Kapat

Aleviler nasıldır sizce? aleviler milliyetçiler hakkında ne dusunuyorsunuz?

kesinlikle ayrım yapmıyorum sadece meraktan soruyorum, aleviler nasıldır? ve alevilerin milliyetçi olabilir mi türklük davasında olabilir mi sizce bunu samimi buluyor musunuz?

1|0
5|8

En İyi Erkek Görüşü

• Turkiuede bölücülük konusunda siyaset konusunda en doğru iş yapan kesimlerden biridir aleviler aleviym ama mezhep ayrımı bana gore değil turk vatandasiyim turkum bu ülke içindeki herkes de öyle kimse özerklik aramasin şöyle bisey var aleviler bu ülkede sol yolunda ülke bütünlüğünü korumak yolunda sandıkta en sadık kalanlardır hiçbir alevi kesimde göremezsiniz istisnalar harici CHP dışında bir partye oy verildiğinin mustafa kemal ilkelerinin asildiginin asimile olmuş bölgeleri demiyorum ornegin hatay mersin tunceli alevi kesimlerden çıkan sonuçlar her zaman sol ve türkçülük yolundadır

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Severim kendilerini

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 7

• Aleviler sünnilere nazaran daha mantıklı iyi insanlardır. O yüzden ırkçı ahmaklarla işleri olmaz. Asimile olmadıysa

2|0
    0|0
  • Iyi insanlar delikanlılardır

1|0
    0|0
  • İyi insanlar

0|0
    0|0
  • Bilmem

0|0
    0|0
  • Milliyetçiyim Atatürkçüyüm Aleviyim Türk'üm

0|0
    0|0
  • insanları alevi sunni sucu bucu diye ayırma sakın bunlar yanlış şeyler

0|0
    0|0
  • millet uzayda yaşıcak siz hala alevi falan derdindesiniz

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Milliyetçi aleviler de vardır alevi demeye bin şahit ister. Bizler herkese insan gözüyle bakarız karşıdaki kim olursa olsun bir lokma ekmeği böler veririz ayrımcılık yapmayız.
    Erkek sunni kızla evlense o kıza kimse sunni diye kötü muamele yapmaz mesela. Kızın ibadetlerine dinine saygı duyarız

0|0
    0|0
  • sünnileri dejenere olup araplaşmış, milli benliklerini kaybetmiş bir topluluk olarak görmüyorlar mı? orta asya'nın coğrafi konumunun da etkisiyle, irani ve hint kökenli dinlerden etkilenmiş şaman türklerin inançlarını islami bir çehreye büründürerek devam ettiriyorlar asırlardır. asıl milliyetçi onlar olmalı yani.

0|0
    0|0
  • Alevi, Müslüman, Ateist diye ayırmayı uygun bulmuyorum. Dinine göre insanları tanımlayamazsınız.

0|0
    0|0
  • Iyı ınsanlar genelde samımı buluyorum vatan haınıde degıller..

0|0
    0|0
Yükleniyor...