Türban ile Rahibe Kıyafetlerinin Arasındaki Benzerlik Aklınıza Takıldı mı?

Tartışma maksatlı bir soru değildir, sadece rahibe kıyafeftinin. türban ile benzeşmesi ve arasındaki benzerliği hiç düşünenler oldu mu? acaba türban rahibe kıyafetlerinden mi esinlenerek tasarlandı?

Sizce Nedir?

Rahibe

Türban ile Rahibe Kıyafetlerinin Arasındaki Benzerlik Aklınıza Takıldı mı ?

Türban

• Evet
    38% (6)82% (9)56% (15)Oy Ver
  • Hayır
    62% (10)18% (2)44% (12)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
3|6

En İyi Kız Görüşü

• bildiğime göre incil in değiştirilmesinden sonra kuran-ı kerim indiriliyor yeryüzüne. bu 4 büyük kitap birbirini takiben indiriliyor. belki de incilde de kuran da olduğu gibi ''örtünün'' ayeti yer alıyordu. değişime uğrayan ayetlerden biri de bu olabilir. ilk indiği zamanlarda örtünme eylemi bütün insanlığa hitap ederken değiştirildiği için sadece rahibelere indirgenmiş olabilir. bu konu ile alakalı değil ama seninle küçük bir anımı paylaşmak isterim. ben üniversitede okurken bulunduğum ilçede tesadüfen yabancı misyonerlerle arkadaşlık kurdum. ilk başta üniversite panosunda gördüğüm bedava ingilizce kursu yazılı ilanla aralarına katıldım. çok iyi insanlardı. sürekli çay kahve için evlerine davet ediyorlardı. düşündüm ki amacı olmayan insan bu kadar iyi olamaz. merak ettim. evlerine gittim. gerçekten çok iyi karşıladılar ilgilendiler. evlerini inceledim raflarda incil ve hz. isa nın adına yazılmış bir sürü kitap vardı. bu kişilerin niçin ülkemize yerleştiğini anlamaya başlamıştım. emin ol biz nasıl kuran-ı kerim den isimler seçip çocuklarımıza koyuyorsak onlarda çocuklarının isimlerini incilden seçiyor. bazı ayetlerinde kuran-ı kerim de olduğu gibi doğruluktan dürüstlükten bahsediyor. demek istediğim bana göre benzetmen normal. değiştirilmiş olması nedeni ile hristiyanlar hz. isa yı tanrının oğlu olarak kabul ediyorlar ve hz. isa ya dua edip ona şükranlarını sunuyorlar. (umarım yorumum seni rahatsız etmez :) )

0|1
    0|0
    • beni rahatsız eden bir durum yoktur. nede ols bir soru, ve sorunun cevapları kişiler tarafından az çok bellidir. buda senin bir anın'dır. herkesin yaşantısı illa ki farklı olacaktır. merak etme ben rahatsız olmadım.

• anlayışına sevindim :)

En İyi Erkek Görüşü

• hristiyanlık dini hz isa tarafından islam adıyla gelmiştir sonra değişerek hristiyanlık olmuştur bazı şeylerin benzemesi gayet doğal

0|1
    0|0
    • Hristiyanlık diye bişi yok onu pavlus uydurdu isa peygamber müslümandı
      bilgin olsun

Kızlar Ne Diyor 2

• Hristiyanlık müslümanlıktan önceki asılmdinmiş o yüzden her dinde olduğu gibi onlarada tesettür gelmiş ardından müslümanlık gelincede bu sefer bizlerede gelmiş ayrıca insan görerek üreten bir varlık o yüzden benzemesi normal bence 😊

0|1
    0|0
  • önemli olan ortak payda nefisi yenmeleri

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• evet ve doğru bir bağlantıdır hristiyanlığın da müslümanlığın da kaynağının aynı olduğu (ilahi kaynak) sonucunu verir. ve çoğu kimsenin bilmediği bir gerçek: rahibelerin kıyafetleri sadece dini görevliler için değil, bütün hristiyanlara şarttır

0|1
    0|0
  • Ikiside hak dinlerin semboludur islamdan once hristiyanlik vardi hak din hristiyanlikti ama git gide Allah in yasaklarinin disina ciktiklari kitaplarini kendilerine gore degistirdiklerinden kaldirildi benzerlimte bence Allahin hak dini kadinin ortulmesini emrettigindendir diye dusunuyom

0|1
    0|0
  • Türban kemalistlerin uydurması kuranda türban emri yok
    baş örtüsü emri vardır humur cogul kelimedir sacın gözükmicegi sekılde bası kapatan örtüdür nasif mignea da aynıdır

0|1
    0|0
  • ÖZENTİ

0|1
    0|0
  • ikisi de aynı fark yok aralarında

0|1
    0|0
Yükleniyor...