Evleneceğiniz kişi sizce sizin kaderiniz mi?

Sizce eşiniz kaderinizde yazılı oldugu için mi onla evlendiniz ya da siz sectiğiniz için mi kaderiniz oldu? Agzım dilim baglandı, o benim kaderimmiş, böyle olacagı varmış mi dediniz yoksa ben sectim böyle oldu mu diyorsunuz?

0|0
5|4

En İyi Erkek Görüşü

• Kaderinse dünya küçüktür, ama kaderin değilse çıkmaz sokakta bile karşılaşamazsın 😌

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Sadece doğumun kaderdir, gerisi senin elindedir^^

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Yaşadığımız her şey kader ki. Kader Allah (c. c) ezeli ilmi ile bilip kader defterine yazmasıdır. Mutlak kader ve muallak kader vardır.

0|0
    0|0
    • “Allah mahlukları/yaratıkları yaratmadan elli bin sene önce onların kaderini yazdı. Arşı o zaman su üzerindeydi.” (Müslim, Kader, 16)

• Biz, her bir insanın kaderini kendi çabasına bağlı kıldık. (isra-13)
      Bu ayete göre diyorum iradenin bu durum üzerindeki yerini merak ediyorum

• Kader, insanların yapacakları işlerin, önceden bilinmesi demektir. Kaderle bizim seçimimiz, ayrı değildir. Seçince, o kaderimiz oluyor, ne işlemişsek, kiminle evlenmişsek o kaderimiz oluyor. Allahü teâlâ, olacak her şeyi bildiği için, bizim ne yapacağımızı da bilir. İşte kader, Allahü teâlânın ezeli ilmiyle, kendi irademizle yapacağımız işleri bilmesi demektir, zorla yaptırması demek değildir.

• Kaderim olmasa evlenirmiydim tövbe.

0|0
    0|0
  • değil seçimimiz

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Evleneceğimiz kişi ve ne zaman öleceğimiz değiştirilemez kader bu kaderden öteye gidilmez

0|1
    0|0
  • ben onun kaderiyim hahah. Kadere inanmam

0|0
    0|0
  • Kader

0|0
    0|0
  • kader değil biz seçtik

0|0
    0|0
Yükleniyor...