Eşini çalıştırmayı düşünmeyen erkek var mı ? Evlenince çalışmaya karşıyım ev hanımı olmak isterim diyen bayan var mı?

Eşini çalıştırmayı düşünmeyen erkek var mı? Evlenince çalışmaya karşıyım ev hanımı olmak isterim diyen bayan var mı?

0|0
30|7

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Ev hanımı olsun

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 29

• Babamdan bile para isteyemeyen biriyim ben. Elimi açıp kocam para versin diye bekleyemem. Tek maaş ile geçinmek çok zor, bir çocuk sahibi olup o çocuk kendi ihtiyaçlarını karşılayacak yaşa gelecek süre zarfında çalışmam, ama daha sonrasında o çocuğunda istikbali için çalışmam gerekli zaten. "Kızlar okusun" kampanyaları o kızlar okuyup, evlerinde oturup yemek yapsınlar diye başlatılmadı. Evimizde oturacaksak, okumayalım da ne dersin?
    Bütün görüşleri okudum da çalışmak isteyen kadınlara dinden imandan dem vurmuşsun, burası Müslüman bir ülke değil, sadece çoğunluğun Müslüman olduğu Laik bir ülke, karşına çıkan herkese Müslüman olduğunu düşünerek yaklaşman hiç hoş değil, böyle yaparak dininize zarar veriyorsunuz ayrıca.
    Üstelik gözlemlediğim kadarıyla insanları size cevap verememeleri için görüş paylaşım engelleri getirmişsiniz bu çok acizlik kokuyor.
    Şimdi aynısını ben size yapıyorum, by.

0|1
    0|0
  • kadının çalısmasını genelde bız ekonomık durum ıyıyse gereklı gormeyız. ancak durum bu degıl. olay para degıl. sımdıı bır erkek butun gun ıste calısıyor ınsanlarla ugrasıyor yoruluyor. kadın evde yalnız kocasının gelmesını bklıyor 2 laf edelım dıye. ee adam yorgun konusmaya halı yok haklı. ee kadında haklı. bu basıt bır oenek sadece. erkekte kadında kendı ayakları ustunde durmalıdır. kendını bıray gıbı hıssetmelıdır. sosyal hayat edınmelıdır. bu sayede ılıskılerıde daha huzurlu olacaktır.

3|0
    0|0
    • Ondan mı batıda boşanmalar daha çok.

• evet. çünkü doğuda kı kadınlarda bır kabullenmıslıkben adamın kölesıyım kafası var. sıkıyosa bosansında kafasına namustan yesın kursunu. ne demek bu sızın dedıgınız ne yanı çalışan kadın boşanır mı? ne saçma. bende batıdayım annem 50 yasında bıldım bıleli çalısır 30 senedır de evlıler

• evet diyor bide pek ilişkiler iyi olmuyormuş :D

• Cümleye "Eşini çalıştırmayı düşünmeyen..." diye başlayarak bile zihniyetini göstermişsin. Kadın tek başına bir bireydir ve fikirlerine saygı duyulmalıdır. İsterse çalışır isterse çalışmaz size mi kalmış bunun kararını vermek?

1|0
    0|0
  • Çalışmam diyen kadın ömür boyu kocasinin parasiyle gecinecek adam sinirli bir anında para benim sanane diyecek o ise oturacak yerine. Ne aptalca

1|0
    0|0
    • Öyle diyen bir erkekle ne işin var senin bu sebepten iyi seçilmeli eş.

• Bu sen ne ilgilendirir sen peygamber misin ne haddine?

• İnançsız birisin dinimizi kirletme cahil şey.

• Wholm bana mesaj atarmisin burda yorum yapmak istedim ama uzun diye paylasim olmadi bwn seninke hemfikirim yalniz degilsin :(

0|1
    0|0
  • eğer olur da evlenirsem tavşan gibi yavrulayıp çocuk yetiştirmek istiyorum:D bu şartlarda da çalışmam olanaksız. gerçi evlenmek bana çok uzak

0|0
    0|0
  • erkek ark senın gıbı dusunuyo uzman o bnde anaokulu ogrt neymıs efenım calısmıyckmısm evlenınce nıe bn bosuna mı okudum calıssam nolck sankı yıkmaya calsıyrm bu dusuncesını

0|0
    0|0
  • Calisirim

0|0
    0|0
  • benim sevgilim şimdi bile istemiyor ama ben çalışmak zorundayım bir şekilde idare ediyorum. evlenince böyle bir şey söz konusu bile olamaz yiyeceğimiz yoksa bile oturur soğan ekmek yeriz birlikte yeriz ama sen çalışamazsın diyor. bende şimdilik taviz vermiyorum ama haklıda bence. çalışma ortamı pis insanlar milletin karısının kızının peşinde sürekli. bence bir bayana en çok yakışan şey evine eşine bağlı olmak diye düşünüyorum..

0|0
    0|0
    • Aynen öyle olmalı süper sevgilinin sözünü hep dinle mutluluklar.

• Sırf bu yüzden boşanabilirim bile bir insan neden maddi olarak ona bağımlı olsun ister

0|0
    0|0
    • Bu düşünceyle zaten sadece modern bir erkek bulursunuz dininde bir erkek değil.

• Ben ülkem için bir şey yapmak isterken sen kadın çalışamaz diye buna karşı çıkıp engel olursan bu ülke gelişemez tabi modern kölelikten kastın ne bilmiyorum ama şunu söyleyim her türlü köle olacaksam moderninden olmayı tercih ederim

• Ahah ben isterdim ev hanımı olmak ama evlilik programlarına takılıyorum diye çalışmama zorluyor :))

0|0
    0|0
  • ben onun eline bakmak istemiyorum neden o güçlü olsunki çalışırım ben.

1|0
    0|0
    • hmm her kız neden bu düşünce de offf allah azıcık iman versin sizin gibilere.

• erkeğin hanımı üstündeki hakları ne ya! kadın erkeğin cariyesi gibidir ne demek ! daha ilk iki cümlesini dinledim çıldırdım. kadın kölemi. kim yapmış lan bu videoyu allahın belaları geri kafalı sürüsü.

• Dini bilginler kurandan hadislerden yola çıkılmış sakin olun dinden çıkmayın bilmediğiniz bir konu hakkında öyle zararlı cümleler kurmayın.

• Asla!!!

0|0
    0|0
  • Ben çalisirim abi bosuna mi okuyoruz

0|0
    0|0
  • Ben bebeğim olursa çalışmaya ara veririm kendi çocuğumu kendim büyütmek istiyorum Evlenmeden önce bu konuyu konuşurum yok illa çalışacaksın diyorsa evlenmem başkasını bulsun

0|0
    0|0
  • Çalışmam çalışmaya karşıyım

0|0
    0|0
  • Çalışmak isterim o kadar sene boşuna okumuyoruz

0|0
    0|0
  • Çalışırım

0|0
    0|0
  • Ben evde oturmazdım
    Gider çalışırdım
    Hep kocaman para beklemezdim hadi bir bosanirsaniz ne olcak ben calisirdim

0|0
    0|0
  • ister çalışırım ister çalışmam bunun kararını bir erkek veremez

0|0
    0|0
  • Yok.

0|0
    0|0
  • Tabi ki çalışacağım.

0|0
    0|0
  • bpsuna mi uni okuduk

0|0
    0|0
  • Cok şükür erkek arkadaşım evlendiğimizde çalışmamı istemiyor. Bende zaten evlendikten sonra evime ve eşime sahip çıkmak istiyorum, ama yine de elimde her ihtimale karşı diplomamın olması güzel. Bu arada bir bayanın yorumuna video bırakmışsın, sonuna kadar izledim, harika bir paylaşım hemen anneme ve anlamlara işlettireceğim, teşekkürler :)

0|0
    0|0
    • teşekkürler :)

• Ben ne yaziyorum telefon ceviriyor ya tobe, ve ablamlara izlettirecegim yazmistim pardon...

• Anladım ya sorun değil. d

• Ya yorumları okudumda ne gereksiz bir adamsın sen! Islamiyetle çalışmanin ne alakası var? Islamiyet 1 ay önce babalar kızlarına hallenebilir dedi resmen! Kim işine ne geliyosa onu caiz görüyor! Bırak youtube deki videoları da ac Kuran oku en doğrusu orda! Bana ordan sure söyle kadın çalışamaz diye bende evimde oturup kocamı bekleyim. Bırakın artık kadınları ikinci plana atmayı. Helal olsun batıdaki kadınlara ki sizin gibi yobaz düşünenleri boşuyo! Senin görüşünede saygım var o ayrı! Ama bakıyorum ki bir kaç kişiyi imanla suçlamıssın. Kimsenin ne kadar imanlı olduğunu bilemezsin! O yobaz kafana yaz bunu!

0|0
    0|0
    • Korkak insanlardan laf dinlemek huyum değil bayan gizli.

• Aksini düsünenlere laf ettiğin için (diger arkadaşlara yorumlarinda okudum) yazdım. Kafan yobaz kafası olduğu için doğrular boşa gelmis. Bak atalarımiz ne demiş! Alim İle Eyle Ülfet Alırsın Mertebe Cahil İle Etme Sohbet Dönersin Merkebe ! Anlamını bilmezsen söyle acıklamasını yapayım 😉

• Görüşlerinizi okumuyorum ki by. d

• Duruma gore degısır evlendıgım kısının maddı durumuna gore:D

0|0
    0|0
  • Eşim beni üni 2. Sınıftan aldı evlendi şimdi hem sigortamı yapıyor hem maaş veriyor uzaktan eğitimle okulumu bitirmeye çalışıyorum yeterki evinin hanımı ol ne dilersen yaparım diyor bende seviyorum ev hanımlığını insan kendini yetiştirmek istesin yeterki herşekilde oluyor en güzeli ev ev ev

0|1
    0|0
  • Bence kadınlar çalışmamalı

0|1
    0|0
  • Hepimiz koca parası yemek icin kültürlü bir ev hanimi olmak icin okuyoruz bir evleniyim altın günu felan filan takilicam

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Şincik şöyle:
    Bir bayanın erkekler arasında çalışmasına veya erkeklerin de yapabileceği bir işte çalışmasına karşıyım. Bayanlara uygun olan işler vardır. Küçük bir misal vermek gerekirse bayan kuaförlüğü... Şimdi bayan kuaförü olan sevdiğime ya da eşime çalışma demem. Ama yukarıda uygun görmediğimi söylediğim bir işe sahip bayana çalışma denir mi? Denir ama kabul edilme ihtimali var mıdır? Çok düşük. Ederse kabulümdür. Etmezse güzelce yollarımız ayrılır. Genellikle kabul etmeyeceğini düşündüğün kişiye başta talip olmazsın. Herkes huzurlu, mutlu bir yuva kurmak için evleniyor. Bu konulardan problem çıkmasına fırsat verilmemeli. Çalışmayan bayan da, bahsettiğim şartlara sahip olup çalışan bayan da başımın tacıdır. Kazandığı onundur. Elimi sürmem. Evine bir kuruş harcamasa, neden harcamadın demem.

0|0
    0|0
  • Bence calismali konu sadece para degil 4 duvar arasinda kafasi herife sarar

0|0
    0|0
  • Ben de aksine calışmasını isterim mesela ben kazanacagim o da evde oturucak yok oyle yagma calismayan kizlar kocayi zor bulur benden soylemesi

0|0
    0|0
  • kendi isteğine bağlı tamamen :))

0|0
    0|0
  • Duruma bağlı

0|0
    0|0
  • Ben bile çalışmayacakken eşimi niye çalıştırayım :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...