İnsanlıktan çıkan " Canavarlar " için İdam cezası geri gelmeli mi?

Sabah sabah okuduğum bir haber moralimi bozdu. Aslında idam cezasını onaylayan biri değilim ama bu olayda görüldüğü gibi bazı insanların yaşaması da çok doğru ve haklı bir durum değil.
Adam boşanmak isteyen eşini ve onun yakınları olan 4 kişiyi gözünü kırpmadan öldürebiliyor ise bunu idam etmek haktır diye düşünüyorum. Siz ne dersiniz?
http://www.internethaber.com/gaziantepte-cinnet-getiren-koca-katliam-yapti-1563123h.htm

• Özel durumlar için İdam cezası olmalı
    89% (71)85% (46)87% (117)Oy Ver
  • Hiç bir koşulda İdam cezası olmamalı
    11% (9)15% (8)13% (17)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
6|7

En İyi Kız Görüşü

• idam cezası caydırıcıdır bazı durumlarda gerekır.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Devlet düşmanları yani pkk destekcileri üyeleri idam edilmeli. 2. tecavüz edenler edilmeli ama şu şekilde kızın ailesine sorulmalı onlarda hak görürse idam edilmeliler sadece tecavüz edenlere bu yapılmalı ama tecavüz edip üstüne öldürenleri sorgusuz soalsiz idam edilmeli

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Idam cezasi gelmeli ama turkiyede su durumda cok masum kisileride idam ederler

0|3
    0|0
    • İdam gelecek ise özel koşullarla olması gerektiğini belirtmiştim ben. Şöyle ki ;
      Bu haberde konu olan kişi gibi, ya da Özgecan'ı katleden kişiler gibi, ve ya bir çocuğa tecavüz edip onu öldüren bir canavar ruhlu kişi için diye özel şartlarla gelmeli..

• Evet anladim da turkiyede bu sartlarda cok yerinde uygulanmaz

• Bazı konular da idam bile yetersiz acı çekerek öldürmeli hatta ölümü o istemeli

0|1
    0|0
  • İdam gelmemeli ama ağır işkenceler yapılmalı cunku ölüm onları kolay yoldan kurtarmak olacak

2|1
    0|0
  • Tecavüz gbi suçlarda olabilmeli diye düşünüyorum

0|1
    0|0
  • Evet katılıyorum

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Ya aslında idam bence de gerekli bişey fakat herhangi bir davada adam haksız yere asılırsa geri dönüşü olmuyor, fakat hapis cezası olunca mesela 2 yıl sonra hak yerini buluyor ve adam serbest kalıp tazminat davası açarak zararını da karşılayabiliyor. Bu yüzden idam yok fakat idam cezası olmalıyı işaretledim.

0|1
    0|0
  • mahkemelerde "sanık" yerine, "devletlerin ve dinlerin birlikte suça sürüklediği masum vatandaş"sıfatı kullanılması ve idam yerine de genel af hatta kimseye de 2 saatten fazla hapis cezası verilmemesi daha adaletli olur. azmettirenler cezalandırılamıyorsa kimseye de ceza vermeye gerek yok. zira 1-yeniden azmettirecek 2-bu sefer başkası aynı suçu işleyecek 3-hapishanelerde yer kalamayacak 4-yeni hapishaneler yapılacak tam bir kısır döngü.

0|1
    0|0
  • Her pislik olan bu ülkeye sorgusuz idam cezası gelmesi. şarttır

0|1
    0|0
  • Kesinlikle olması lazım- eger suçu sabit ise

0|1
    0|0
  • kesınlıkle gelmelı

0|1
    0|0
  • Önce canavarları asarlar. sonrada şapka giymediği için dindarları.

0|1
    0|0
    • Sıradan bir idam cezasına bende karşıyım. Gelecekse özel koşullar gereği gelmeli..

• @hülagü47 Yaşınız gerçek mi bilemiyorum sevgili ağabeyim , üslubunuz çok çirkin olsa dahi genede ağabeyi diye hitap etmek yaraşır bana. Cübbeli Ahmet hoca o konuşmasında vurgulamak istediği şey cımbızlandığı için bilim düşmanı gibi görünmesi çok normal. Konuşmanın tamamını dinlerseniz. Dünyada bu parayla yapılabilecekleri vurgulamıştır. Neticede kendisi de bir insandır. Hata yapmaz hatalı konuşmaz diye bir kaide yoktur. Anlattıklarım ve daha fazlası bu ülkede yaşanmıştır. Geri kalan sözlerinize "Gönül denizdir , dil kıyı ; gönülde ne varsa dile o vurur." demekten başka bir söyleyecek sözüm yok.

• cübbeli bilim düşmanı değil doğduğunda o da her çocuk gibi bilimadamıydı. ancak sonradan yerel din onu hadım etti bilime ilgisi kalmadı. bilim seks gibi bir tutkudur. bilimadamı, homo da olur, yarıhomo da erkek de lezo da kadın da farketmiyor. onlar dağuştan gelen özellikler. ancak cübbeli olayı anlamıyor labrotuvarda araştırma yapanlar karı mıncıklamak kadar deney ve gözlem yapmaktan zevk aldıklarından her dün yeni teknoloji geliştiriyorlar. kendisinde bu duygu yok.

Yükleniyor...