Nedir bu bazı kapalıların sorunları?

Herkese saygım var herkesin giyimine ama bazı arkadaşlar kapalı diye kendilerini dinci görüyor ve fetva veriyorya sinir oluyorum ya açıklara sanki dinsiz gözüyle bakan var o** gözüyle bakan var ben başörtüsünün gerekliliğine inanmıyorum he kapalı giyinmek ayrı ama kafasındaki bez parçasının ne değeri var birde kapalılar çoğaldıkça açıklar dikkat çekiyor herkesin kişisil tercihi ben etek ve şort giyinmeyi çok severim erkeklerin dikkatini çekmek için falan değil önce kendime güzel gözükürüm sonra gecbçen bir kapalı arkadaşım diyor kapansana sana yakışır diyo yok dedim yaşlı gösteriyor bir tepki insalllah allah kapanmayı nasip eder abi sinir olmaya başladım kapanmak bence kendini kısıtlamak. ınırlandırmaktır net denize giricen çarşafmı giyiceksin ve haşemat giyenlerçdaha dikkat çekiyor yani rüzgarı yağmuru güneşi tenimde hissetmek isterim kadını toplumdan soyutlaştırmayın tesettür çok gerekliyse erkekler gözlerini nefislerini örtsün halla allla din dinci düşmanı değilim ama insanların beyenlerinide yıkamasınlar ilkokula giden çoçuğun başı kapalı o okararı verecek yaşta değil hep yetişme tarzı kültür sizin fikirleriniz neler başörtüsünü gerekli buluyormusunuz?

1|1
13|15

En İyi Erkek Görüşü

• Şimdiden pervasızca tebliğcilik yapıyor bu karakafalar, daha da güçlenirlerse nefes aldırmayacaklar..
    Devrim kanunları uygulanabilse keşke, daha doğrusu onları uygulayacak bir lider çıksa..

1|1
    0|0
    • Öyle malesef insanların beyinlerine empoze ediyorlar benim ateizt arkadaşlarımda var aşırı dindarda ve iyiliğin kalp güzelliğinin dinle falan alakası yok ateist arkadaşım hepsinden daha saygılı daha marhametli sorgulayıcı ve diyo eğer cennet varsa onlar dinleriyle gitsin ben ahlakımla

• Ben Ateist'im ve çevremdeki Militan Müslüman olan herkesi hayatımdan çıkardım ( Akrabalarım buna dahil ) Bir süre sonra bir mantar&küf gibi beynini kemirmeye başlıyorlar, Tamamı negatif ve saygısız, Tavsiye ederim sana da.. Enerjini kimsenin almasına izin verme :)

En İyi Kız Görüşü

• Bence de başörtüsü gereksiz.
    Erkeğin kontrol edemediği dürtülerinin ceremesinin kadına yüklenemesi kadar akıldışılık olamaz.
    Biz açıklara akıl vermeyi bıraktıkları vakit ben de kapalılara saygı duymaya başlarım. Aksi taktirde duymuyorum.

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Ya takma şunları zaten kuranda bile baş örtüsü yok bunlar yahudi geleneği bildikleri yok. Bende sevmyorum kapalıları koyver gitsin, baktın çok sıktı, yolver gitsin.

1|0
    0|0
    • Aynen de anlatılmıyor işte aydınlanmak istemiyorlar :/ biri diyorduki geçen bütün dinlerde namaz kılmak vardır böyle cahillik görmedim kuranda bile namazla ilgili ayet yok yahu

• dincilerin tamamı öyle aklınız varsa ülkeyi terk edin

1|1
    0|0
    • Cidden ya bu tayyip geldiğinden beri böyle ülkemi seviyorum genede terketmem

• ben düşünen dinciyim ve herkesi bir kefeye koymayın diyorum başkalarının günahınada giriyonuz

• dincinin düşüneni olmaz dostum çünkü dinde mantık yoktur bir yerden sonra seni sınırlar

• Genelleme asla olmamalı bazıları hakkını veriyor

1|0
    0|0
  • https://www.youtube.com/watch?v=JGea7lnwCHY

bak kurtuluş savaşı analarımıza ve onların başındakine; şu zamanda onların inancına dil uzatan şeerrrrefsiz ve kahpeeelere

0|0
    0|0
  • allahın amacı kadını kısıtlamak değilki
    kadına kapan diyerek sınamak

1|0
    0|0
    • Erkeğü nasıl sınıyomuş aynı allah

• yüksek inançlılar allah güç veriyor diyor
      sana göre tesettür ters şort etek güzelse
      onlara görede şort etek terk tesettür güzel

• Peki öyle olsun zaten sorun kapanmaları değil özgürlükten bahsediyoruzda millete fetva verip durmaları aynı şekilde bunu yapan açıklarda vardır tabi ama kapalı bayanlar böyle herkes kapansın istiyo ne bileyim

• Müslüman bir kadının kapanmasını garipseyen onu bir çaput parçası olarak görenleri garipserim bu sizi neden ilgilendirir karşınızdaki inandığı ve emredilen şekilde giyinmesi sizi neden rahatsız eder ki inanmaya bilirsin bu da doğl hakkın

0|0
    0|0
    • Beni rahatsız eden o değil toplum üzerinde baskı kuruyorlar yoksa herkes dilediği gibi yaşasın özellikle herşeyi çok biliyormuş gibi fetva veriyorlar ben deistim herkesin inancı kendine saygım var ama aynı saygıyı ben alamıyorum neden inanmıyorsun diyorlar al ayet böyle böyle ulan ayeti okumayı biz akıl edemedik demi ya kendi kitaplarında bile namaz geçmiyor birçokşeyburları bana kim kanıtlayabilir araplara dönecek diye korkuyorum bizim ülkede örtünmek erkeklerin kadını aşşağılamak baskı kurmak nefsine hakim olmadıklarından uydurdukları bir kavram kadınıda toplumdan soyutluyor ki amaç dikkat çekmemekse kapalıların bu amaca uyduklarını düşünmüyorum

• şimdi dediklerinde haklı olan yanları var nedir inançsız insanlara baskı var ha bu baskı kim tarafından uygulanıyor cahil adamlardan dini duyduklarıyla yaşayanlardan duyduklarıyla bilgi edinmiş olanlardan. Bir Müslüman en başta saygılıdır inanırsın inanmazsın senin bileceğin bir mesele sen şöylemişsen üzerine düşeni yapmışsan dahasına karışamazsın karşı tarafın bileceği işdir o. Ama şimdi arap ülkelerine dönecek diyosun onlar islamı gerçekten yaşayabilseydi komşu ülkeleri hatta Müslüman ülekelr açlıkla burun buruna gelmezdi. Dinimizde de namaz vardır kuranda namazdan bahsedilir ama nasıl kılınacağı kaç rekat olduğu bahsedilmez onu da peygamber efendimizden öğreniyoruz yani kanıt dediğin neyki inan mıyorsun inanlar için bu bir belgedir inanmayan adam nerden bileek ki bu bağı.

• Bizim elimizde değil ki senin gerekli gormemen gerekli olmadığı anlamina da geomez sonucta dinin bir emridir bu bn gereksiz buluyorum demek biraz sıkıntılı bir ifade

0|0
    0|0
    • Şahsi görüşüm dini bir kültür olarak görüyorum ve saygı duyuyoru

• Dini sorguoadim tabiki ama ya dini alıp kurana göre kabul edersin ya da hic kabul etmezsin bir bütün çünkü. Kalkıp bn muslumanim ama dinin şu emri gereks7z bnce dersen olmaz ki

• He katılıyorum öyleyse deistim zaten

• Başörtüne saygın yoksa sana da saygı gösteren olmaz. Açık olman seni o... ya da başka şey yapmaz. Ama inanmıyorum ne demek İslam dinine inanıyorsan saygı duycaksın

0|0
    0|0
    • bak demek istediğim şu ben saygı duyuyorum yani başındaki örtünün bana ne zararı olabilir ama aynı şekilde benimde bir zararım yok yani bu başı kapatmayı ilahi birşey haline getermişler kutsal sayılıyor yoksa banene

• Türbanlı olmak zaten öyle süs diye olmamalı mesela açık giyinenler hakkında kötü düşünmemeleri gerekiyor eğer o örtünün hakkını vermek istiyorsa dini bilmeleri gerek kimse hakkında kötü düşünmeye hakları yok. Kısava öylelerini boşver

• özgür bıraksınlar demi

0|0
    0|0
  • Aslında aslında

0|0
    0|0
  • Silah mühimmat ne varsa bulurum ona😂😂

0|0
    0|0
  • İlkokula giden kızın çıplaklığa şimdiden alışması kendi tercihi mi

0|0
    0|0
    • Ne çıplaklığı hangibirimiz çıplakgeziyoruz ilkokul seviyesinde bir çocukda din bilinci yoktur dogmatik bilgiler beynine empoze edilmiştir bazıları bu dini baskıdan sıyrılıp yolunu buluyor tabi

• Ben dindar değilim ama her inanca saygı gösterilmesi görüşündeyim

• Bende bu görüşteyim ama toplumda bir din baskısı var buna karşıyım bir ateist yahut deist hristyah vs sözünü açıkça söyleyemiyor linç edecekler sanki yok neden ininamıyorsun al sana ayet falan abi bu adam zaten kuranın ayetlerini okfmuş bu nasıl kutsal kitap lan deyip dinden çıkmıştır neyen kafasını yaşıyorlar

• Kapanmak farz ama kimse sana karışamaz kimsenin fetva vermesi de doğru değil çünkü fetva verecek bilgi donanım yetkileri yok

0|0
    0|0
  • Sen tam evlenilecek hatunsun dediğin her şeyin arkasındayım ayrıca bazı kadınlarda dar giyinen erkeklerden tahrik okuyorlar o zaman erkeklerde kapansınlar dimi

1|0
    0|0
    • aynen birde kadın tahrik olunca ayıplıyorlar ne yani kadın insan değilmi birde bazı cinsel konular konuşulmuyor ve bilinçsiz kalıyor gençler bu tabular yıkılmalı birde benim demek istediğim hani kapalı bol giyin bende severim bazen bol giyinirim ama arkadaş sen saçtanda tahrik oluyorsan e yuh sana

• Siz düşünsenize evleniyorsunuz eşiniz daracık giyiniyor her yeri belli olacak şekilde sonra dışarı sizinle ya da siz olmadan çıkıyor ve yoldan geçen adamlar eşinizin mahrem bölgelerine bakıyor oo hatuna bak ne güzel göğüsleri var ya da vs başka şeylere söylüyor ya da karınıza asılıyorlar. Karınızın bu tür şeyleri yaşaması giyiminden kaynaklanıyor işte. Zina günah iken bir de erkekler bizi görünce tahrik olacak diyip dar giyinmesini istiyorsunuz o zaman evlendiğiniz zaman eşiniz de yine başka adamları tahrik etmek için dar giyinir

• @Jennifer25 erkekler nasıl beğenilmek için kas yapıyorsa dar pantolon giyip yapışan t-shirt giyiyorsa kafınlarında "bakımlı" gözükme hakkı vardır
      Karım olursa eğer giyimine karışmam zaten ki bulunduğum ortamlardada "abaza tipler" yok
      Olursada cevabını veririz
      Ben şahsen her dar giyinen kadından tahrik olmam güzel vücutlulara bakıp güzel hatun der geçerim
      Aynı şekilde başka erkeklerinde benim sevgilime (cok dikkatli olmaması şartı ile) bakmasını sorun etmem. Zaten benim yanımda olan kız beni tercih etmiştir başkasını değil

Kızlar Ne Diyor 12

• Herkesin kendi tercihi. Ben acigim saçlarımı cok seviyorum. Kadini gosteren saclaridir zaten ama kapalilarida yadirgamam onlarda bizler gibi insan. Cogalip azalmalari onlarin tercihi. Dedigin gibi kapaliyim namusluyum aciklar namussuz diyenlerede haddini bildiririm. bir cok kapali gordum kendi cevremdede var sosyal medyadada var. Benm yapmadigim hareketleri yapiyolar. Vucutlarini disarda kapatip erkeklerle ayni eve girip heryerini aciyolar ya da parklarda opusuyolar ama hepsi de boyle degil cok efendi kizlar var kapalilardada aciklardada. Insani yargilarken giyim olarak degilde karakter olarak yargilarim. bir kiz sigara icerek yolda yuruyosa kafasindaki beze laf soylemem ya da sokakta oglanlarin kucagina sirtin atlayip oynasiyorsa kapalida olsa acikta olsa illa lafimi soylerm. Bu olay kurt turk olayina dondu bu kadar buyutmeye gerek yok ya. Ben acik mutluyum ve laf soylicek olanin dilini keserim bugune kdr namusumla yasadim ve kimseye agzini actirmam. Kapali kardeslerimizdede var boyleler. Bosver sinirlenme sen etrafndakiler insan degil bisey yaptik saniyolar.

1|0
    0|0
    • Aynen çok doğru elbette her ırktan her dinden iyi ahlaklı insanlar var bir kalıba sokmamak lazım düşüncelerimi paylaştım ve saygı duyulmasınıistedim

• Ben saygi duyuyorum zaten hatta cogu zaman snn gbi dusunuyorum

• Ben kapanalı daha 6 ay olmuştur kapanmadan önce çok açık giyinmesemde şort felan dar pantolonlar taytlar etek elbise yırtık pantolon sıfır kol bunların hepsini giyerdim. Fakat kapanınca insanın üstüne gerçekten bir ağırlık düşüyor daha ağır başlı daha inançlı olmak zorunda oluyorsun tabii düzgün kapalıysan. Ben açıkken çünkü kapanırsam asla yarım yamalak kapanmam demiştim ve şükür olsun ki kendime göre öyleyim pardesü ferace giyiyorum topuzumu olabildiğince küçük yapıyorum pantolon giydiğim zamanlarda da üzerine uzun tunik ler giyiyorum ve dar paça giymiyorum. Dinimizce eğer kapanırsan her zaman dışlığını giymek zorundasın renk tercihinde olamaz siyah olmalı ama ben renk tercihinde siyahı pek kullanmıyorum makyaj olmamalı artık makyaj yapmıyorum. Gel gelelim konuna insanların iç dış bilmeden başkaları hakkında ileri görüşlü olmaları gerçekten çok yanlış. Ama öylr açık giyinenler var ki afedersin arka yanakları gözükecek şekilde şort giyen var insan Kendi mahremini herkese göstermeye utanmazken neden bir iki kişiye de göstermesin ki? Onun o kadar açık giyinmesi yanlış kapalı ya da açık insanların da arkasından o.. Demesi yanlış. Başörtüsü çok gerekli bir şey. Başörtüsü farzdır ve kadın kendi ailesindeki erkekler dışında kimseye mahremini göstermemelidir. Kadının tek bir saç telinin gözükmesi 14.000 yıl cehennem ateşi. Açıklar hakkında öylr konuşuluyor olabilir ama kapalılar hakkındada konuşuluyor. Kapalılar Üniversiteye gidemiyordu önceden. Şimdi de gitseler bile yine de kendilerini değişik hissediyorlar. Türkiye de ya da bir başka ülkede başörtü takmak gerekli ya da zorunlu değil ama dinimizde Allahın emri ile başörtü takmak farzdır ve seni cehennem ateşinden kurtarır.

1|0
    0|0
    • Saygı duyuyorum ama katılmıyorum epeyce bir yazı yazmışsın ve okudum teşekkürler :)

• Kendi tercihiniz

• Tercih meselesi, abartma. O da senin iyiliğin için söylemeye çalışmıştır ama yanlış tavır takınmıştır. Ben de karşıyım başka insanlara bu şekilde baskı yapılmasına ama iyi niyet diye tahmin ediyorum.

1|0
    0|0
    • Yani kendine uygulayıp doğru bumduğu birşeyi tavsiye ediyo elbette ama karşıyım yani mesela bir ateist geliyo hemen salakmış gibi davranıyorlar ayetleri gösteriyolar adam zaten okumuş herşeyi ve mantığına uymamış neyin kafası ya hoşgörü olmalı

• Herkesin kendi istegi oncelikle. Sen islama inaniyorsun peki neden kapanmiyosun?
    Ben baska dine inaniyorum mesela. Bizim dinimizdede yapmak zorunda oldugumuz seyler var. ve inan muslumanlar hristiyanlar kadar dindar degil. Hristiyanlar incilde yazildigi gibi yasiyor? Peki muslumanlar?

0|0
    0|0
    • Hristyanlar kendi dinlerinden bir haberler araplarda ozaman asıl müslümanlar onlara kızıyoruz ama kuranda öyle yazıyor bizde bu kitabı kendimizce yorumluyoruz hocalar falan masumlaştırıyor dini yoksa dinler bölücü ve şiddet içerir

• Bu kültür meselesi değil bu inançla ilgili bir mesele. Müslümanlar kendilerine yol gösterici olarak Kuran i secmislerdir. Kuranda apaçık olarak onlara soyle ziynetlerini sakinsinlar gozlerini haramdan korusunlar diyor. Sen simdi gericilik olarak goruyorsun fakat dini gunun sartlarina gore degerlendoremezsin. Din kurallarinda degisim yapolmaz. Nasil kapanilmasi gerektigi soylenir ve bizde uyariz. Sen diyorsun ya erkekler icin degil kendim icin susleniyorum. Tamamen yalan. Evin icinde suslenmiyorsan bu demek oluyor ki kendini sadece baskalarinin yaninda guzel hissetmek istiyorsun. Tesettur kadini ozgurlestirir. Evden cikmiyorlar vs bunlar cok sacma. Tesettur kadin evin icinde giyinsin diye mi var? Ayrica parkta kopek gezdirmek sizin icin sosyallesmek demek oluyor. Komik :) Nefsinizin sesinize cok kulak vermissiniz. Ayrica sen etrafindaki ortiluler kotu kalpli diye islamin emrine laf soyleyemezsin. Unutma muslumanlar degil islam kusursuzdur. Once islami dogruca arastir kardesim muslumanlar dinden sogutabilir

1|0
    0|0
  • Kapanmak istemiyor olabilirsin ama saygı duymalısın Allahın emri ne haddimize gerekli mi degil mi demek

1|0
    0|0
    • Saygı duyuyorum zaten

• Kapanmak sana da nasip olur inşaAllah demesi kötü bir niyetle degil sana onem verdigi icindir bu senin icin bir dua niteliginde belki kiziyorsun hosuna gitiyor ama lütfen bu dua sana his gelmese sana gore olmasa bile en azindan sagol de konuyu kapa kimseyi kirmaya gerek yok

• Dikkat çekmemek için Allah emretmiş ve ben halimden memnunum..

1|0
    0|0
  • :) Allahın âyetini yalanlamak diye buna denir nur Suresi 31. ayette açık açık kapanmanın farz olduğunu söylüyor herkes bir yana bunu Allah diyor sen ayeti yalanlayamazssın bence düşünce tarzını değiştirmelisin

1|0
    0|0
    • cazibe ve güzelliklerini kocalarından, babalarından, kayınpederlerinden, oğullarından, üvey oğullarından, kardeşlerinden, erkek kardeşlerinin oğulları ya da kız kardeşlerinin oğullarından veya müslüman kadınlardan veya yasal olarak sahip oldukları köle, cariye gibi kimselerden veya erkeklikten kesilmiş yemek isteyip karın doyurmaktan başka birşey düşünemeyen kadınlara meyil ve şehvet ihtiyacı olmayan erkeklerden veya kadınların mahrem yerlerine henüz ilgi duymayan çocuklardan başka kimselere açıp göstermesinle...

• Sonsuz kudret veilim sahibi bir yaratıcının böyle bir kitap gönderebiliceğine inanıyormusun? bir bilim kitabı okusam daha çok şey katar hayatıma yani bu kitaba inanmak bana göre tanrıya hakaret ama dediğim gibi saygı duyuyorum bunu bir kültür olarak görüyorum sevdiğim dinine bağlı arkadaşlarım var

• E o zaman erkeklernolacak onnlarda süsleniyor süsleiyor aşka karılara gidiyolar yani demem oki kapanmakla alakası yok eşine sadık insan kimseye yan gözle bakmaz tecavüzcü imamlarıda görüyoruz

• bence bir tesettür gerekli yani millet iyice azıttı ama bu bana göre baş kapatmak değil

0|0
    0|0
  • Gerekli ya da degil. Sadece "kime neeee?"

0|0
    0|0
  • Zaten tesettür âyeti 'Mümin hanımlara söyle' diyerek başlıyor yani örtünme emri 'Mümin hanımlar' için geçerli sen çok takılma bunlara ye iç gez boşver

0|0
    0|0
  • Çok makyaj yapıyorlar

0|0
    0|0
Yükleniyor...