Allah'a inanmıyorum diyen var mı aranızda? Güzel bir münazara ortamı yapalım?

0|0
10|8

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Deki ey kafirler sizin dininiz size, benim dinim bana. Ben sizin taptiklariniza tapmam, sizde benim taptiklarima tapmazsiniz. (Kafirun suresi meali). Allahin varligina inanmayanlar gece ile gündüze baksinlar. Birgün gündüz ya da gece olmaktan vazgecmis mi... Bunu yoneten bir güç yok mu die sorsunlar kendilerine... Kuran yillar oncesinden bize hava annemizin adem babamizin sol kaburgasindan oldugunu soyluyo. Suanki tipi arastirsinlar baksinlar kadinlarin bir kaburgasi erkeklerikinden fazla...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• İnanmadığım zamanlar oldu ama tamamen dönemsel olduğunu düşünüyorum. Bu konularda tartışmaya hiç girmem çünkü ne varlığı ne de yokluğu kanıtlanabilir bir varlıktan bahsediyoruz. Ama ben ona inandığım için bugün ayaktayım. Kendimi O'nun sayesinde güçlü hissediyorum.

0|0
    0|0
  • Ben varım ama hic Uğraşamam bir yere varilmayan tartışmalarla. İyi geceler

1|2
    0|0
    • Kanki xper mi kasıyon o zaman yorumla :d Ben hiçbir zaman ayet var, dna yapısı gereği akıllı tasarımı gerektirir gibi boş şeylerle gelmem.

• Yok kanka sağ ol cidden o tartışma evrelerini ben geçeli çok oldu. Buraya yazma sebebim ise bu ülke müslüman bir ülke değil. Bizim sayımız da çok fazla. Sadece geneli müslüman. Ve toplumun geneli beş para etmez. Ülkenin haline bak. Neyse

• inanıyorum ama enerji olarak inanıyorum.

0|0
    0|0
    • Yani yaratıcı olması gerektiğine fakat dünyadaki dinlere inanmıyorsun öyle mi?

• panteizm olduğunu bilmiyordum. aslında her sistemde eksikler olabilir de ben en çok bu fikre oturtabildim bişeyleri diye böyle inanıyorum. biraz da dua ile gelen güzel şeyler oldu veya tam tersi içime kötü bir his doğunca kötü şeyler olması gibi şeyler oldu ve bunları enerji yoluyla açıklayabildiğim için öyle düşündüm. açıkcası bu konuda detaylı arama yapıp bilgi edinmedim.

• panteizm için wikipedi ye baktım aslında sanki benim bahsettiğim şeyi açıklamıyor bu kavram ama, özellikle şu cümleler:
      "Tanrıya inanıyor musun?" sorusuna verdiği cevap "Varolanların düzenli uyumunda kendini gösteren Spinoza’nın Tanrısı’na inanıyorum, insanların kaderiyle ve eylemleriyle ilgilenen bir Tanrı’ya değil."
      bu cümleler benim düşüncemle örtüşüyor ama yeterli değil.

• Tövbe ya

0|0
    0|0
  • Allah yoksa senin belanı kim veriyor ateist kardeşş :D

1|0
    0|0
    • Allah'a inanmıyorum diyenlerle münazara teklifi yapan ben isem ben Allah'a inanıyor olabilir miyim?

• :D Sana dememiştim zaten genelleme olarak söyledim özür dilerim sana ima eder gibi oldum :)

• Allah tek bela vermeye yarıyor anlaşılan :) aklına ilk o geldiğine göre :)

• Deist veya agnostigim

0|0
    0|0
    • İkisi birbirinden çok ama çok ayrı. Neden bu kararsızlık?

• Kisalta kisalta gidersin kardes :D yorumun altına yorum yapmayın tartismank istiyorsaniz kendiniz yorum yazin orda tartisin

• @nefretarslan Dayı o ne hal sadasdsadsdasda Allah günah yazmasın ama güldüm asdsa

• cahil cahil konuşturup sinirimi bozdurtamam

0|0
    0|0
  • neye gore ınanmıyosun kıme gore?

0|0
    0|0
  • Münazaraya inanmıyorum ben 😂

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

Yükleniyor...