Batı medeniyetleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sizce batılı toplumlar mevcut gelişmişliklerini çalışkanlıkları, insan haklarına saygıları, adil düzeni sağlamış olmalarına mı, yoksa kendilerinden daha medeni toplumları baskı altına almak, diğer toplumların mallarını çalmak ve ya gasp etmek ve bu çaldıkları zenginlikler ile ar-ge çalışmaları yapmak, barbarlıklarını tarih sayfalarında gizleyerek kendilerine temiz bir sicil yaparak, istatistiklerle oynayarak dünya toplumlarını aldatmaya mı borçlu? Benim yorumlarıma bağlı kalmaksızın, sizde fikirlerinizi yazabilrsiniz...

0|1
10|9

En İyi Kız Görüşü

• Soru için teşekkürler, batı medeniyetlerini tebrik ediyorum, gerçekten tebrik ediyorum, taviz vermeden disiplinli bir çalışmayla kendilerini toparladıkları sürekli oradan oraya göç ederek kimsenin başını ağrıtmadıkları için.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Batîlî devletlerin en iyi yaptığı şey, soykırım yapmak, işgal etmek, çalmak, bebekleri bile düsünmeden katletmek, hayvan sever gibi gòrünüp deney adî altında her türlú eziyeti yapmak daha cok şıklar sayabilirim...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Batı medeniyetleri kişilik bölünmesi yaşıyor bence insan hakları var deyip kendileri ihlal ediyolar, silah kullanmak barbarlık ama ticareti serbest, gençlere yılmayın hayal ederseniz herşeyi başarırsınız sizde bir Justin biiber olabilirsiniz bakın o en fakirdi şimdi nerelerde mesajı verip hayalperest idiotlar meydana getiriyorlar (hayale karşı değilim doğruya kurulursalar tabi) bilmem kaç milyon genç hayallere dalarak gerçek hayatın zaman kavramından soyutluyolar kendilerini bu liste konular o kadar uzar ki!!! Doğu medeniyetleride mükemmel değil ama ne olursa olsun onlardan iyiyiz (iyiydik ya da). Ne yaralıymışım bu konuda yav :(

0|1
    0|0
  • tabiki baskı altına alarak. yoruma kapalıdır bu soru bence gercekler ortadayken.. ayrica insan haklarının ne kadar fasafiso oldugunu gazzede, turkmen daglarinda daha bircok yerde gorduk. muhim degil.. bu dunya elbet sonsuz degil.. bizimde hakkimizi alacagimiz gun gelicek..

0|1
    0|0
  • Çünkü onlar bilimi ön planda tutuyor ve buna ciddi yatırımlar yapıyorlar

0|0
    0|0
  • Bizden medeni oldukları kesin

0|0
    0|0
  • Öncelikle çalışmalarına borçlu. Sonrada bu kadar güçlü olmalarını sömürmelerine borçlu. Adaletsizlik dizboyu. Uyuz oluyorum.

0|0
    0|0
  • Tamamen senin yorumuna katiliyorum ustelik dogu medeniyetlerini de karaliyorlar. birazcik düşünen, arastirmaci bir beyin bunun farkina varabilir.

0|0
    0|0
  • osmanlı tarihini okuyan gürcü ben diyorum ki birazda kıymetini bilseniz atalarınızın

0|0
    0|0
  • Gelişmiş olduklarını

0|0
    0|0
  • Çok özenmeyin batıya

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Her medeniyetin altında barbarlık yatar. Batı barbar, doğuyu sömürüyor edebiyatı çok sığ.

Bir kere, o sömürülenler sömürüldükleri için o halde değiller, o halde oldukları için sömürülüyorlar.

Batı dediğin zaten kendi bünyesinde ortaya çıkmış Hellenistik fikirleri yeniden keşfedip üzerine koyarak seviye atladı, ortadoğu ve Afrika başta olmak üzere, kalanlar bununla yarışamadı adamlar dominasyon kurdular.

Bir sürü katliam falan var, doğru, ama bu tarih boyu hep böyle olmuştur, adamlar daha güçlü hale geldi ve güçlerini daha da güçlenmek için kullandılar.

Bugün Batı için bu tarz yorumlar yapan biri mesela İslam'ın kılıç zoruyla yayıldığını da düşünmek zorunda, ya da türklerin bildiğin asya barbarı olduğunu ve zorla Bizans topraklarına saldırıp adamların kültürünün üzerine konarak Osmanlı İmparatorluğu'nu kurduğunu düşünmek zorunda, aksi halde samimiyetsiz ve art niyetli olur çünkü.

0|0
    0|0
  • Sömürgelerle bu duruma gelmişlerdir. Başta yedikleri haklar sömürdükleri insanlar varken. Hoşgörülü millet bunlar diyemezsin.

0|0
    0|0
  • Batı planlıyor , Doğu yaşıyor

0|0
    0|0
  • Batı toplumu bilin bulandırmak ts usta bence

0|0
    0|0
  • Her nederseniz diyin. Bilmem ama bizden 100 yıl ilerdeler.

0|0
    0|0
    • Kuzey Avrupalılar 100 yıldan daha ilerideler aslında. bir de biz ilerleyeceğimize geriye gidiyoruz.

• batı da bir medeniyet olmadığını
    ne yazık ki artık bizde de yok

0|0
    0|0
  • zamanında yaptıkları sömürüler sayesinde şimdiki rahatlıklarını yasıyorlar

0|0
    0|0
  • Batının batık yüzü

0|0
    0|0
Yükleniyor...