
  • Filistin, gazze, suriye, irak, kendi günahlarının bedelini çekiyorlar Biz Ülkemize Sahip çıkalım

0|0
    0|0
    • Gunah munah kardesim sonucta ortada bir kotu durum var mi var. Ve bundan masum insanlarda rtkileniyor. Biraz bence iyi dusunelim. Tabi ki de ulkemize sahop cikicagiz ama gormemezlikden gelmek olmaz.

• Görmezlikten gelmeliyiz Afrika dışında ki tüm arap devletleri zamanında Osmanlı devletine ihanet etmişlerdir. İnsan olarak bakmak önemli ama sonuçta onların torunları bunlar arapları bırakıp Türk Devletlerine bakalım mesela Türkistan'daki açlık cinayet ve katliamlara

• sıtrbks

0|0
    0|0
  • Hic samimi degil dusuncen dunyada her gun binlerce insan oluyor kadinlar tecavuze ugruyor bunlarin hepsine uzulucek olsak isimiz is

0|0
    0|0
    • Sana oyle gelmis olabilir kardesim, sonucta icimi bilemezsin. Sadece bir kac ornek ile kabaca soyledim. Yeri gelicek uzulecegiz, uzulmemiz gerekiyor. Uzuluyoruzda. Insaniz sonucta, birine uzulelim digerlerine uzulmeyelik diye bisey mi var. Hem o tecavuz ayri bu ayri.

Yükleniyor...