Söylediklerimizi hissederek ve düşünerek mi kullanıyoruz?

Sabah olduğunda günaydın deriz. Telefon actigimizda alo deriz. Halbuki bunlar çok teknik ifadeler değil midir? Bizler insaniz ve birbirimizle daha çok duygu yüklü iletişim kurabilirsek gerçek bir bağ kurdugumuzu hissetmez miyiz? Alo'nun, gunaydinin karsimizdaki insana ilettiği, ben buradayım, demekten başka nasıl bir anlamı var ki, göremiyorum. Yerine, buyrun, efendim, merhaba; ve de güzel Sabahlar, mutlu Sabahlar demek daha duygulu olmaz mi?

0|0
3|6

En İyi Erkek Görüşü

• Ben telefonu, "Şu anda Yorgan_Freeman ile görüşüyorsunuz." diye açıyorum. :D

Telefonu "alo" diye açmam, bana kaba gelir.
    Onun yerine "efendim" derim. :)

"Günaydın" yerine, "mutlu sabahlar" kulağa daha hoş geliyor,
    yazdıklarına katılıyorum. :)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Muhattap olunan kişinin karakter ve samimiyeti ile kişiliğine göre iletişim ve samimiyet ve nezaket derecesi değişir ben denizde.

Elbette insanın o anki psikolojik durumu ve muhattaplık konusuda iletişim ve verdiği hissiyatta büyük etken.

1 içten muhattaplık ve iletişim düzeyi yakalanmalı ve mecburiyet dışı bu değiştirilmemeli.

0|0
    0|0
  • Evet pikachu

0|0
    0|0
  • Olur olmasına da onları da hissederek söylemezsek aynı kapıya çıkıyor. Değindiğin nokta güzel; lakin hayatı yaşamaya, hissetmeye kafayı bu denli takmamak lazım. Nitekim insan beyni zaten çökmesin diye bir şeylerden tat alıyor illa ki.

0|0
    0|0
  • Belki haklısın. Ama sadece belki

0|0
    0|0
  • Efendim diyorum ben mesela. Ne var hırrım der gibi :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Düşünmeden birşey konuşmam :)

0|0
    0|0
  • çok mantıklı haklısın :D

0|0
    0|0
  • Ben telefonu ne var be tırrek diye açıyorum daha duygulu :D haklısın bu arada..

0|0
    0|0
Yükleniyor...