Kapat

Sizi anladığını söyleyen insanlara inanıyor musunuz?

Empatinin çok az insana bahşedilmiş bir yetenek olduğunu düşünürüm. Buna rağmen günlük sohbetlerde ya da daha derin meseleri konuşurken, dinleyicimiz sıklıkla "Seni çok iyi anlıyorum." diyebiliyor.

Sizce bu bir geçiştirme cümlesi mi, yoksa insanın yaşamadığı şeyleri gerçekten anlaması mümkün mü?

1|0
36|34

En İyi Erkek Görüşü

• Beni anlarsan banada anlat diyorum susuyor

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• “Uğraşma boşuna. Seni ancak gördükleri ve duydukları kadar anlayacaklar. Gördükleri, ancak kendi anladıkları kadarı olacak.” Mevlana

2|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 33

• bazen lafta kaliyor bu durum evet seni anliyorum derler ama hic anlamazlar tuhaf olan bu olsa gerek ve senin rahatlaman icin kurulan bir cumle cok nadir olsa gerek

1|0
    0|0
  • herkes bir başkasını kendi yaşadıkları ve bakış açısıyla anlayabiliyor. sizin anlattıklarınıza benzer şeyleri yaşamış biri doğal olarak anlıyorum der ama anladığını söylüyorsa ve bir problemden bahsetmişse bahsettiğiniz problemin çözümüne uygun cevap alırsanız anlayıp anlamadığını anlarsınız.
    bazı kişiler vardır ki; anladım dediği insanlarla yakınlık kurmak adına "anlıyorum" der.
    empati yeteneğinin gelişmiş olması toplumsal ve bireysel bir öz kültürün varlığının sonucudur bence. "BEN" kimliğini bu kadar üst seviyede olduğu bir toplumda da, genellikle empati yeteneğinden uzak insanlarla karşılaşıyoruz. bu kategorideki insanlar da çevresindekilere karşı istediği kadar rol yaparsa yapsın, mutsuzluk saçarlar.

1|0
    0|0
  • Bu devirde kim empati yapıyor kim yapmıyor bilmek çok güç ama genelde empati yapan insanlar sıkıcı olurlar çünkü onların bir vicdanı ve anlayışları vardır.

1|0
    0|0
    • Vicdan sahibi, anlayışlı insanları sıkıcı mı bulursun?

• Teşekkürler☺

• Rica ederim ;)

• Anlıyorum seni...

- Böyle değil mi? Sinir oluyor insan. Nereye anlıyorsun lan?

1|0
    0|0
  • Çoğuna inanmıyorum

1|0
    0|0
  • Yasanmayan seyleri hissedebilmek icin akilda kurgulayip kalpten hissetmek sart

1|0
    0|0
  • hayır tabikide inanmam aslında kimseye inancım kalmadı kendimden başka. Cevremdekilere yapma şeyler söylüyorum.
    bazende içimde olan seyleri söylüyorum.

1|0
    0|0
  • Klasik cümle kullanmıyorsa anlıyordur teselli cümlesi deriz buna sessiz kalır.

1|0
    0|0
  • Ben hepsinin derdini sıkıntısını anlıyorum. onlar da anlıyomuş gibi yaptıklarının farkında olmasalar bile onu da anlıyorum ;)

1|0
    0|0
  • 1 kişi hariç inanmıyorum.

1|0
    0|0
  • Eh işte

1|0
    0|0
  • Nasreddin hocanında dediği gibi ''ağaçtan düşenin halinden yine ağaçtan düşen anlar'' yaşamadığımız şeyleri anlamamız pek mümkün değil genelde, bu konuda esefle yapmacıklık seziyorum.

1|0
    0|0
  • Ben kimseyi anlamak istemem çünkü çoğu dürüst değil.

1|0
    0|0
  • Muhtemelen yalan söylüyordur ben kendimi bile anlamazken biri gelip beni benden daha iyi mi anlayacak yani mümkünatı yok

1|0
    0|0
  • Anlaması mümkün, anlarsam sadece seni anlıyorum demem. Anladıklarımı, onun hislerini anlatırım.

1|0
    0|0
  • Kimse kimseyi tam anlamıyla anlayamaz, kendi bakıs acısıyla degerlendirdigi olayları yasadıklarıyla bagdastırır ve anlayabildigini söyler.

1|0
    0|0
  • Anlarsın ama kendine anlarsın. Mevlana demişya aynı dili konuşanlar değil aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir. Duyguları yaşarsın, sunni olarak yaratamazsın...

1|0
    0|0
  • beni benden iyi kimse anlayamaz

1|0
    0|0
  • Ben iyi anlarım öesela

1|0
    0|0
  • İnanmıyorum.

1|0
    0|0
  • Söyleyebileceği başka bir şey yok, sana birisi derdini anlattığında, bir dene..

1|0
    0|0
  • Sadece ağız alışkanlığından ibaret. Baska birşey değil.

1|0
    0|0
  • anlıyan insan sizi anlıyorum demez sohbeti o konuda devam ettirir ozaman anlarsın anladığını.

1|0
    0|0
  • aynı seylerı yasamayan hıssetmeyen ınsan karsı tarafdı anlaması zor olur..

1|0
    0|0
  • Yalan söylemem anlıyorum diyorsam anlıyorumdur

1|0
    0|0
  • Dostum inanılsaydı bu kadar psikiyatr olmazdı.

1|0
    0|0
  • Hayır kanks

0|0
    0|0
  • Ya bak evet kesinlikle senin ne demek istedigini gerçekten çok iyi anliyorum

1|0
    0|0
  • 25 senedir ben kendimi anlıyamadım onlar kimki :)

1|0
    0|0
  • kendimden biliyorum
    yalan

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    3
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 35

• Ben bile kendimi anlamıyorum onlara nasıl inanayım? Bana beni anlayacak insan lazım değil, bana bana inanan insan lazım :D

1|0
    0|0
  • Bazen gerçekten anlayan insanlar oluyor. Fakat ben dinlediğini belirten bir ünlem olarak kullananları pek samimi bulmuyorum. İçten söylenirse inanırım.

1|0
    0|0
  • Tam bir empati manyagiyim diyebilirim
    Karsimdakinin derdini yasamis kadar oluyorum😏 onlarla birlikte ben de dertleniyorum icime oturuyor 😒😁

1|0
    0|0
  • Beni kimsenin anlamasına imkan yok. benim hayatımı yaşadıklarımı ruh halimi bir ben anlarım geriye kalanlar fasa fiso :/

1|0
    0|0
  • ben açıkça söyliyim bazılarını geçiştiriyorum ama çok değer verdiğim biriyse bunu içten söylüyorum yani empati yapabiliyorum ama bazıları umrumda olmuyor sadece

1|0
    0|0
  • Ben bile kendimi zor anlıyorken sen nasıl anlıyorsun demek istiyorum :/ pek inanmıyorum açıkçası insan yaşamadan ne kadar anlayabilir ki empati de bir yere kadar

1|0
    0|0
  • inanmıyorum kimse bizzat yaşamadan anlayamaz

1|0
    0|0
  • Bu kelimeyi ben çok kullanırım ama empati kuran insan bir yardımının dokunması için konuşarak değil icraate geçerek gösterir her şekilde

1|0
    0|0
  • İnanmıyorum

1|0
    0|0
  • Fifty fifty
    Genellikle anlamiyorlar 😅🚬

#rr

1|0
    0|0
  • Ben bile 20 senedir kendimi anlayamamışım başkası mı anlayacak 😄 güldürme derim anca 😄😂😉

1|0
    0|0
  • verdiği cevaplara göre anlaşılır tabi.

1|0
    0|0
  • inanmıyorum çünkü anlamıyorlar.

1|0
    0|0
  • hayır

1|0
    0|0
  • Kesinlikle. O hislik bisi

1|0
    0|0
  • pek inanmıyorum

1|0
    0|0
  • yasadigin aciyi tam anlamiyla bence anlayanlar var fakat gercektende cok cok az

1|0
    0|0
  • Her ikisi içinde kullanan var

1|0
    0|0
  • İnanmıyorum

1|0
    0|0
  • İnanırım. Beni anlamayacak insana kendimi anlatmam ki zaten 💁

1|1
    0|0
  • Kesinlikle beni anladıklarını düşünmüyorum sadece geçiştirmek için söylüyorlar

1|0
    0|0
  • kimse beni anlamayaz knks

1|0
    0|0
  • sana yardım etmek istediği için söylüyor olabilir yanında hisset diye

1|0
    0|0
  • Hayır diyorum zaten anlayamazsın diye.

1|0
    0|0
  • hayir

1|0
    0|0
  • Hayır

1|0
    0|0
  • Sallıyorlar

1|0
    0|0
  • Beni kimse anlamıyor arkadaş.