Evliyken babanız vefat etse anneniz ile birlikte yaşar mıydınız?

Anneniz yalnız yaşayamadığı için onunla yaşar mıydınız?
Eşiniz anneniz ve siz?

Kardeşiniz yok varsayalım..

Güncellemeler:
cevap veren herkese teşekkürler :)
...

3|1
130|115

En İyi Erkek Görüşü

• isra suresi 23 ayettte RABBİM emretmıştırkı ana ıle babaya ihsanda bulunun onlardan bırı veya ıkısı ihtıyarlık cagına gelırse sakın onlara bır öff bıle demeyın onları azarlamayın onlara güzel ve tatlı söz soyleyın annne ıle babanın hakkı ödenmez sonucta bızde yaşlanacaz ve onlar gıbı olacaz belkıde ben annnem babam hayatta olmadıgı ıcın eşimin annnesı babası varsa seve seve kabul ederım ve bakarım ne guzel olur bence onlar evın bereketı dır sonucta ALLLAHIM bana boyle nasıp etsın ınşalllah duşuncem bu yonde

3|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 114

• Anacığımın her zaman yeri var bende. Ömrümün sonuna kadar bakarım, sırtımda taşırım, yemeğini yaparım, ütüsünü yaparım, herşeyine bakarım.

Evli olsam da yaparım. Zaten evlilik düşünmüyorum, yine yaparım. Öncelikle hayat bana annemi rahat ettirecek birçok imkanı sağlamalı. O imkanlar olsun, anam yanımda olsun.

Onun haricinde dilerim ki, annem hiçbir zaman benim yanımda kalmaya muhtaç olmasın. Yanımda kalsın, ancak bunu mecburiyetten değil, canı öyle istediğinden yapsın.

1|0
    0|0
  • Yaşardım. Anaannem dedem vefat ettikten sonra yalnız yaşadı yıllarca. Her gittiğimizde ağlıyordu. Annemde öyle üzülsün istemem.

3|0
    0|0
  • Annemden bahsediyoruz yahu bir anneden..
    Tabikide yaşarız. Eşimin annesi veya babası vefat ederse asla onları da yalnız bırakmam. Kişiliğime ters..

4|0
    0|0
  • Sokağa mı atacaz? Annem babamla yaşarken beni kabul etmiş. Büyütmüş, Okutmuş. Hayırsız mı olalım. Vefanın ödeme zamanı gelmiştir. Son nefesine kadar benimlesin ANNEM...

5|0
    0|0
  • Bana ihtiyacı varsa tabikide yaşardım. çünkü benim en çok ihtiyaç duyduğum anlarda annem yanımdaydı eşim değil.

4|0
    0|0
  • Yasamam. En azindan kalici olarak. Koca ev var annemin yasayacagi boyle bisey istemez zaten.

1|0
    0|0
  • Annem veya eşimin annesi bu hiç sorun olmaz ikiside annemdir. Anne babaya itaat ve onların gönlünü hoş etmek çok büyük sevaptır. Cenneti uzaklarda aramayın anneleremizin ayakları altında çünkü..

2|0
    0|0
  • Yaşarım ama gelin kaynana sıkıntı olur ne kadar iyi anlaşırsa anlassin

2|0
    0|0
  • evet neden olmasın

2|0
    0|0
  • Ölmesine gerek yok Allah uzun ömürler versin. Ayrıldılar sadece. Bana gelen kız annemle birlikte yaşamayı kabul edecek. O kadar.

1|0
    0|0
  • Mecburiyet varsa yaşarım.. Mecburiyet yoksa da annemin ne kadar uyumlu biri olduğuna göre değişir durum. Anne ve babaya bakım gerekiyorsa evlilik 2. plana düşer.

1|0
    0|0
  • Babam zaten vefat etti.. Ve annem çok sağlıklı olmadığı için benim yardımıma ihtiyaç duyuyor zaman zaman..
    Yine de bir arada yaşamak olmaz.. Huzur kaçar..
    Annemle aynı sokaktan bir daire aldım, oradan kolayca annemle ilgilenebilirim..

1|0
    0|0
  • Allah gecinden versin ama napcam kadıncağızı yalnız mı bırakıcam, aynı şey eşimin annesi için de geçerli.

2|1
    0|0
  • Evet kesinlikle.

1|0
    0|0
  • Annem gelinini rahatsız etmek istemez
    #Türkerkeğii

1|0
    0|0
  • Yaşarım kanks

1|0
    0|0
  • Yaşamam

1|0
    0|0
  • Yaşardım.

1|0
    0|0
  • Tabiiki yaşardım onu yalnız bırakacak halim yok yaa

1|0
    0|0
  • Allah gecınden versin , hangısı önce vefat ederse dıgerını asla bırakmam , nıtekım şu anda da bırakmıyorum. çünkü anne baba bır daha bulunmaz

1|0
    0|0
  • Herkez alirim bakarim demis.. ama ilk basta esinizin kabul etmesidir. Karisina lafi gecmeyen erkek biraz zor bakar. Ben annem icin esimdendahi ayrilirim.

1|0
    0|0
  • E annemle babam ayrı

Annemle yaşıyorum ben

1|0
    0|0
  • yaşardım yaşarımda

1|0
    0|0
  • Tabiki

1|0
    0|0
  • Annem istiyorsa yaşarım

1|0
    0|0
  • bence ev ev üzerine olmaz..
    anneme yakın bir yerde ev tutarım gider gelirim ama..
    onu evimin içine getirmem
    onun ayrı düzeni eşimin ayrı düzeni var..
    ha çok yaşllıysa o başka
    tabiki benimle yaşayacak

1|0
    0|0
  • Yaşamam icap ediyorsa yaşarım.

1|0
    0|0
  • Yasatdim

1|0
    0|0
  • aynı apartmanda ayrı bir daire tutarım

1|0
    0|0
  • Tek çocuğum, öyle olacak.

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    84

Kızlar Ne Diyor 129

• yasarım esımın annesını yanıma bıle alırım. sorun olmaz. annelerın hakkı odenmez.

2|2
    0|0
  • Annem Şu an İstanbul'da biz Aydındayız. Tek başına yaşıyor orda bizi aramıyor sormuyor. Kendi çevresi var. Yaşlanınca yok yalnız yaşayamıyorum derse çok acırsam olsa olsa huzur evine veririm, umrumda bile olmaz.
    Ama bana emek vermiş hep yanımda olan bir insanı asla yalnız bırakmazdım oda ayrı bir konu.

1|0
    0|0
  • Yaşarım tabii

1|2
    0|0
  • Annem istemez eli ayağı tutuyoken. Ama bana yakın küçük bir daireye almaya çalışırım onu.

2|0
    0|0
  • Tabiki yaşarım, annemi sokağa mı atacağım? :)

1|0
    0|0
  • Yok yapamam

1|0
    0|0
  • Yaşarım onun ile kendi hayatımın dengesini kurarak

1|1
    0|0
  • yaşarım

1|1
    0|0
  • Ben yaşardım da annem bu konuda katıdır. Kimsenin yanında yaşamak istemediğini söylüyor. Eğer kabul etmese aynı apartmana taşınır, sürekli yanında olurdum.

1|0
    0|0
  • benm yerim yurdum düzenim belli. annem elden ayaktan düşmedikçe öyle bişey düşünmem. tek başına yaşayan çok insan var.. zaten tek çocuğum.

1|0
    0|0
  • Tabiki de

1|0
    0|0
  • Annemle yaşarım kaynanayla yaşamam 😄

1|0
    0|0
  • Annemi yanima alirim

1|0
    0|0
  • Yaşarım tabiki

1|0
    0|0
  • bu nasıl bir soru. yalnız yaşasa bile bırakmam onu. eşimin anneside olsa bırakmam. bırakanlar insan değil zaten

1|0
    0|0
  • Yasardim cunku annenin tek kalmasi yikilmasiyla es degerde

2|2
    0|0
  • Yaşardım tabi

1|1
    0|0
  • istedim ama olmadı maalesef.

1|0
    0|0
  • Tabikide yaşarım

1|0
    0|0
  • öncelikle Allah göstermesin tabiki yaşardım

1|1
    0|0
  • Yaşarım

1|1
    0|0
  • Hayır annemle anlaşamıyoruz.

1|0
    0|0
  • Evet ama Allah göstermesin

1|1
    0|0
  • eğer eşimle annem takısmayacaklarsa yaşardım kı ben bıle annemle arada anlasmazlık yasıyorum maddı durumum ıyıyse zaten anneme ev acarım her zamanda gıderım yanında olurum degılse ama esım kabul etmelı cunku onun annesını de ben kabul ederım Allah rızası ıcın hıcbısey olmasa ınsan kıyamaz

0|1
    0|0
  • Olabilir. Yani böyle bir duruma karşı taraf düşse ben kabul ederim. Kendi annemde niye tereddüt edeyim. 😖

1|0
    0|0
  • yaşarım

1|1
    0|0
  • yaşamam. sadece bir süre yanında olurum evimizde kalır veya, sonra alıştıktan sonra ayrı yaşar. yine her gün gerekirse ziyaretine giderim tabi.

1|0
    0|0
  • annem yalnız kalamıyorsa, yardıma ihtiyacı varsa evet

1|0
    0|0
  • yaşarım tabikiii

1|1
    0|0
  • Doğrusu yaşanmamalı, çünkü anne büyük olarak müdahale etmek isteyecektir. Eş de haklı olarak burası benim çöplüğüm diyecektir. Kavga kaçınılmazdır.

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    99
Yükleniyor...