Müslüman olmayanlar neden ebedi cehennemde kalacaklar?

Bilgisi olmayanlar cevap yazmasın lütfen. Allah'ın ayetine haşa itirazımız olamaz ancak bu dünyadaki Şu an yaşayan en zalim insanın bile taş çatlasa 120 yıllık ömrü var farzedelim.
Ahirete gidince zaten çekeceği azap sonrası Allah'a da peygamberimize de iman edecek bu zalim adam. Ateşe kim dayanabilir ki? Neden birgün çıkmayacak cehennemden bizim bozuk olan müslümanlar çıkacak mesela günahkar da olsa. Ebedi cehennem çok ağır değil midir? Hikmeti nedir bunun? En zalim insandan örnek verdim ama zalim olmayan sadece doğduğu yetiştiği üzere hıristiyan veya yahudi olarak kalıp kötülük yapmadan büyük günahlar işlemeden yaşayıp ölen insanlar da var. Hikmeti nedir bu işin? Benim kafamı çok kurcalıyor cübbeli Ahmet hoca ebedi cehennemde kalacaklar ama hepsinin azabı bir olmayacak demiş, sorularlaislamiyet e sorduğumda ise şu devirde dahi İslam'ı doğru düzgün duyma imkanına sahip olmayanlar fetret ehli sayılıp cennetlik olmuşlardır diye cevap aldım. Allah'a inancım tam. Ancak kafam karıştı.

0|1
12

En İyi Kız Görüşü

• Ateist cennete inanmayan bir kafirin. Inanmadigi kufrettigi yere girmesi, iman edenlerle bir tutulmasi haksizlik olmazmiydi?

0|1
    0|0
    • Amenna, olurdu ama ben ateistleri kasdetmedim diğer dinlerdekileri diyorum

• Peki ateistler ve deistler hakkında ne düşünüyorsun bu kavramlar hakkında daha doğrusu. Yahudilik ve hristiyanlığı araştıran bir müslüman için ikisine de red kolay zaten akıl kârı. Ama imanını kaybetmekten korkan bir müslümanın, vesveselerle dolu bir müslümanın kayacağı yer yahudilik veya hristiyanlık olamaz zaten. Allah korusun.

• Ateistlik ve deistlik. Bilimi kullanarak ilahi sorumluluklardan kacmaktir. Bilim asla Allahi reddetmez. Einsteyn dinsiz bilimin kör oldugunu soyluyor. Tavsiyem eksisozluk gibi ekseriyeti ateist olan sitelere girme. Seytanin vesvesesi seni yaniltmasin imanina zarar vermez insaAllah.

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Erkekler Ne Diyor 2

• İmansızların yaptıkları faydalı işler, fırtınalı bir günde rüzgârın savurduğu kül gibidir. Ahirette o işlerin hiçbir faydası olmaz iman etmedikleri için cennete giremezler melek gibi insan olsalar bile

0|1
    0|0
  • cennette 6666 derece vardır, cehennemde de 6666 derece vardır senin dediğin gibi islamla şereflenmeyen ve çok günah işlememiş kişi en az acıyla yanacaklar. bu kötülük seviyesiyle aynı oranda artıcak. neden ebedi cehennemde kalacaklar sorunla alakalı olarak bir bilgiye sahip değilim o yüzden bilmişlik yapmıyacağım. ama inananlar olarak şunu biliyoruz ki;herkes yaptığı iyiliğin karşılığnı zerre miktarı da olsa görücek , kötülükte zerre miktarı da yapılmış olsa karşılığını bulucak.

0|1
    0|0
Yükleniyor...