Sadece kadınların bineceği otobüsler nasıl olurdu?

Ben muhafazakar ve dindar biri olarak böyle otobüsleri tercih ederdim. Eminim otobüslerde yaşanan tacizlerin haddi hesabı olmadığını duymuşsunuzdur

Sadece isteyen kadınlar bu özel otobüslere biner. Diğerleri de erkeklerle aynı otobüste olmak sorun değil diyerek normal otobüse biner. Yani zorlama durumu olmaz

Bu otobüs fikrini daha önce belli başlı partiler desteklemişti

2|2
52|60

En İyi Erkek Görüşü

• Çok haklısınız bence de olması lazım böyle birşeyin.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Harika olur. Bunu desteklemek için ille de dindar ya da Müslüman olmaya da gerek yok doğrusu.

5|0
    0|0
    • Elbette tacizlerden şikayetli olan herkes desteklemeli

• İnmek olacaktı.
      Teşekkürler bu arada.

• Önemli değil

Erkekler Ne Diyor 59

• Ne kadar komiksiniz insanları fişlemenin çeşitli yolları var tabi ki ve sizi tebrik ediyorum muhafazakar ve dindar birey! Otobüs almak pahalı bir seçenek onun yerine sizleri birer otobüs biletiyle irana yollasak milletce daha bir huzurlu olacağımıza inanıyorum. Bu işlerin çözümü basittir insanları boşu boşuna yönlendirme çabalarına girmeyin! Alırsınız şehirlerin yapılanma planına göre otobüslerinizi arttırırsınız sefer sayınızı ayakta yolculuğu yasaklarsınız olur biter. Bu zihniyet sadece tecavüzleri haklı çıkartır çok tehlikelisiniz ama hala sindiremedikleriniz var bu ülkede.

6|2
    0|0
    • Kadınla erkeği ayrıştırdıkça sorunun çözüleceğini düşünmeleri ayrı bir komedi. Tam da istedikleri gibi bir parti yönetimdeyken ve insanlar günden güne ayrışıyorken neden her şey kötüye gidiyor acaba hiç düşünmezler mi?

• Tam da yazmam gerekeni yazmissiniz gerek kalmadi bana

• Takiye bu yüzden sorunlu. İnsanları ayırmak, sürekli damga vurur gibi bölmeye kategorize etmeye çalışmak sorun çözmez sorun yaratır.

Böyle otobüslere olur vermek toplumun tacizi meşru gördüğünün ve kanıksadığının kanıdır ancak. Tacizin önüne ancak erkeklere insan olmayı öğreterek geçersiniz, yoksa bu ancak o otobüslere binmeyen kadınların tacize rey verdiği izlenimini verir bu sapıklara.

Azıcık derin düşünün toplum hakkında çıkarım yaparken.

Belli başlı partilerden destek görmemiş saçmalık yok zaten bizde.

3|0
    0|0
  • Kesinlikle olmamali. Kadin ve erkegin uzaklastirildigi toplumlarda sapiklik, tecavuz olaylari artiyor

5|3
    0|0
  • Yasaklar insana daha çok tatlı gelir. Yani ne kadar yasaklarsan yasakla insanlar ısrarla onun üstüne gidecektir. Zihniyet değişmediği sürece böyle gider..

0|0
    0|0
  • İyi olur tabi

1|0
    0|0
  • Bir kadın olarak bu toplumun bir parçası olduğunu unutmamalısın bence bu tür şeyler seni yıldırmamalı ayrıca normal otobüslere binen kadınlar direk fahişe damgası yer sanki o kadın oraya taciz edilmek için biniyomuş olarak yorumlayan moronlar olacaktır

0|1
    0|0
  • İşte bu zihniyetten ötürü heryer mal dolu arkadaş.
    Evet, kadınlara özel otobüs olsun. Normal otobüse binen kadınlara da "orspu" gözüyle baksın bu ziniyetin erkek versiyonu. Kadın otobüsüne binmeyenlerin fıtratında var deyip, elinden geleni ardına koymasınlar. Şeytana uydum desinler.
    Beyin dağıtılırken tuvaletteydiniz sanırım.

0|1
    0|0
  • Kadın ile erkeği ayırarak bu duruma çözüm getiremezsiniz. O zaman bütün sosyal hayatta böyle düzenleme getirilmeli. Ben olumsuz bakıyorum bu duruma.

0|0
    0|0
  • japonyada halihazırda var orada medeniyettir. Türkiyede irtica iranlaşma araplaşma olarak algılanacaktır bu istek. Ayıkla pirincin taşını. :)

0|0
    0|0
  • Taciz eden p. ç her yerde eder. Son yolcu olursun Özgecanımız gibi. Gece evine yürürken yolda gelir bulur seni Allah korusun

2|1
    0|0
  • iyi olurdu tacizcilerden kurtulmuş olursunuz

0|0
    0|0
  • sonrada eşitlikten bahsederler. Negüzel dünya

0|0
    0|0
  • Sonrada normal otobüslere binen kadınlara ''aranıyor'' muamelesi yapsınlar. Üstüne cila olsun. Polis bile binmeseydin der artık.

1|0
    0|0
  • Gereksiz

0|0
    0|0
  • Helal olan herşey güzeldir umarım tüm bunlar gerçekleşir lakin kıyamet yaklaşıyor ve kıyamet alametleri de tek tek yaşanacak dolayısıyla biz elimizden geleni yapacaz başkaları içinde dua edecez gerisi İlahi takdiri

0|0
    0|0
  • abazalar okul çıkışı durağın önünde beklerdi

1|0
    0|0
  • Bence bu ayrım söz konusu olduğu andan itibaren sapkınlık ve sapıklık daha üst seviyeye çıkacaktır , dolayısıyla ben olmaması gerektiğini düşünüyorum

0|0
    0|0
  • olur ya neden olmasın , güzel de olur ama bu sefer kadınalr bıle bıle o otobüslere bınmeyıp normal otobüslere bınerlerse işte o zaman hengameye bakın

0|0
    0|0
  • ben otobüs kullanmıyorum ama baktığım zaman ne zaman görsem otobüsler bayan dolu
    ki otobüste bir bayan tarafından taciz edilmiş biri olarak söylüyorum gayet güzel olur

0|0
    0|0
  • eğitim şart... güya biz müslüman ülkeyiz avrupa vs. gayrimüslim onlarda böyle bir sorun yok neden bizde var... ne olurdu biliyormusun lezolar dolardı bu seferde o otobüslere... sınavdayız bayğyan unutma... yaradan öyle istese pipisiz ve şeysiz yaratırdı sen le beni... dedim ya eğitim şart...

0|0
    0|0
  • İşte sizin gibiler yüzünden ülke bu halde. İnsanlar biraz daha medeniyetleşse bunların hiç biri olmayacak aslında.

0|0
    0|0
  • Süper olurdu. Kıllı yüzlerini görmeddik

0|0
    0|0
  • öyle bir otobüs olsa da diğeri geç geldiği için kadın erkek yine insanlar ilk gelen otobüse binerdi burası Türkiye :)
    İstanbul'da bir gün metrobüse bin Zincirlikuyu'dan o zaman anlarsın dediğimi

0|0
    0|0
  • Japonya'da 6 tane sadece kız öğrencilerin alındığı üniversite var. Öğretim görevlileri de dahil gel kadın. Orada kıyamet kopmuyor ama burada küçücük bir ayrıştırma yapalım denildi mi ortalık ayağa kalkıyor. Zihniyet bozuk vesselâm...

0|0
    0|0
  • aslında iyi olur bende desteklerim bu tür otobüsleri

0|0
    0|0
  • Ben destekliyorum.

0|0
    0|0
  • Otobus kullanmadigim halde bunu desteklerim hatta otobus minibus metro toplu tasima ne varsa kadinlar ayri gitsin... Toplu tasima araclarinda gezmeden gelen ya da giden sayisi zaten %70i olusturuyor.

Bizde rahat ederiz bu sayede..

0|0
    0|0
  • OTobus pembe de olsa trafik de hep erkekler olacak. Hani piranalarla dolu nehirde bir avuc somon oldugunu dusun

0|0
    0|0
  • tacize gerek yok kişisel alanın ihlali bile rahatsız edebiliyor insanı bence çok mantıklı birşey... hatta metrolarında belli vagonları sadace bayanlara ait olmalı..

0|0
    0|0
  • Bayanların otobüsü pempe olsun abla.

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    29

Kızlar Ne Diyor 51

• Normal otobüslere binen kadınlara; aranıyordu, tecavüzü hak etti, zaten ısırpıydı diyecekler bunu neden hesaba katmaz kimse?
    Ben toplumdan ayrışmak istemiyorum.
    Sorunlu olan bizmişiz gibi neden bize ayrı bölmeler açılıyor? Kadınlara ayrı vezneler vs şimdide karma eğitimin kalkması konuşuluyor. Bu çok saçma. Sapıklar toplumdan ayrıştırılsın ben değil. Tecavüzcüyü tahrik indirimden salmasın baştakiler.
    Kızına bacağını kapat demeyi değil, oğluna pipini gösterme demeyi öğrenmeli insanlar.

6|2
    0|0
  • Zihniyetinize hayran kaldım, pek bir eşitçi, özgür düşünceniz var taciz edilmemek için ayrı otobüs neden çünkü kendinizi korumaktan acizsiniz. Düşünce yapınızı değiştirmek, geliştirmek, özgüvenli olup herşeye karşı kendinizi korumak yerine bir şeylerin arkasına sığınmak komik ve acınası. En başından beri bu ayrımcı projeyi saçma buluyorum.

0|1
    0|0
  • bunun yerine toplu taşıma araçlarında düzen sağlanıp kimse ayakta alınmassa medeni bir toplumda olduğu gibi sorun çözülür :)

2|2
    0|0
  • ruh hastasısınız. sizin gibi düşünen insanlar oldukça bu ülkede daha çoook tecavüz olur. avrupa ve amerikadaki kadınlar bu kadar açık saçık. oralarda tecavüz olmuyor. türkiye muhafazakar bir ülke hani bir yerde ve Müslüman bir ülke tecavüz olaylarında 1. sırada geliyoruz. sen bunları düşünecegine git biraz kitap oku kendini geliştir bunları ögren.

1|0
    0|0
  • Ne kadar saçma bir düşünce. Babamla otobüse bineceğim ben başka otobüse o başka otobüse mi binsin? İnsan eşiyle babasıyla çocuğuyla aynı otobüse binemesin mi? Oldu olacak her şeyi ayıralım erkekler başka bir gezene kadınlar başka bir gezene gitsin...
    Bir şeyleri engellemek istiyorsanız sonuçlarını düşünemediğiniz kolay yolları değil, sonucu belli olan zor yolu eğitimi seçin.

0|0
    0|0
  • Çok istiyorsanız olsun ama tacizin önünü kesmek kadınla erkeği ayirmaktan değil erkeği egitmekten geçiyor

0|1
    0|0
    • Erkekleri eğitmek imkansız ama bize özel otobüsün olması zor değil

• Olsun o zaman dilekçe yazin da

• Bunun yerine erkeklere terbiye kursu da açılabilir. Hepimiz rahat ederiz inşallah en kısa zamanda; ne şekilde olursa olabilir...

0|0
    0|0
  • Farketmez benim için. Olursa güzel olur 😂

0|0
    0|0
  • Olur neden olmasın. Herkes rahat yaşasın.

0|0
    0|0
  • Toplu taşıma araçlarında sadece Türkiyedeyken tacize uğrardım. Kimisi kulağıma nefes verir, biri ha dayadı ha dayayacak diye düşünmekten aklım çıkmıştı o an korkudan. Bende süper fikir ama :)

0|0
    0|0
  • kötü olur bence. kadınların bindiği otobuse binmeyen veya binemeyen kadınlara ARANIYOR gözüyle falan bakar bu millet. sakıncalı

0|1
    0|0
  • Kadınlarda taciz ediyor etraf lez dolu

0|0
    0|0
  • Bencede iyi olur

0|0
    0|0
  • Ya onunyerine otobüs seferleri cogaltilmali ayKta yolcu alinmamali

0|0
    0|0
  • pembeli pembeli :D

0|0
    0|0
  • Çok güzrl olurdu gerçekten

0|0
    0|0
  • Olsun, desteklerim. Bazı penis beyinliler özgürlük nedir öğrenene kadar olsun.

0|0
    0|0
  • Kadınlari ayrı otobüslere bindirmeyi düşünmek yerine aynı otobüslerde insan gibi seyahat edebilmeyi öğrenmeliyiz bu senin önerin şeriata yakın bir düşünce ben begenmedim Türkiye'ye yakışmaz böyle saçma şey en son çare Hindistan Pakistan değil Türkiye burası bu kadar çaresizmiyiz

1|0
    0|0
    • Peki sence şeriat kötü bir şey midir? Şeriatın kelime manasını biliyormusun

• Şeriatla yönetilen ülkelerin durumunu biliyorum öyle biyerde yaşamak istemiyorum eğer kelime anlamı çok önemliyse git onlara anlat öğret burdan öyle görünmüyor çünkü

• Tamam anladım seni
      tartışmaya lüzum yok

• Bence güzel olur her iki taraf içinde artık bize yer vermekten de kurtulurlar :D

0|0
    0|0
  • İçerisi östrojen kokardı.

0|0
    0|0
  • Şeriatla yönetilen bir ülkede yaşıyorum ve toplu taşıma aracı geleneği kültürü yok :)))) böyle bir kaygı da yok

0|0
    0|0
  • Bu çözüm mü sanıyosun? Kadınla erkek arasında gereksiz yere dehşet bir çizgi oluşturmaktan başka bişey olmaz.

0|0
    0|0
  • kesinlikle karşıyım kadınlara ayrı otobüs olmalı bunun sonu olmaz eski haremlik selamlık sistemi geri dönmek 21 yy herkes ileriye giderken bizim geriye gittiğimizin açıkça göstergesi olur

0|0
    0|0
  • Bu sefer karma otobüse binen kadınlara namussuz damgası vuracaklar. Aranıyo diyecekler.

1|0
    0|0
  • Ayristirmaktan başka birşey değil bu. Tacizden zevk aldigim yok. Beyinsizler yorumumu kirletmesin ama. Ben yanlış buluyorum.

0|0
    0|0
  • Çok mantıklı.. asıl böyle olmalı..

0|0
    0|0
  • Harika olurdu

0|0
    0|0
  • Güzel fikir ama erkeklerinde olduğu otobüse binen kızlara başka gözle bakacaklar insanlarin karalama politikası

0|0
    0|0
  • Ne gıybet dönerdi o otobüste bee

0|0
    0|0
  • O zaman soforun de bayan olmasi lazim. o kadininda gece diger soforler tarafindan tacize ugrama ihtimali var.. sonra trafikteki diger arabalarin kadin dolu otobuse aval aval bakma ihtimalleri..

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    21
Yükleniyor...