Namaz kılmak için hangi dualar gerekir?

Namaz kılmak istiyorum artık dertler o kadar büyüdü ki birde hep kılmak istiyordum ama bir türlü o iradeyi ortaya koyamadım ruhumun huzur bulmasını istiyorum ve tabiki kötü şeylerden de (nefis'e mastrbasyn vs) engel olacagı için de istiyorum hangi duadan başlayayım nasıl bir metod uygularsam cabuk ezberlerim? 2 dua biliyorum sadece fatiha ve subhaneke o kadar digerlerini nasıl hangi sırayla ögrenmeliyim?

Güncellemeler:
yardım lütfen
yardım

0|1
0|2

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• dertler insana doğru yolu buldurur.!
    ALLAH INSANA DOĞRUYA YÖNELMESİ İÇIN SIKINTI VERİR ama biz sadece isyan etmekle yetiniriz.!
    Namaza başlamak için: fatiha suresi, ihlas, felak ve nas sureleri, birde kunut duasını ezberlemen gerek
    Detaylı bilgi istiyorsan cami imamına sorasın
    BİR AN ÖNCE NAMAZA BAŞLA ERTELEME.!
    NAMAZ DİNİN DIREĞIDIR.!
    DÜZGÜN KILINAN NAMAZIN İNSANA VERDİĞI
    HUZURU ZORDA OLSA SABAH NAMAZINA KALKIP KILINAN NAMAZIN INSANA VERDİĞI HUZURU Bİ BİLSE NAMAZ KILMAYAN İNSANLAR
    HEMEN ŞU AN NAMAZA BAŞLARLAR
    MUTLULUĞU BAŞKA YERLERDE ARIYORUZ.!

0|1
    0|0
    • aynen kardes cok güzel yazmıssın ben geceleri uyanıgım gece namazda kılarım yani namaz vakitleri genelde evde oluyorum o yüzden birde manevi yönden tükenmiş durumdayım cıkıslar hep kapanmış iyi biri oldugumu düşünüyorum ama nefsim cok kuvvetli bir ay kadar masturbasyon yapmayıp bir anda yapabiliyorum benim bunu yenmem lazım hayırlı olacak işleride bunu yaparak berbat ediyorum o yüzden tüm günahlardan arınmak istiyorum. internette senın dediklerinden daha farklı dualar var namaz duaları diye sımdı sıra olarak hangisini ezberlemeye başlayayım?

• Namaz kitabı al sonra sırayla
      İlk önce fatiha suresi
      Sonra ihlas, felak ve nas sureleri sonra kunut duaları

Nefsimizeba zen yenik düşebiliyoruz.!
      BUNDAN DOLAYI kendimizi her şeyden dışlamamız ikinci bir yanlışa düşmek demek

• haklısın kardeş annemde vardı dua sure kitabı bir odada ona bakayım ben en iyisi

• Kardes asagidaki yazmis ama ozelden yazarsan anlatirim.

0|1
    0|0
Yükleniyor...